Samsung monitor Série 9 – profesionál pro náročné

Las Vegas, USA, 10. ledna 2012 – Samsung Electronics Co. Ltd., přední výrobce na trhu spotřební elektroniky a světová jednička v oblasti informačních technologií, dnes na Mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky CES představila novou generaci luxusních monitorů, zastoupenou monitorem Série 9. Nový monitor Série 9 obsahuje to nejlepší, co může společnost Samsung v oblasti monitorů nabídnout, včetně exkluzivní technologie Natural Color Expert, která poskytuje náročným spotřebitelům pracujícím s fotografiemi a videonahrávkami profesionální zázemí. (TZ)

„Zájem o obsah vytvářený uživateli a příjemný zážitek z práce s výpočetní technikou roste s tím, jak roste poptávka spotřebitelů po produktech, které jim umožní lépe zobrazovat, upravovat a sdílet fotografie, videa a další obsah,“ říká Todd Bouman, viceprezident pro marketing výrobků divize Enterprise Business společnosti Samsung. „Nový monitor Série 9 s exkluzivní technologií Natural Color Expert společnosti Samsung reaguje na potřebu vyššího rozlišení pro účely úprav detailů bez ohledu na druh práce. Jeho unikátní minimalistický design si uživatele jistě získá a poskytne mu divácký zážitek, jenž nemá ve své třídě konkurence,“ dodává Bouman.

Profesionální panel a špičková kvalita obrazu

Nový monitor Série 9 využívá technologii Natural Color Expert společnosti Samsung, která zajišťuje hardwarovou kalibraci barev, jež zamezuje viditelné ztrátě tónování na obrazovce. Technologie zobrazuje více než jednu miliardu odstínů, což umožňuje podmanivější zážitek a zajišťuje, že momentky pořízené digitálním fotoaparátem nebo videokamerou si uchovají ostré detaily. Tuto funkci dovádějí k dokonalosti ještě technici společnosti Samsung, kteří v poslední fázi výroby u každého monitoru Série 9 barvy manuálně optimalizují.

Panel monitoru Série 9 obsahuje exkluzivní profesionální technologii společnosti Samsung Plane Line Switching (PLS). Ta nabízí přesnou barevnou reprodukci s více než jednou miliardou odstínů, kterou lze sledovat ve velkých horizontálních a vertikálních úhlech. Monitor Série 9 má rozlišení QHD 2560 x 1440, které je čtyřikrát vyšší než u předchozích konvenčních HD monitorů. Při úpravách fotografií umožňuje monitor pohodlně obsluhovat editační aplikace, aniž by se museli znepokojovat velikostí obrazovky nebo překrývajícími se okny a paletami.

Elegantní styl a podpůrné funkce

Designéři, jejichž snahou bylo dosáhnout toho, aby monitor Série 9 vypadal stejně dobře jako obraz, který reprodukuje, začlenili displej do celkové kompozice tak, že se jakoby lehce vznáší ve vzduchu. Monitor se skládá z antireflexního skleněného displeje téměř bez rámečku a supertenké obrazovky posazené na ergonomickém výškově nastavitelném duralovém stojanu. Monitor Série 9 lze svisle posouvat o 10 cm a dále naklánět, což dává uživatelům možnost jednoduše nastavit displej do požadované polohy.

Všechny vnitřní součásti monitoru Série 9 byly přesunuty do zaoblené duralové základny, která obsahuje všechny vstupní a výstupní porty a USB rozbočovač, což umožňuje efektivnější instalaci a odstraňuje z pracovního prostoru změť kabelů. Nabízí také podporu pro video přípojky DisplayPort, Dual Link-DVI a HDMI a obsahuje vestavěné 7W stereo reproduktory a funkci Mobile High Definition Link (MHL) pro chytré telefony a tablety s funkcí MHL.

Po připojení chytrého telefonu s operačním systémem Android, který je kompatibilní s MHL, si mohou uživatelé vychutnat přehrávání obsahu ze svých mobilních zařízení přímo na mnohem větší obrazovce s kvalitními vestavěnými stereo reproduktory. Skrze monitor je možné smartphone také nabíjet.

Klíčové specifikace:

Číslo modelu: Kategorie funkcí Popis funkce S27B970
Displej Velikost 27″
Typ panelu PLS
Rozlišení 2560 x 1440
Jas 300 cd/m2
Homogennost Min. 90 %
Kontrastní poměr Statický 1000:1
Barevná hloubka 1,07 mld. barev
Doba odezvy 5 ms (GTG)
Zorný úhel (Horizontální/vertikální) 178°/178°
Vstupy a rozhraní HDMI Ano
DVI Ano (dual link)
DisplayPort Ano
USB rozbočovač USB 2.0 (1 up/2 down)
Reproduktory Ano (7 W x 2)
Připojení mobilních zařízení MHL Mobile High Definition Link Ano

Podrobné informace, videa a fotografie produktů naleznete na adrese: www.samsungces.com.

Streaming z tiskové konference Samsung naleznete na http://samsungblog.cz/post/2012/01/05/Live-streaming-z-tiskove-konference-Samsung-na-CES-2012-v-Las-Vegas.aspx.

O společnosti Samsung Electronics

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhly její konsolidované tržby výše 135,8 mld. USD. Ve 206 pobočkách v osmašedesáti zemích po celém světě zaměstnává přibližně 190 500 pracovníků. Je rozdělena do dvou samostatných organizací, které koordinují činnost devíti nezávislých divizí: Digital Media & Communications, pod níž spadají Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions a Digital Imaging; a Device Solutions, jež se skládá z divizí Memory, System LSI a LCD. Společnost Samsung Electronics si vydobyla uznání za špičkové výsledky, kterých dosahuje při plnění celé řady ekonomických, ekologických a sociálních kritérií, a byla vyhlášena nejudržitelnější technologickou společností z Dow Jonesova indexu udržitelnosti za rok 2011.

Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog