Check Point přináší průlom v prevenci proti botům

Praha- 17. října 2011 –Check Point Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, dnes představil nový Anti-Bot Software Blade, který chrání před boty a pokročilými přetrvávajícími hrozbami (Advance Persistent Threats – APT). Bot je škodlivý software, který útočníkům umožní převzít kontrolu nad počítačem a provádět tak nelegální činnost – např.krádež dat, přístup k neoprávněným síťovým zdrojům, provádění DoS útoků (Denial of Service – zahlcení služby) nebo distribuci spamu. Boti jsou dálkově ovládaní, většinou skrytí a pracují bez vědomí uživatele. Check Point Anti-Bot Software Blade pomáhá zákazníkům boty odhalit a zabránit škodám tím, že blokuje komunikaci mezi infikovanými hostiteli a vzdálenými operátory. Toto nové řešení bude integrováno do každé brány a poskytne tak podnikům vícevrstvou prevenci proti malware hrozbám, při zajištění provozu pomocí vysokého výkonu až 40Gbps. Všechny kanály obchodní komunikace tak zůstanou v bezpečí. (TZ)

Boti umožňují dramatický nárůst malware útoků, které podnikům způsobují citelné poškození značky, ztrátu dat a finanční náklady. Botneti, jako je Zeus a Mariposa, jsou nechvalně známé formy malwaru, které slouží k provádění kriminální činnosti, jako např. krádeže bankovních informací nebo provádění DoS útoků. I když bylo o řadě botnetů často a podrobně informováno, většinu útoků je těžké identifikovat a botneti se mohou tiše bez vědomí organizace množit. Počítačoví zločinci dnes provádí různé skryté techniky, které mají zabránit odhalení – často vypínají antivirový software, aby mohli skrýt svou přítomnost, nebo využívají šifrování a alternativních protokolů, které vydávají za legitimní provoz. Boti jsou také často používáni jako nástroje při cílených útocích, známých jako pokročilé přetrvávající hrozby (APT). Příkladem může být například Stuxnet a Operation Aurora.

Nový Check Point Anti-Bot Software Blade je určen k zastavení botů v jejich činnosti pomocí využití pokročilé technologie, která pomáhá firmám objevit, napravit a předcházet budoucím hrozbám. Součástí řešení je Check Point Multi-tier ThreatSpect, unikátní detekční engine, který analyzuje provoz na všech branách, identifikuje miliony druhů narušení a objevuje boty pomocí porovnání více rizikových faktorů – jako jsou vzory botnetů, způsoby ukrytí vzdálených operátorů a vzorce chování při útoku. V případě,
že je bot identifikován, mohou zákazníci rychle analyzovat míru jeho rizika pomocí intuitivních panelů, které zdůrazňují důsledky botů na obchodní činnost – jako
je např. ztráta dat nebo nárůst distribuce podvodného spamu. Check Point Anti-Bot Software Blade je řešení s rozsáhlými forenzními schopnostmi, které poskytuje správcům informace, potřebné k prošetření infekce. Pomáhá bezpečnostním týmům prosadit vícevrstvou ochranu a zrychlit čas nápravy.

“Bot nástroje pro hackery stojí dnes pouhých 500 dolarů, následné útoky ale znamenají pro firmy ztráty v řádech milionů. To dává lidem představu, jak velký problém zde je. Jak
je vidět u Mariposa, TDL-4 a Zeus, botneti jsou z podstaty nenápadní a mají potenciál infikovat miliony počítačů,” říká Dorit Dor, viceprezident pro produkty společnosti Check Point Software Technologies. “Tisíce společností se již staly cílem botů a APT, podniky mají ale také odpovědnost za zastavení dalšího šíření. Naše nové Anti-Bot řešení
je zaměřeno na prevenci. Pomáhá zákazníkům boty rychle odhalit a zablokovat je dříve, než mohou ohrozit bezpečnost nebo činnost podniku.”

Kromě pokročilé technologie vyhledávání je nový Anti-Bot Software Blade revoluční tím, že poskytuje zákazníkům jedinečnou, vícevrstvou ochranu na každé bráně díky integraci se stávající bezpečnostní ochranou, jako je Intrusion Prevention, Antivirus & Anti-Spam a URL Filtering. Podniky tak mají poprvé v historii prospěch z jednotného řešení prevence proti botům. Zároveň je provoz zajištěn pomocí vysokého výkonu až 40 Gbps.

