Srpen 2011: Historicky nejvyšší naměřené rychlosti internetu aneb výsledky měření rychlosti internetu na DSL.cz

Srpen 2011 se může chlubit rekordem v rychlosti internetu. V tomto měsíci byly na DSL.cz naměřeny historicky nejvyšší internetové rychlosti po optice a kabelovém internetu. Vodafone během srpna dosáhl již podruhé za sebou nejrychlejšího mobilního internetu, přičemž 3G se stal nejrychleji rostoucím typem připojení k internetu v počtu měření. (TZ)

Server DSL.cz se specializuje na internetové připojení a jeho kvalitu. Svým klientům pomocí online měřáku sděluje informace o rychlosti připojení jejich internetu a usnadňuje jim tak volbu svého internetového poskytovatele. Na základě této činnosti DSL.cz zaznamenává statistiky pevných, mobilních a wifi sítí všech významných poskytovatelů.
Uvedené údaje odpovídají dosaženým hodnotám na měřáku internetové rychlosti serveru DSL.cz, mobilní aplikaci pro měření rychlosti v operačním systému Android i získaným informacím o využívaných internetových službách ze strany uživatelů měřáku. Vyhodnocení dat nezahrnuje měření IP rozsahů, které neodpovídají uživatelem vybranému poskytovateli a službě.


O provozovateli DSL.cz

DSL.cz je server zaměřený na problematiku internetu a internetového připojení v ČR vedený společností ASPA, a.s. Společnost ASPA, a.s. provozuje své internetové aplikace od roku 2001. Mezi její podnikatelské činnosti patří vývoj a provozování internetového obchodu se zařízením pro bezdrátové sítě WiFi.ASPA.cz, internetových obchodů s dárkovým zbožím Dárek.cz a Zlato-Stříbro.cz komunitního serveru Odpovědi.cz v české, slovenské i ukrajinské verzi. Dále úspěšně spravuje rezervační ubytovací systém HOTELY.cz.