ČP INVEST představuje web podporující finanční gramotnost

Přemýšlejte o penězích jinak –  to je hlavním sdělením společnosti ČP INVEST, která dnes zprovoznila web Nemrhejtepenezi.cz. Snaží se tak vtipnou formou poukázat na nejčastější prohřešky Čechů na poli finanční gramotnosti. Pro spolupráci si firma vybrala divadelní soubor Komediomat, jehož vtipné skeče ukazují různý přístup lidí k penězům. (TZ)

Projekt ČP INVESTu Nemrhejtepenezi.cz vznikl jako reakce na výzkumy poukazující na mnohdy neutěšený přehled české veřejnosti o světě financí. Na základě názorných příkladů ze života si lidé mohou ověřit, jestli se někdy i oni nedopouští drobných „finančních chyb“. Vedle nich návštěvníky pobaví improvizované scénky uskupení Komediomat na téma různého vztahu lidí k penězům. Uměleckého ztvárnění se dočkala také některá česká přísloví s finanční tématikou.

„Web Nemrhejtepenezi.cz si klade za cíl ukázat lidem, jak snadné je dopouštět se v každodenním hospodaření přehmatů, a právě proto je vhodné konzultovat své finanční plány s odborníky, kteří finanční problematice rozumějí,“ říká generální ředitel společnosti ČP INVEST Michal Maďar.

Návštěvníci webu se mohou kromě získání informací a zhlédnutí vtipných videí spojit pomocí online chatu přímo se zástupci společnosti, kteří jsou připraveni zodpovědět jakékoliv otázky z oboru a případně zkonzultovat i ucelený investiční plán. „Víme, že se mnohdy lidé stydí zavolat na zákaznické linky a požádat o pomoc. Věříme, že využití online chatu, tedy do jisté míry anonymního nástroje, pomůže mnohým překonat ostych a budou s námi otevřeně hovořit,“ dodává Maďar.

Více informací naleznete na www.nemrhejtepenezi.cz.

Přímé odkazy na scénky Komediomatu:

1) Mistrovství světa ve spořivosti – http://vimeo.com/28462916

2) Reklamace bankomatu – http://vimeo.com/28300946

Další informace o společnosti ČP INVEST naleznete také:

Společnost ČP INVEST poskytuje služby v oblasti kolektivního investování, na trhu působí od roku 1991 a za dobu své existence se stala předním správcem podílových fondů v České republice. ČP INVEST je zároveň celosvětově výhradním distributorem fondů Generali PPF Invest. Správa portfolií fondů ČP INVEST i Generali PPF Invest byla svěřena společnosti Generali PPF Asset Management, která je největším správcem aktiv v České republice.

ČP INVEST investiční společnost, a. s. je společně se svou mateřskou Českou pojišťovnou, a. s. součástí Generali PPF Holdingu B.V., který působí ve 14 zemích střední a východní Evropy. Generali PPF Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva ve výši 15 miliard euro a poskytuje v regionu služby více než 13 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding B.V. je společný podnik Assicurazioni Generali (podíl 51 %) a PPF Group (49 %).