Řešení Cisco TelePresence, nyní již pro všechny

Praha 10. listopadu 2011 – Je tomu teprve pět let, co společnost Cisco představila svou technologii TelePresence, která umožňuje uskutečňovat videokonference v tak realistickém podání, že účastníci mají pocit, jako by seděli v jedné místnosti. To, co začalo jako nástroj pro omezení služebních cest a úsporu času zaměstnanců ve velkých společnostech, se vyvinulo ve způsob, jakým lze zjednodušit a urychlit řadu firemních procesů, v nástroj, který zcela změnil způsob, jakým se „dělá byznys“ a videokonferenční řešení se rozšířila do většiny oblastí lidské činnosti. Při této příležitosti společnost Cisco představuje novou rozšířenou nabídku zahrnující jak cenově výhodná koncová zařízení, softwarové HD video klienty, tak hostovaná řešení navržená pro konkrétní a maximálně efektivní využití v malých i středně velkých podnicích. (TZ)

Pro uspokojení potřeb malých společností nabízí Cisco řadu řešení nevyžadujících přílišné náklady a lze je instalovat i spravovat bez větších technických nároků. Z této nabídky si mohou zájemci zakoupit či pronajmout jakékoliv zařízení a připojit ho ke službě Cisco TelePresence Callway. Výhody TelePresence tak lze využívat již od 99 USD měsíčně (dostupné v USA). Mezi další snadno využitelné telepresenční řešení patří například Cisco Jabber – softwarový klient určený pro PC či přenosná zařízení nebo Cisco TelePresence MX 300 – multifunkční videokonferenční jednotka vhodná k umístění do kanceláří či zasedacích místností.

Komunikace prostřednictvím videa je přirozenější ne jen samotné využití hlasu a přináší s sebou řadu výhod. Díky rozvoji vysokorychlostního připojení je tak možné využít těchto výhod naplno. Videokonferenční řešení se prosazují v řadě nových oblastí. Cisco bude například od prvního čtvrtletí roku 2012 nabízet řešení Cisco TelePresence VX-Clinical Assistant. Toto řešení umístěné na vozík tak, aby bylo mobilní, umožňuje využít výhod, které přenos obrazu přináší také ve zdravotnickém prostředí. Je tak možné se spojit se specialistou přímo od lůžka pacienta nebo ulehčit vzdělávání lékařů.

V Austrálii dokonce systém Cisco TelePresence využívá vláda. Za osmnáct měsíců fungování jeho prostřednictvím uskutečnili jejich členové 1031 oficiálních meetingů, které trvaly více než 1660 hodin. Vláda odhaduje, že jen na nákladech na cestování uspořila 12 milionů dolarů.

Za pět let, během kterých se společnost Cisco stala světovým lídrem v oblasti telekonferenčních řešení, se jejich využití stalo běžnou každodenní činností tisíců lidí po celém světě. Už neplatí, že telekonference jsou uzavřeny ve vyhrazených zasedacích místnostech a určeny jen pro top management. Dnes můžeme najít nějaké telekonferenční řešení v kancelářích, na stolech, či v počítačích téměř všech zaměstnanců, kteří v rámci své práce komunikují s kolegy partnery nebo zákazníky. Možnosti využití jsou téměř bezbřehé. Nalezneme je téměř všude, od firem přes nemocnice, banky, letiště nebo hotely až po univerzity či domácnosti.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.