Fujitsu snižuje nároky na kapacitu úložišť až o 95 %

Společnost Fujitsu uvedla na trh nové datové úložiště s názvem ETERNUS CS800. Jedná se o zařízení, které nabízí cenově dostupnou deduplikaci dat a pomáhá tak spravovat stále rostoucí objemy dat. Nejnovější generace zařízení na ochranu dat – ETERNUS CS800 S3 – umožňuje podstatně rychlejší zálohování a obnovu dat z disků, než tomu bylo doposud. (TZ)

Při výběru technologie zálohování dat byly firmy nuceny vybrat mezi rychlým, ale drahým zálohování na disky, nebo pomalejším a cenově dostupnějším způsobem zálohování na pásky. Novinka od společnosti Fujitsu řeší tento problém. Již třetí generace úložiště ETERNUS CS800 využívá pokročilou technologii deduplikace. Snižuje tak skutečný objem dat, který musí být zálohován, a činí zálohování na disky cenově dostupnější.

„Vylepšené zařízení ETERNUS CS800 S3 je dvakrát rychlejší než předchozí model a pokročilá deduplikace dat snižuje objem zálohování až o 95 procent. Fujitsu ETERNUS CS800 S3 rovněž umožňuje bezproblémové centralizované zálohování mezi pobočkami, stejně jako zálohování přes noc, neboť objem síťového provozu se snižuje až 20krát,“ říká Petr Frýdl, produktový manažer společnosti Fujitsu Technology Solutions.

Zařízení ETERNUS CS800 S3 automaticky řídí všechny funkce deduplikace a replikace dat, stejně jako konfiguraci hardwaru a softwaru. ETERNUS CS800 S3 navíc automatizuje a optimalizuje operace zálohování dat v souladu se síťovou topologií. Inovované datové úložiště poskytuje výkon a škálovatelnost pro úplnou ochranu důležitých dat a díky tomu, že je certifikováno pro práci s komerčně dostupnými zálohovacími softwary, velmi snadno se integruje do stávajících zálohovacích prostředí podniku.

ETERNUS CS800 S3 je k dispozici v kapacitách od 4 TB do160TB a automaticky přenáší data rychlostí až 5.8TB za hodinu. Model úložiště s označením 8 TB Network Attached Storage (NAS) je rozšířením kategorie modelu 4 TB NAS, který je nově zaměřen na uspokojení požadavku malých podniků a filiálek v poměru cena / výkon. Nový rychlostní režim zajišťuje ještě rychlejší přenosové rychlosti pro ochranu aplikací, jako jsou například databáze. Příjemnou zprávou je jistě možnost využít servisní pracovníky od společnosti Fujitsu při upgradu ETERNUS CS800 S2 na nové výkonné funkce nové generace modelu, a to bez dalších licenčních nákladů.

„Účinná ochrana údajů má v dnešní době zásadní význam. Rychlý růst dat, kterému čelí každá společnost, se vzhledem k nárůstu požadavků na prostor pro zálohování a delší dobu zálohování stává složitým problémem. Nová generace datových úložišť ETERNUS CS800 S3 nabízí zákazníkům jednoduché řešení výše uvedených požadavků“, doplňuje Petr Frýdl.

Fujitsu ETERNUS řady CS zjednodušuje ochranu dat v heterogenních IT prostředích, centrálně spravuje zálohování a obnovování dat z mainframů, UNIXu a x86 systémů. Spojuje tedy to nejlepší z disků, pásků a deduplikace do jednotné a  integrované podoby.

Datové úložiště Fujitsu ETERNUS CS800 S3 bude možné zakoupit od října letošního roku. Ceny se liší podle konfigurace.

Obrázky ETERNUS CS800 S3 jsou k dispozici na adrese: http://mediaportal.ts.fujitsu.com/pages/view.php?ref=2850&search=%21collection4+%2C+tags%3AETERNUS+CS%2C&order_by=field12&sort=DESC&offset=0&archive=0&k

Podrobnější technické specifikace ETERNUS CS800 S3 si můžete stáhnout z:  http://ts.fujitsu.com/products/storage/eternus/cs/index.html

O Fujitsu Technology Solutions Česká republika

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited a vznikla v roce 2008 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu-Siemens. V České republice nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Využívá koncepci dynamických infrastruktur (cloud computing) a k jeho klientům patří jak ty největší společnosti a instituce, kterým spravuje datová centra, infrastrukturu anebo poskytuje infrastrukturu jako službu (IaaS), tak střední nebo malé firmy a jednotlivci, které obsluhuje i prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR více než 100 lidí. Další informace o Fujitsu najdete na webu cz.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Limited

Společnost Fujitsu Limited (Fujitsu) je třetím největším poskytovatelem ICT řešení na světě. Jeho tým tvoří 173 000 zaměstnanců, kteří nabízejí přímou podporu zákazníkům v 70 zemích. Fujitsu poskytuje špičkové systémy a služby, nabízí vysoce spolehlivé produkty z oblasti počítačových a komunikačních řešení a vyrábí nejmodernější mikroelektronické součástky. Produkty Fujitsu vždy přinášejí nejmodernější technologie a přidanou hodnotu pro zákazníky. Fujitsu patří k světovým lídrům v oblasti inovací a vlastní více než 34 tisíc patentů. Sídlo společnosti Fujitsu Limited (TSE: 6702) je v Tokiu, konsolidované tržby za poslední fiskální rok, který skončil 31. března 2011, dosáhly výše 54,6 miliard amerických dolarů. Více informací je k dispozici na webu www.fujitsu.com.