Microsoft oznamuje personální změny

Společnost Microsoft od září otevřela novou pozici ředitele spotřebitelského segmentu.
S platností od 26. září 2011 byl do této pozice jmenován Pavel Zentrich, který bude zodpovědný zejména za rozvoj a prohlubování obchodních vztahů s koncovými zákazníky společnosti Microsoft. (TZ)

„Velmi si vážím příležitosti pracovat pro tak významnou společnost, jakou je Microsoft a věřím, že zde zúročím všechny své dosavadní pracovní zkušenosti. Mým cílem je společně se svými kolegy pracovat jako silný tým, navázat na komunikaci se stávajími zákazníky a kontinuálně jim představovat chytrá řešení, která pro ně Microsoft připravuje. Samozřejmě, že budeme aktivně vyhledávat nové obchodní příležitosti, které povedou k úspěchům celé firmy,“ říká Pavel Zentrich.

Pavel Zentrich do Microsoftu přichází ze společnosti Dell Computer. Zde strávil poslední tři roky, nejprve na pozici generálního ředitele, později jako regionální ředitel divize pro koncové spotřebitele. Pavel Zentrich rovněž působil ve společnostech Sony a Sony Ericson, kde zastával seniorní pozice na lokální, ale i regionální úrovni. Pracovní zkušenosti získával v Holandsku, Německu, Řecku, Itálii a Rusku.

Pavel Zentrich vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor obchod a marketing. Hovoří anglicky, rusky, italsky a německy. Mezi jeho koníčky patří četba, poslech rockové hudby a cestování. Především se ale věnuje rodině a svým třem dětem.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.