LG ukáže na veletrhu CES v Las Vegas nové stylové 3D brýle

PRAHA, 3. 1. 2012 – Společnost LG Electronics (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v domácí elektronice, představuje v americkém Las Vegas na veletrhu spotřební elektroniky CES 2012 nové stylové 3D brýle pro LG CINEMA 3D televizory. (TZ)

Na návrhu nových brýlí pracoval známý designér Alain Mikli, který s LG spolupracoval již v loňském roce. V nové kolekci se tak objeví tři nové modely – klasické LG CINEMA 3D brýle (LG F310), 3D klip (LG F320) a design model Alain Mikli (LG F360). Brýle jsou velmi komfortní na nošení a díky zakřiveným čočkám vypadají velmi elegantně. Stávají se tak skutečným módním doplňkem. Uvedeny na trh budou s novou generací LG CINEMA 3D televizorů, tedy na přelomu prvního a druhého kvartálu 2012.

„Některé 3D brýle vypadají jako z laciného sci-fi filmu, jiné jsou těžké a nekomfortní, z některých bolí hlava. Nic takového vás nečeká s  novými 3D brýlemi od LG. Navíc jsme u všech nových 3D brýlí snížili jejich hmotnost,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

Brýle F310 charakterizuje osobitý design, který kombinuje jemné linie v tenkých obroučkách. Na rozdíl od jiných 3D brýlí jsou čočky zaoblené, což je přirozenější a brýle lépe vyhovují tvaru obličeje. Tím jen vylepšují celkový 3D zážitek. Brýle váží pouhých 13,5 gramů, takže jsou o 20 % lehčí než předchozí 3D brýle.

Druhou novinkou je brýlový 3D klip s označením LG F320. Ten je určen pro ty diváky, kteří používají dioptrické brýle. Klip se na běžné brýle jen „nacvakne“, při pozorování obrazu přes tyto brýle pak dotyčný uvidí 3D obraz. Oproti předchozí generaci klipu byla váha snížena o 25 %, váží tak pouze 5,5 g.

Ve spolupráci s designérem Alainem Miklim byly navrženy brýle LG F360. Sportovní brýle opět využívají zakřivených čoček, takže perfektně sedí na obličeji. Jako všechny CINEMA 3D brýle od LG lze i tyto brát do 3D kin, která využívají polarizační technologii. Jak tato kina, tak televizory LG CINEMA 3D totiž používají stejné technologie FPR (Film-type Patterned Retarder) a RealD.

„Podíl 3D televizorů od LG se meziročně zvýšil o několik procent a i letos očekáváme růst v segmentu 3D televizorů s technologií FPR. Tomu odpovídá i letošní výrobní strategie LG pokračovat v pasivní 3D technologii,“ dodal Martin Malý, tiskový mluvčí.

V případě zájmu o bližší informace, technické specifikace, komentáře k výrobkům nebo zájmu o výpůjčky produktů kontaktujte, prosím, naši PR agenturu LG-One:
Jan Řezáč      Senior Consultant +420 724 666 604 jan.rezac@lg-one.com

O LG Electronics CZ

Společnost LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celosvětové skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2010 získala společnost LG ocenění asociace EISA za Nejlepší produkt v poměru cena/výkon, za Nejlepší evropský kompaktní systém domácího kina a za Evropský ekologický mobilní telefon roku. LG se pravidelně účastní soutěží reddot Design Award, iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). LG Electronics CZ je generálním partnerem klubu HC Sparta Praha. V minulém roce byla společnost LG Electronics CZ v České republice generálním partnerem Digital 3D filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, který byl do kin uveden celosvětově 19. května 2011.