Panasonic představil na CES 2012 komplexní inteligentní řešení pro letošní rok

Praha, 10. 1. 2012 – Panasonic na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES 2012 (Las Vegas) představuje celou řadu svých inteligentních řešení pro rok 2012. Všechna řešení prezentována na stánku korespondují s cílem společnosti stát se do roku 2018 „jedničkou v oblasti zelených inovací v elektronickém průmyslu“. V rámci pěti hlavních expozic Panasonic představuje (TZ):

  1. Nejnovější digitální AV produkty, včetně produktové řady 2012 Smart VIERA s novými 47 a 55 palcovými LCD televizemi, domácími kiny, digitálními fotoaparáty a videokamerami. Stejně tak budou prezentovány vylepšené funkce konektivity, jako jsou rozšířené cloudové služby VIERA Connect                  a možnosti propojení se smartphony a tablety. Návštěvníci si také mohou prohlédnout prototyp nově vyvinutého 4K2K IPS Alpha LCD panelu. Dalším atraktivním lákadlem je velkorozměrný 3D panel, který umožní návštěvníkům zažít atmosféru posledního letu raketoplánu Atlantis. Záběry z něj byly pořízeny 3D kamerou Panasonic AG-3DA1.
  1. Energetická řešení, jako jsou solární panely Panasonic ‚s HIT ®, palivové články, lithium-ion akumulátorové systémy pro domácnosti a systémy pro management energií; klíčové zařízení a technologie pro implementaci komplexního energetického konceptu Panasonic – od výroby energie, přes její uchování, úspory, až po management energie. V této části stánku jsou také velmi srozumitelným způsobem představena jedinečná energetická řešení Panasonic pro domy i celá města. Tato řešení zahrnují mimo jiné i systémy, které umožní ještě větší rozšíření využívání elektrických dopravních prostředků, novou generaci systémů pro zvýšení bezpečnosti a komfortu v kabinách automobilů i ukázky inteligentních projektů měst z celého světa, do kterých se Panasonic zapojil, včetně projektu Fujisawa Sustainable Smart Town (SST), který má být otevřen v březnu 2014.
  1. Business-to-business řešení, která Panasonic realizuje v USA, jako jsou audiovizuální systémy pro použití v leteckém a automobilovém průmyslu, digital signage a řešení pro obchodní provozy.
  2. Panasonic také představil svou novou filozofii produktového designu nazvanou „Future Craft.“ První produktovou řadou vyrobenou na jejím základě by měly být nové televizory Viera, které budou na americký trh uvedeny v roce 2012. Více o „Future Craft“ se dočtete na http://panasonic.net/design/
  1. Živé a interaktivní vysílání Panasonic Live @ CES umožní zájemcům z celého světa vidět všechna představovaná inteligentní řešení Panasonic. Vysílání je přístupné na oficiální stránce Panasonic CES2012:

http://www.panasonic.com/promos/ces/2012/

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým leaderem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, obchodních a průmyslových aplikací. Společnost sídlící v japonské Ósace vykázala za finanční rok končící 31. březnem 2011 čisté konsolidované tržby ve výši 8 690 miliard japonských jenů (zhruba 79 miliard euro). Akcie společnosti jsou obchodovány na burzách v Tokiu, Ósace, Nagoji a New Yorku (NYSE: PC). Více informací o společnosti a značce Panasonic najdete na internetových stránkách http://panasonic.net.