GFI Software integruje své archivační řešení s Office 365

PRAHA – 16. listopadu 2011 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), oznámila, že integrovala GFI MailArchiver s Office 365, cloudovou  službou společnosti Microsoft. Podniky hledající snadno nastavitelný, centrálně spravovaný archiv elektronické pošty mají nyní k dispozici alternativu ve formě řešení GFI MailArchiver, které ve spolupráci s Office 365 zajišťuje spolehlivou archivaci veškerých příchozích i odchozích firemních e-mailů. (TZ)

Elektronické zprávy se v posledních letech staly kritickým komunikačním kanálem ve většině společností všech velikostí a odvětví. Celá řada klíčových obchodních informací včetně smluv, faktur, dokumentací, obchodních rozhodnutí apod. je uložena výhradně v e-mailech a podnikoví uživatelé v nich velmi často hledají informace ke své práci. Vytvoření archivu pro ně znamená uložení starších e-mailů do podoby, kde lze elektronickou poštu snadno vyhledávat a chránit před náhodným či záměrným smazáním.

„GFI MailArchiver umožňuje SMB firmám vyřešit mnoho aktuálních výzev spojených s e-mailovými systémy, včetně správy narůstajícího objemu e-mailů a příloh, udržování výkonnosti serverů Microsoft Exchange, přílišného spoléhání na PST soubory či používání páskových médií k vyhledávání starých či smazaných e-mailů,“ řekl Martin Říha, ředitel pro strategii GFI Česká republika a Slovensko. „Integrace GFI MailArchiver s cloudovým prostředím Office 365 nabízí nákladově výhodnou a z pohledu nastavení systému snadnou a rychlou variantu řešení pro archivaci podnikových e-mailů.“

Cloudové prostředí Office 365 nevyžaduje platby za licence a údržbu poštovního serveru, zákazníci platí pouze za reálné využívání služby. Nastavení archivačního řešení v prostředí Office 365 je velmi snadné a probíhá ve třech krocích:

  1. Nastavení mailboxu v Office 365 jako žurnálovací schránky pro všechny zprávy.

  2. Vytvoření jednoduchého pravidla přenosu s využitím webového portálu, které převádí všechny maily ve skryté kopii do žurnálovací schránky.

  3. Konfigurace GFI MailArchiver k nastavení spojení do žurnálovací schránky s využitím IMAP, aby bylo možné archivovat všechny příchozí a odchozí zprávy.

Archivace podnikové elektronické pošty předchází mnoha problémům, které mohou vést až k vážnému narušení fungování celé firmy. Navíc pomáhá vyhovět nejrůznějším regulatorním nařízením, chránit duševní vlastnictví podniku a předcházet problémům s omezenými úložnými kapacitami.

Více o řešení GFI MailArchiver lze nalézt na http://www.gfi.cz/mailarchiver/.

O GFI

GFI Software je předním softwarovým vývojářem. Malým a středním podnikům nabízí jednotný zdroj řešení pro oblast webové a emailové bezpečnosti, archivace, zálohování a faxování, síťového a bezpečnostního softwaru i hostovaných technologií. Produkty GFI jsou dostupné formou softwaru, v rámci cloud architektury (model SaaS) nebo jako hybridní řešení nabízející to nejlepší z obou těchto modelů. Díky technologiím s řadou ocenění, vstřícné cenové politice a silnému zaměření na požadavky SMB sektoru uspokojuje GFI potřeby produktivity a kontinuity vyžadované podniky po celém světě. Společnost má pobočky v USA, Velké Británii (Londýn a Dundee), Rakousku, České republice, Austrálii, Filipínách na Maltě a dalších částech světa, které se starají o stovky tisíc instalací. Obchodní model společnosti GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající celosvětově tisíce partnerů. Společnost je také Microsoft Gold Certified Partnerem. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.cz.