GFI WebMonitor posiluje ochranu SMB firem proti online hrozbám s novými bezpečnostními funkcemi

PRAHA – 26. října 2011 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), oznámila, že GFI WebMonitor nyní obsahuje nové funkce pro zvýšení bezpečnosti a ochrany proti malwaru umožňující malým a středně velkým podnikům (SMB) poskytovat svým zaměstnancům přístup k internetu, aniž by musely obětovat ochranu své podnikové sítě. Nejnovější verze GFI WebMonitor poskytuje IT administrátorům v SMB společnostech další ochrannou vrstvu k identifikaci nebezpečných webových stránek a hrozeb ještě předtím, než způsobí jakoukoliv škodu na jednotlivém PC či celé síti. (TZ)

„SMB společnosti se pohybují na tenkém ledě, pokud chtějí vyvážit internetový přístup svých zaměstnanců s bezpečnostními riziky, která tento přístup vytváří,“ řekl Phil Bousfield, generální manažer Infrastructure Business Unit v GFI Software. „Internet je jedním z nejcennějších nástrojů, jež mají SMB firmy mají k dispozici. Avšak bez silné bezpečnostní strategie a důkladného pochopení způsobu, jak a kde vznikají hrozby, může internet vystavit jejich podnikovou síť významným rizikům. Nové výkonné funkce v řešení GFI WebMonitor tyto výzvy zaměřují poskytnutím nástrojů, jež IT administrátoři a zaměstnanci potřebují k lepšímu a bezpečnějšímu rozhodování při online aktivitách.“

V kombinaci s detekčními a filtrovacími nástroji usnadňují nové funkce administrátorům řízení internetového přístupu a identifikaci škodlivých webových stránek a infikovaného obsahu. Toto je velmi důležité především v současném prostředí, ve kterém se SMB společnosti pohybují, kde podle nedávného průzkumu GFI Software utrpělo 40 % SMB firem škody v důsledku nezabezpečeného webového surfování. Více než polovina (55 %) SMB firem využívajících řešení webového monitoringu sdělila, že ochrana proti nakaženým webovým stránkám není jejich hlavní prioritou. Tato zjištění velmi dobře ilustrují nedostatek povědomí o důležitosti softwaru pro webový monitoring, který hraje klíčovou roli při ochraně firemních sítí, což ukazuje, že společnosti nevyužívají plný potenciál těchto řešení.

„GFI WebMonitor je naše preferované řešení pro webový monitoring, především díky svým integrovaným funkcím,“ řekl Derek J. Tottle, ICT manažer Tourism Tropical North Queensland (TTNQ). „GFI WebMonitor snadno integruje flexibilní uživatelské přístupy s nastavitelnými možnosti stahování souborů, skenováním virů a výkonnými reportovacími nástroji, které společně dovolují implementovat komplexní bezpečnostní strategie a užívat si pocitu bezpečí. V kombinaci s GFI MailSecurity a GFI Mail Essentials jsme tak nyní podporováni třemi pilíři bezpečnosti k řízení a eliminaci rizik v současném online světě.“

Další bezpečnostní vrstva pro SMB

S inovacemi v oblasti bezpečnosti, včetně nového indexu webové reputace (Web Reputation Index) a blokování škodlivých URL (GFI ThreatTrack), se GFI WebMonitor stal jedním z nejucelenějších řešení pro webový monitoring, filtrování a bezpečnost. Index webové reputace poskytuje hodnocení bezpečnosti webových stránek postavené na jejich současných a budoucích profilech hrozeb. S využitím této funkce mohou administrátoři implementovat flexibilní politiku internetového přístupu blokováním aktuálních rizik, což je lepší postup než bránění přístupu k celým kategoriím webových stránek, a zaměstnanci se tak mohou rozhodovat efektivněji ohledně návštěv na pro ně neznámých stránkách. Podle zmíněného průzkumu GFI nemá více než 40 % SMB firem instalované řešení, které hodnotí bezpečnost dané webové stránky postavené na hodnocení reputace, přičemž 27 % firem tvrdí, že by měli o tuto funkci zájem.

