Fujitsu ETERNUS DX60 S2 – ideální datové úložiště pro malé a střední firmy

Praha, 17. října 2011 — Společnost Fujitsu uvedla na trh nové datové úložiště ETERNUS DX60 S2, které poskytuje vyšší výkon, flexibilitu a snadnou obsluhu, a to vše za přijatelnou cenu. Je tak ideálním řešením pro řízení a ukládání dat pro malé a střední firmy. (TZ)

Nový ETERNUS DX60 S2 byl vyvinutý speciálně pro potřeby firem, které chtějí sjednotit a centralizovat správu dat a zajistit spolehlivé úložiště pro své pobočky. Nové datové úložiště je vhodné pro správu celého IT provozu, včetně kritických podnikových aplikací a databází, virtualizovaných serverů a obchodních datových skladů.

ETERNUS DX60 S2 je základním modelem řady ETERNUS DX od společnosti Fujitsu. I tak je kapacita jeho úložného prostoru až 72 TB – což představuje 72 000 hodin nebo více než osm let nepřetržitého televizního záznamu v DVD kvalitě.

Datová úložiště ETERNUS DX60 umožňují flexibilní rozšiřování s využitím 24 pevných disků a přináší tak možnost rychle se přizpůsobovat měnícím se potřebám podniků. Různé modely lze připojit k hostitelům pomocí technologií Fibre Channel, iSCSI nebo SAS, čímž lze maximalizovat investice zákazníků do již existující IT infrastruktury. Systém ETERNUS DX60 S2 je k dodání od 7. října 2011 a bude na českém a slovenském trhu prodáván prostřednictvím rozsáhlé sítě Fujitsu partnerů.

Datová úložiště ETERNUS nabízí komplexní řešení pro ukládání datových řad pro podniky všech velikostí. Základem obchodního úspěchu úložišť ETERNUS je výkonnost, spolehlivost a vysoká ochrana při správě dat. Více než 40ti letá zkušenost společnosti Fujitsu v oblasti vývoje ukládání dat založená na jednotné architektuře a jednotném systému pro management umožnila, že nabízená datová úložiště ETERNUS DX tvoří dokonale integrovanou řadu. Široký výběr úložišť od základních až po high-endovou třídu nabízí správnou volbu pro každého zákazníka a podílí se na efektivním růstu společnosti.

Jednoduché řízení ukládání dat díky softwaru ETERNUS SF Express

Správa ukládání dat, která je pro malé a střední podniky často strašákem, je prostřednictvím softwaru na správu dat s názvem ETERNUS SF Express jednoduchá. Pro úplnost je třeba dodat, že tento software je dodáván zdarma s každým systémem ETERNUS DX60 S2. Software ETERNUS SF Express zvyšuje provozní efektivitu při instalaci, konfiguraci a údržbě infrastruktury datových úložišť.

Díky úzké integraci se stávající IT infrastrukturou – včetně hostitelských operačních systémů, serverů od různých dodavatelů a síťových infrastruktur a řešení pro zálohování – mohou být úkoly na systému ETERNUS prováděny rychleji. Tím se výrazně snižuje celkový čas a úsilí potřebné pro správu dat a zařízení.

„Nové datové úložiště ETERNUS DX60 S2 je ušité na míru specifickým potřebám malých a středních firem a přináší velké možnosti pro naše partnery. Nový ETERNUS DX60 S2 budeme propagovat prostřednictvím specifických tréninkových programů a zápůjčkami DEMO systémů. V neposlední řadě dáme našim partnerům možnost přizpůsobit si objednávkový systém, zkrátíme dodací lhůty a optimalizujeme ceny v rámci našich prodejních kanálů“, říká Lubomír Štefek, produktový manažer společnosti Fujitsu Technology Solutions.

Více informací o datovém úložišti ETERNUS DX naleznete na: http://www.fujitsu.com/eternus/

O Fujitsu Technology Solutions Česká republika

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited a vznikla v roce 2008 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu-Siemens. V České republice nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Využívá koncepci dynamických infrastruktur (cloud computing) a k jeho klientům patří jak ty největší společnosti a instituce, kterým spravuje datová centra, infrastrukturu anebo poskytuje infrastrukturu jako službu (IaaS), tak střední nebo malé firmy a jednotlivci, které obsluhuje i prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions ČR je v současné době zodpovědná za rozvíjení obchodních aktivit také na Slovensku a v Maďarsku. Další informace o Fujitsu najdete na webu cz.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Limited

Společnost Fujitsu Limited (Fujitsu) je třetím největším poskytovatelem ICT řešení na světě. Její tým tvoří 173 000 zaměstnanců, kteří nabízejí přímou podporu zákazníkům ve 100 zemích. Fujitsu poskytuje špičkové systémy a služby, nabízí vysoce spolehlivé produkty z oblasti počítačových a komunikačních řešení a vyrábí nejmodernější mikroelektronické součástky. Produkty Fujitsu vždy přinášejí nejmodernější technologie a přidanou hodnotu pro zákazníky. Fujitsu patří k světovým lídrům v oblasti inovací a vlastní více než 34 tisíc patentů. Sídlo společnosti Fujitsu Limited (TSE: 6702) je v Tokiu, konsolidované tržby za poslední fiskální rok, který skončil 31. března 2011, dosáhly výše 55 miliard amerických dolarů. Více informací je k dispozici na webu www.fujitsu.com.