Nový ceník iDNES.cz nabízí nové větší formáty a nižší cenu za CPT

Zpravodajský portál iDNES.cz má od 1. září 2011 nový ceník. Hlavní změnou jsou dva nové a zároveň největší reklamní formáty a nárůst garantovaných impresí pro většinu formátů za stejnou cenu za CPT. (TZ)

Reklamní formát Wallpaper s rozměry 970 x 310 px je nabízen za CPT systémem floatingu napříč všemi servery iDNES.cz a Double leaderboard o rozměru 992 x 200 px v záhlaví jednotlivých rubrik. Formáty jsou vhodné zejména pro brandovou komunikaci.

Další novinkou je významný nárůst garantovaných impresí u většiny reklamních formátů. Což při zachování ceníkové ceny snižuje CPT na nejprodávanějších reklamních formátech včetně titulní strany iDNES.cz. Nově iDNES.cz nepoužívá frekvence u bannerů na období.

Změny komentuje Jiří Otevřel, obchodní ředitel pro on-line reklamu a internet: „Vzhledem ke stále rostoucí návštěvnosti našich serverů jsme v tomto novém ceníku mohli přistoupit k významnému navýšení minimálních garancí u nejprodávanějších reklamních formátů, čímž došlo při zachování ceníkových cen k ještě většímu zatraktivnění ceny za CPT pro naše klienty. Vedle snížení ceny tím dochází v krátké době již podruhé (poprvé to bylo letos na jaře po redesignu stránek) ke zvýšení efektivity reklamních ploch a tím i reklamních kampaní našich obchodních partnerů.“

Nárůst návštěvnosti dokladují i poslední statistiky NetMonitor, kde iDNES.cz zaznamenal nárůst oproti Centrum.cz, a to o 714 760 RU, a nově i nárůst v počtu page views o více než 13 milionů. Data jsou za červenec tohoto roku a další měsíce vypadají ještě lépe.

O mediální skupině MAFRA:

Mediální skupina MAFRA sdružuje pod svou střechou produkty ze všech oblastí mediálního trhu. Vlajkovou lodí je nejčtenější seriózní deník Mladá fronta DNES, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny, nově přibyl bezplatný deník Metropolitní Expres. Zpravodajské portfolio doplňují nejdůvěryhodnější zpravodajský portál iDNES.cz a server Lidovky.cz. Do skupiny patří i dvě pražská rádia – Expresradio 90,3 FM a Rádio Classic FM a hudební televize Óčko.