HP si ponechá divizi osobních počítačů

PRAHA, 31. října 2011 – Společnost HP v pátek oznámila, že dokončila hodnocení strategických alternativ pro divizi osobních počítačů (PSG) a rozhodla, že uvedená divize zůstane součástí společnosti. (TZ)

„HP objektivně zhodnotilo strategický, finanční a provozní dopad vyčlenění PSG. Z naší analýzy vyplývá, že ponechání PSG v rámci HP je správné rozhodnutí pro zákazníky, partnery, akcionáře i zaměstnance,“ uvedla Meg Whitman, prezidentka a generální ředitelka HP a dodala: „HP je společně s PSG silnější.“


Na strategickém zhodnocení se podíleli odborníci z dané oblasti z různých divizí a pozic. Hodnocení založené na faktech odhalilo hloubku integrace, která se uskutečnila v klíčových provozech, jakými jsou dodavatelský řetězec, IT a nákup. Toto zhodnocení potvrdilo výrazný rozsah, kterým PSG přispívá do portfolia HP, jakož i k celkové hodnotě značky. Nakonec se také ukázalo, že náklady na případné znovuvytvoření samostatné společnosti by převážily jakékoliv výhody rozdělení.


Výsledek tohoto procesu potvrzuje obchodní model HP a jeho hodnotu pro zákazníky a akcionáře. PSG je klíčovou složkou ve strategii HP poskytovat vyšší hodnotu, dlouhodobé vztahy se zákazníky, malými a středními podniky a velkými společnostmi. Představenstvo společnosti HP věří, že PSG jako součást větší entity může podporovat růst ziskovosti a akcelerovat nabídku zákaznických řešení ostatních částí společnosti HP.


Divize PSG je známá postavením lídra v oblasti technologií a inovací, jakož i vedoucí pozicí v ziskovosti v rámci odvětví. Je světovou jedničkou v oblasti osobních počítačů s celkovými výnosy 40,7 miliard amerických dolarů za fiskální rok 2010.


„Jako součást HP bude PSG nadále poskytovat zákazníkům a partnerům výhody produktových inovací a nejširšího portfolia notebooků, osobních počítačů, pracovních stanic a dalších zařízení,“ uvedl Todd Bradley, výkonný viceprezident skupiny Personal Systems Group společnosti HP a dodal: „Chceme naši vedoucí pozici v oblasti osobních počítačů nadále zvyšovat.“
O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti k tomu, aby technologie měly smysluplný přínos pro jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa zahrnuje tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Konvergencí cloudu a konektivity vytváří HP perfektně provázané, bezpečné a kontextově vysoce senzitivní prostředí pro dokonale propojený svět. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Tagged