„Máme celou řadu poboček s různými požadavky na internetový přístup. Flexibilní uživatelský přístup řešení GFI WebMonitor, společně s různými bezpečnostními jádry a minimálním vlivem na systémové zdroje, nám umožnil se soustředit na specifické potřeby každé pobočky bez nutnosti obětovat produktivitu nebo úroveň bezpečnosti,“ řekl Phil Milburn, síťový manažer ve společnosti Carrs Milling Industries.

Díky nástroji ThreatTrack zařazuje GFI WebMonitor automaticky na blacklisty stovky tisíc webových stránek se škodlivým obsahem, včetně phishingových stránek a dočasně napadených jinak důvěryhodných stránek. Datové kanály ThreatTrack poskytují SMB firmám cennou inteligenci, která v kombinaci s řešením GFI WebMonitor ústí v bezkonkurenční řešení pro řízení internetového přístupu.

Další inovace v rámci  GFI WebMonitor umožňující SMB společnostem simultánně zajišťovat bezpečnou infrastrukturu bez škodlivého obsahu, zabraňovat cyberslackingu (tj. flákání na internetu) a mít kontrolu nad šířkou pásma zahrnují:

  • Více bezpečnostních jader – využívá více antivirových produktů a dalších bezpečnostních jader, která skenují veškerý internetový provoz na škodlivý obsah s cílem zajistit maximální ochranu před hrozbami.

  • Ochrana před doposud neznámými webovými hrozbami – nabízí aktualizace téměř v reálném čase pro všechna bezpečnostní jádra k ochraně proti doposud neznámým hrozbám.

  • Blokování streamovaných médií – umožňuje administrátorům blokovat komponenty audio a video streamování, které spotřebovává významnou šířku pásma, aniž by zakázali přístup k celé webové stránce.

  • Řízení instant messagingu – omezuje rizika blokováním velkého počtu IM klientů, včetně Google Chat, Facebook Chat a dalších messagingových portálů.

  • Soft blocking – dovoluje administrátorům definovat přístupy, které umožňují vybraným uživatelským skupinám dočasně odblokovat přístup po předchozím upozornění.

„Na rozdíl od web monitoringových řešení, jež vyžadují zásahy v řádech hodin vedoucí k aktualizacím a schválení webových stránek, které je potřeba blokovat, je GFI WebMonitor spolehlivé řešení webového filtrování, které je snadné instalovat, nasadit a spravovat, přičemž vyžaduje jen minimální zásahy ze strany IT,“ řekl Rick P. Rodery, IT ředitel v Saulsbury Industries. „Řešení se ukázalo být neocenitelným kompatibilním nástrojem, který usnadňuje vynucování politiky využívání internetu, což nám ve finále pomohlo minimalizovat neproduktivní využívání internetu a chránit naši síť proti hrozbám škodlivého kódu.“

Pro více informací o řešení GFI WebMonitor navštivte http://www.gfi.cz/webmon/.

O GFI

GFI Software je předním softwarovým vývojářem. Malým a středním podnikům nabízí jednotný zdroj řešení pro oblast webové a emailové bezpečnosti, archivace, zálohování a faxování, síťového a bezpečnostního softwaru i hostovaných technologií. Produkty GFI jsou dostupné formou softwaru, v rámci cloud architektury (model SaaS) nebo jako hybridní řešení nabízející to nejlepší z obou těchto modelů. Díky technologiím s řadou ocenění, vstřícné cenové politice a silnému zaměření na požadavky SMB sektoru uspokojuje GFI potřeby produktivity a kontinuity vyžadované podniky po celém světě. Společnost má pobočky v USA, Velké Británii (Londýn a Dundee), Rakousku, České republice, Austrálii, Filipínách na Maltě a dalších částech světa, které se starají o stovky tisíc instalací. Obchodní model společnosti GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající celosvětově tisíce partnerů. Společnost je také Microsoft Gold Certified Partnerem. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.cz.