Výkonné síťové úložiště NSA310 pro malé sítě s kompletním českým menu

Společnost ZyXEL Communications představuje nové domácí síťové úložiště NSA310. Jedná se o jednodiskový NSA server, který podporuje 3TB HDD a menu je kompletně v českém jazyce. Dalším benefitem je 3x větší výkon oproti produktu NSA210, který nová storage NSA310 nahrazuje. (TZ)

Multimediální server-storage s jednodiskovým slotem NSA310 umožňuje streamování HD videa spolu s intuitivním uživatelským rozhraním a snadnou obsluhou. Energeticky úsporné funkce jdou navíc ruku v ruce s ekologickou strategií společnosti ZyXEL.

Media server
ZyXEL NSA310 je síťové úložiště vybavené SATA rozhraním pro připojení pevného disku s kapacitou až 3 TB. Široká podpora zařízení je zaručena certifikací DLNA 1.5. Certifikace prokazuje, že multimediální obsah uložený na pevném disku bude možné velmi jednoduše streamovat na DLNA kompatibilní zařízení, jako jsou plasma/LED TV, multimediální přehrávače, PDA, herní konzole a podobná zařízení.

Kromě DLNA kompatibilních zařízení podporuje NSA310 také UPnP, iTunes server a SqueezeCenter, díky čemuž se stává univerzálním úložištěm pro veškeré moderní přístroje a zařízení. Přehrávání videa, prohlížení fotografií i poslech hudby bude s NSA310 velmi jednoduché a bezproblémové.

Automatický download/upload
Stahujete velké množství souborů? Odesíláte stovky megabajtů dat? Kvůli tomu nemusí běžet počítač. O stažení nebo odeslání dat se postará NSA310. Stahujete soubor z internetu? NSA310 to pozná a sám může převzít jeho stažení. Váš počítač nebude brzděn stahováním a můžete jej vypnout. To samé platí také pro BitTorrent a eMule.

Při odesílání velkého množství souborů funguje NSA310 podobně: úložiště se umí připojit ke vzdálenému serveru a uložit na něj soubory. Automaticky také může ukládat vaše fotografie na webové album Flickr a videa na YouTube.

NSA310 může fungovat také jako FTP server, díky kterému budete mít své soubory bezpečně k dispozici z celého internetu.

Ekologicky úsporný
ZyXEL u všech svých produktů dbá na co nejefektivnější využití elektrické energie. NSA310 není výjimkou. Zatímco podobná úložiště mají běžně spotřebu až 200 wattů, NSA-310 spotřebuje o 85 % méně. V přehledném webovém rozhraní lze jednoduše nastavit pravidla pro úsporné režimy. Nastavit lze také automatické zapínání/vypínání v uvedeném čase. NSA310 tedy může běžet jen tehdy, pokud jej potřebujete.

Záloha jedním kliknutím
NSA310 je skvěle použitelný i pro zálohu souborů z počítačů v síti. Pouze jednou nastavíte scénář zálohy a zbytek je zcela automatický. V pravidelných intervalech se budou vytvářet zálohy do tohoto úložiště. Již nikdy tak nepřijdete o své dokumenty, tabulky nebo fotografie z dovolené.
Díky USB portu je možné kliknutím na tlačítko »Copy/Sync« zazálohovat obsah USB zařízení, které je k úložišti připojené. Je jedno, jestli se jedná o USB flash disk nebo paměťovou kartu z fotoaparátu. Na disk se bleskově vytvoří záloha tohoto přenosného úložiště.

Pevný disk v kondici
Slabým místem úložišť bývá životnost pevných disků. Proto NSA310 velmi pečlivě sleduje jeho kondici. Díky technologii S.M.A.R.T., která sleduje stav disku, dokáže úložiště předejít havárii disku. V případě nárůstu teploty jej ochladí integrovaným větrákem, pokud disk začne dělat chyby, upozorní správce zprávou nebo e-mailem. Výměna disku je pak možná ještě před jeho havárií.

Bezpečnost především
Síťové úložiště musí být také velmi bezpečné. ZyXEL má se síťovou bezpečnostní mnohaleté zkušenosti, které u NSA310 využil. Úložiště je odolné proti útokům – pokud zjistí útok z určité IP adresy, tak ji zablokuje. Veškerý přenos dat, jak přes HTTP, tak přes FTP může být šifrovaný (HTTPS/FTPES), takže nikdo nebude moci odposlechnout přenos dat. Ani hardwarová bezpečnost není podceněna. Komu nestačí monitorování stavu disku, může k eSATA portu připojit druhý pevný disk a vytvořit RAID1 – zrcadlení disků. V případě nenadálé havárie jednoho disku budou data stále k dispozici na disku druhém. Příjemná je i funkce síťového koše – omylem smazané soubory mohou být bleskově zase obnoveny.

Pro domácnosti i malé kanceláře
ZyXEL NSA310 se skvěle hodí pro ukládání dat jak domácích uživatelů, tak malých kanceláří. Díky gigabitovému rozhraní nebude brzdou přenosu, podporuje nejnovější operační systémy, včetně Windows 7 a MAC OS X. USB port je možné použít i pro připojení tiskárny nebo UPS.

O společnosti ZyXEL

ZyXEL Communications Corp. má sídlo na Tajwanu (Hsinchu) a je předním světovým dodavatelem kompletních síťových řešení. Rozsáhlá nabídka IP síťových řešení společnosti ZyXEL zahrnuje přístupové multiplexery, zařízení pro instalaci u zákazníka (CPE), bezpečnostní zařízení a bezdrátová zařízení. Společnost ZyXEL pomáhá malým a středním organizacím a poskytovatelům služeb k zajištění výkonné a spolehlivé sítě. ZyXEL úzce spolupracuje s prodejci síťových zařízení, telekomunikačními společnostmi, poskytovateli služeb a dalšími velkými organizacemi po celém světě.

Více informací o společnosti ZyXEL naleznete na stránkách www.zyxel.cz nebo www.zyxel.com.