Na světě je 7 miliard obyvatel, systém SAP ukáže, jak se bude populace vyvíjet dále

Poslední říjnový den tohoto roku překročil počet obyvatel na zemi hranici sedmi miliard. Společnost SAP při této příležitosti vytvořila pro Populační fond OSN dva speciální interaktivní dashboardy pro maximálně přehledné zobrazení demografických dat, které navíc umožňují sledovat scénáře budoucí vývoj zalidnění planety i jednotlivých států. Vyzkoušet si je můžete zde: http://www.7billionactions.org/. Například v České republice lze v budoucnu podle odhadů očekávat trend postupného ubývání obyvatelstva, naopak v zemích jako je Francie či Velká Británie a stejně tak celosvětově je očekáván nárůst. (TZ)

„Demografické informace jsou jednou ze základních veličin užívaných v socio-ekonomických modelech, vstupují do rozhodování firem, plánů na rozvoj států měst i obcí a mohou ovlivnit i politické dění na celosvětové úrovni a v konečném důsledku ovlivňují i jednotlivce – šanci uplatnit se na pracovním trhu nebo výši starobního důchodu. Přesná data jsou tedy pro všechny tyto oblasti zásadní, stejně jako možnost snadno se v nich orientovat. Snadný přístup k velkému množství informací a jejich přehledné zobrazení nabízí analytické nástroje, a jak je možné vidět na příkladu vytvořeném pro OSN, nezanedbatelný přínos mají také při predikci různých scénářů možného vývoje.“ řekl generální ředitel SAP ČR Roman Teiml.

Z grafů, které jsou připravené pomocí nástroje SAP BusinessObjects Dashboards, můžeme také snadno zjistit, jak se bude vyvíjet populace v jednotlivých regionech, zemích či její věkové složení. Například Česká republika bude mít za devadesát let o 200 tisíc obyvatel méně a podobný osud bude mít i většina ostatních evropských zemí. Naopak celosvětově nás v roce 2100 bude již více než deset miliard.

O společnosti SAP
SAP, lídr trhu s aplikačním softwarem, pomáhá podnikům a organizacím všech oborů a velikostí lépe fungovat a dosahovat svých cílů. SAP umožňuje lidem a organizacím pracovat společně mnohem efektivněji a využívat podnikové informace tak, aby byli neustále před konkurencí. Přitom nezáleží na tom, zda je SAP využíván ve skladě nebo podnikové prodejně, na mobilních zařízeních nebo klasických počítačích, na pracovišti zákaznické podpory nebo v kanceláři představenstva. Aplikace a služby společnosti SAP pomáhají již více než 109 000 zákazníků dosahovat vyšších zisků, zajistit si udržitelný růst a přizpůsobovat se aktuálním potřebám. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala přibližně 900 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy.

Portfolio SAP BusinessObjects mění způsob fungování organizací prostřednictvím propojení lidí, informací a podnikání. Díky otevřeným řešením, která pracují v heterogenních prostředích a v oblastech jako jsou „business intelligence“, řízení informací, řízení výkonnosti firem a kontrola, řízení rizik a dodržování standardů, umožňuje portfolio SAP BusinessObjects organizacím každodenně uskutečňovat jejich vytýčené strategie.

Více informací najdete na www.sap.com.