Logitech mění definici počítačové myši – představuje Logitech Cube

FREMONT, Kalifornie — 5. ledna 2012 — Společnost Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) znovu mění definice způsobů, jakými ovládáme digitální svět, a dnes představuje myš a ovladač prezentací v jednom s názvem Logitech® Cube. Kromě jedinečného designu, který převrací naruby, jak vnímáme počítačovou myš, model Logitech Cube nabízí vše, co od myši očekáváte – a navíc se snadno promění v zařízení pro ovládání prezentací, kdykoli je potřeba. (TZ)

Používá-li se Logitech Cube jako myš, rolování se provádí švihem prstu na hlavním panelu – díky softwaru Flow Scroll, jenž zajišťuje hladké a plynulé rolování a posouvání podobně, jak jste na něj zvyklí u smartphonů s dotykovými displeji.

„Štíhlý design myši Logitech Cube vás okamžitě zaujme,“ řekl Todd Walker, brand manager ve společnosti Logitech. „Ale atraktivním vzhledem to nekončí. Myš Cube je vybavena pečlivě vyladěnou sadou funkcí, které oceníte, ať již budete pracovat během dlouhého mezinárodního letu, nebo budete předvádět důležitou prezentaci – a vše je schováno v krásném malém zařízení.“

Chcete-li myš Logitech Cube použít jako ovladač prezentací, stačí ji zvednout do vzduchu a během chvilky se přepne do prezentačního režimu. Klepnutím na horní část myši přejdete na další snímek prezentace, a když se budete potřebovat vrátit k předchozímu, jednoduše ji obrátíte v ruce a klepnete znovu.

A navíc je tato myš velmi malá – dokonale se vejde do kapsy – takže pokud se budete třeba jen přesouvat od svého pracovního stolu do konferenční místnosti nebo budete přenášet notebook z obývacího pokoje do kuchyně, není žádný problém mít svou myš vždy s sebou.

Myš Logitech Cube je rovněž vybavena miniaturním přijímačem Logitech Unifying, který pro připojení využívá bezdrátovou technologii Logitech Advanced 2.4 GHz, a navíc je tak malý, že může zůstat zasunutý ve vašem počítači, i když jej budete přenášet. Díky těmto vlastnostem budete mít k dispozici spojení, jež se spolehlivostí vyrovná připojení pomocí kabelu, ale s komfortem bezdrátového provozu – a nadto vám poskytuje možnost připojit až šest zařízení, která jsou s tímto přijímačem kompatibilní. Můžete připojit klávesnici nebo numerický blok anebo dokonce další myš, aniž byste museli podstupovat obtíže spojené s používáním více různých přijímačů.

Myš Logitech Cube získala ocenění za inovativní design a konstrukci v rámci mezinárodního veletrhu CES 2012 v kategorii počítačových periférií a bude vystavena na předváděcí části výstavy s názvem „Innovations Design and Engineering Showcase“ na mezinárodním veletrhu CES 2012, který se koná od 10. do 13. ledna 2012 v americkém Las Vegas.

Cena a dostupnost

Očekává se, že myš a ovladač prezentací Logitech Cube bude v Evropě k dostání počátkem ledna 2012. Koupit ji bude možné pouze přes internet na adrese www.logitech.com za doporučenou maloobchodní cenu 69,99 EUR. Podrobnější informace můžete získat na adrese www.logitech.com nebo na našem blogu.

O společnosti Logitech

Logitech je předním světovým výrobcem produktů, které spojují svět lidí a digitálních technologií. Hardware a software společnosti Logitech podporuje nejrůznější počítačové, komunikační a zábavní platformy a přináší vyšší kvalitu při ovládání počítače, poslechu hudby, sledování filmů, hraní her, využívání sociálních sítí, audiovizuální komunikaci přes internet, v oblasti bezpečnostních video systémů a při ovládání zařízení pro domácí zábavu. Společnost Logitech International byla založena v roce 1981 a je registrována ve Švýcarsku; její akcie se obchodují na švýcarské burze SIX (LOGN) a na americké burze Nasdaq Global Select Market (LOGI).