Dětské rádio Pigy naladíte i v telefonu s Androidem

Praha, 29. 11. 2011 – Dětské pohádkové rádio Pigy, jehož symbolem je růžové prasátko, naladíte nově i v chytrých telefonech s operačním systémem Android.

„Pigy vysílá necelý rok na webu a sklízí neutuchající zájem rodičů, dětí i učitelek v mateřských školách. Teď ho mají k dispozici i ve svých mobilních telefonech,“ popisuje Lubor Zoufal, ředitel sekce digitálních médií Lagardère Active (TZ)

Pigy je bezpečné médium pro děti, které vzdělává i baví a vysílá souběžně tři programy: první vypráví dětem pohádky, druhý hraje Disko Trysko a třetí klasické pohádkové písničky.

Androidí aplikaci lze také nastavit tak, aby uživatele pohádkové rádio ráno budilo a večer se samo vyplo po usnutí.

Uživatelé iPhonů mají zase k dispozici hru s mluvícím prasátkem Chrochtátko, která se po necelém týdnu stala nejstahovanější bezplatnou aplikací v českém AppStoru. A brzy jim přibude i možnost přehrávat dětské rádio.

Pigy doposud vysílá na internetu na www.pigy.cz. Průměrně ho spouští malí a velcí posluchači 150 000 krát měsíčně. Jeho symbolem je růžové prasátko a zaměřuje se na vzdělávání a zábavu předškolních a mladších školních dětí.

Audio obsah doplňují webové hry trénující paměť a soustředění nebo omalovánky rozvíjející představivost.

Aplikace Pigy rádio pro Android a Chrochtátko pro iOS dodalo české studio Inmite.

Pigy patří do portfolia značek společnosti Lagardère Active ČR, která mimo jiné zastřešuje například rádia Frekvence 1, Evropa 2, Rádio Bonton či internetové projekty jako je server o muzice Koule.cz, rádio, které hraje podle nálady uživatele, YouRadio nebo sociální sít pro řidiče Motomail.