“Boti jsou z podstaty nenápadní a určeni k manipulaci s uživateli. Mnoho firem si není vědomo napadení a bezpečnostní týmy často postrádají řádný přehled o hrozbách, které botneti vytváří,” řekl Jon Oltsik, vedoucí analytik společnosti Enterprise Strategy Group.“ Nový Check Point Anti-Bot Software Blade je slibnou možností pro organizace hledající řešení, které zjistí infekci způsobenou boty v několika vrstvách sítě a může jim pomoci definovat a analyzovat bezpečnostní rizika související s dopadem na obchod dané společnosti.”

Hlavní vlastnosti a výhody Anti-Bot Software Blade:

 • Inovativní a vícevrstvá detekce botů – Check Point Multi-tier ThreatSpect engine analyzuje síťový provoz skrz bránu a porovnává více rizikových faktorů k zjištění botů. Zákazníci mohou těžit z Check Point ThreatCloud, úložiště, které poskytuje automatické aktualizace o hrozbách přímo pro Anti-Bot Software Blade,
  což usnadňuje podnikům prosadit ochranu před nejnovějšími generacemi hrozeb.
 • Preventivní ochrana – pomáhá společnostem předcházet poškození boty. Blokuje komunikaci mezi infikovaným počítačem a centrálními uzly tak, aby útočník nemohl převzít kontrolu nad sítí.
 • Forenzní možnosti a reporty -umožňuje zákazníkům analyzovat rizika prostřednictvím reportů o malware a pomocí panelů, které shrnují informace
  o infekcích. Zákazníci mají možnost zaměřit se na konkrétní případy, prošetřit nákazy rozsáhlými forenzními možnostmi a snadno vyhodnotit případné škody.
 • Integrovaná prevence – Anti-Bot Software Blade je navržen pro snadnou integraci se stávající bezpečnostní ochranou, včetně Intrusion Prevention, chránící před vznikající zranitelností, Antivirus & Anti-Spam, chránící před škodlivými viry
  a URL Filtering, blokující přístup k nebezpečným webům. Integrované, vícevrstvé řešení Check Point pomáhá zákazníkům konsolidovat bezpečnost a zároveň chránit jejich podnikání před škodlivými boty ve všech vrstvách sítě.
 • Centrální správa– Centrální správa zásad prostřednictvím Software Blade Architecture zjednodušuje složitost řízení díky komplexnímu pohledu na síť.

Chcete-li se dozvědět více o boji proti botům, poslechněte si představení nového řešení
od Gila Shweda, zakladatele, předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti Check Point: https://event.on24.com/eventRegistration/EventLobbyServlet?target=registration.jsp&eventid=364358&sessionid=1&key=9381B15E0C5CD803291DAD4F59B25BF3&sourcepage=register

“Náš nový Anti-Bot Software Blade je průlom v prevenci proti botům. Našim zákazníkům ulehčujeme prosazení Anti-Bot ochrany ve všech vrstvách sítě a zabránění případnému zneužití“ uzavírá Dor.

Dodatečné informace

Dostupnost

Anti-Bot Software Blade bude k dispozici v prvním čtvrtletí roku 2012 prostřednictvím Check Point celosvětové síťě prodejců s přidanou hodnotou. Vyhledávání partnerů společnosti Check Point naleznete na adrese: http://partners.us.checkpoint.com/partnerlocator/.

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, přináší svým zákazníkům bezkonkurenční zabezpečení proti všem typům počítačových hrozeb, klade důraz na jednoduchost nasazení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace. Check Point jako jediný dodavatel nabízí řešení, které jde nad rámec technologií a definuje bezpečnost jako obchodní proces. Check Point 3D Security kombinuje bezpečnostní politiky, uživatele a metodologii na prosazování bezpečnosti. Díky 3D Security mohou firmy vytvořit bezpečnostní plán, který je v souladu s firemními potřebami a zároveň posílí informační bezpečnost. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.