Cisco umožňuje vytvářet datová centra s největší škálovatelností na světě

Praha, 31. října 2011 – Rozšíření svého portfolia produktů pro sjednocenou síť (Cisco Unified Fabric) ohlásila společnost Cisco. V portfoliu jsou přepínače Nexus pro datová centra a MDS pro storage, které propojují servery, datová úložiště a podnikové sítě s datovými centry a cloudy. Produktová řada Nexus 7000 přichází v druhé generaci umožňující provozovat až 12 000 serverových ethernetových portů s propustností 10 Gb/s, přepínače Nexus 5500 jsou nyní vybaveny sadou funkcí Cisco FabricPath a firma rozšířila o nová zařízení i řadu Nexus 3000. (TZ)

Tyto inovace jsou reakcí na exponenciální růst objemu dat přenášeného na internetu. Jen do roku 2013 by mělo jejich množství stoupnout na 56 exabajtů měsíčně. Datová centra musí i přes výrazné rozšíření kapacity zůstat bezpečná a flexibilní, aby vyhověla nárokům fyzických, virtuálních i cloudových výpočetních prostředí a tyto požadavky ohlášená rozšíření a vylepšení jednotlivých produktových řad naprosto splňují. Stejně tak splňují rozmanité nároky datových center od nevirtualizovaných prostředí až po vysoce virtualizovaná datová centra, cloudové architektury, Web 2.0 či prostředí zpracovávající extrémně vysoké objemy dat.

Druhá generace přepínačů Cisco Nexus 7000 je vybavena novým modulem Fabric 2 a novou vysoce výkonnou síťovou kartou pro L2/L3 10Gb Ethernet. Zároveň podporuje FabricPath a Fabric Extender (FEX). Přepínače by například umožnily simultánní přenos 4,5 milionu filmů s průměrnou velikostí 3,5 GB nebo za necelé dvě minuty stáhnout 250 milionů fotografií (o průměrné velikosti 1 MB), které jsou každodenně posílány na Facebook.

Přepínače Cisco Nexus 5500 nyní mohou využívat FabricPath, inovované rozšíření operačního systému NX-OS. FabricPath umožňuje škálovat výkon na systémové úrovni a řeší záležitosti spojené s virtualizací, dynamickou zátěží generovanou mobilním provozem a s aplikacemi provozovanými v clusterech. Přepínače Nexus 5500 tak dnes mohou podporovat tisíce virtuálních strojů.

Cisco zároveň uvedlo dva nové modely přepínačů Nexus 3000 s velmi nízkou latencí a vysoce propustnými 40Gb ethernetovými porty a rozšířila své bezpečnostní portfolio o virtuální firewall pro zabezpečení cloudových prostředí. Cisco ASA 1000V (Adaptive Security Appliance) spolupracuje se softwarovým přepínačem Nexus 1000V a ve spolupráci s Cisco Virtual Security Gateway zajišťuje konzistentní zabezpečení fyzických, virtuálních a cloudových infrastruktur.

Při vývoji svých produktů těží společnost Cisco z mnohaleté zkušenosti z vývoje a výroby komplexních síťových zařízení i softwaru. To jí umožňuje nabízet i služby s odpovídající kvalitou a zejména integrované systémy, u nichž uplatní všechny své přednosti.