D-Link: Nový bezdrátový router 2-v-1 vloží internet do každé elektrické zásuvky

Praha, 11. ledna 2012 – D-Link rozšiřuje svoji nabídku zařízení řady Powerline (pro datovou síť po elektrickém vedení). Novinkou je bezdrátový N gigabitový router DHP-1565 doplněný o funkci Powerline. V jednom zařízení spojuje výhody vysokorychlostní bezdrátové sítě a možnost šíření dat po elektrické síti. DHP-1565 dokáže přenášet data rychlostí až 1000 Mb/s po datových kabelech a až 300 Mb/s bezdrátově. Novinkou je možnost přenášet data i přes zásuvky elektrického vedení, a to rychlostí až 500 Mb/s, což je plně dostačující pro přehrávání filmů v HD kvalitě pro několik uživatelů zároveň, nebo hraní on-line her. (TZ)

D-Link představuje také nový adaptér DHP-P500AV, který je zapotřebí pro datovou komunikaci přes elektrické vedení. Jedná se o redukci pro připojení datového kabelu, která se v požadovaném místě zasune do elektrické zásuvky. Adaptér komunikuje stejnou rychlostí (500 Mb/s) jako nový router a tvoří ideální kombinaci pro využití elektrické sítě k přístupu na internet.

Obě zařízení jsou určena pro uživatele, kteří nemohou kvůli stavebním konstrukcím budov používat pouze Wi-Fi připojení, mají nedostatek datových zásuvek nebo chtějí jednoduše využít všudypřítomné elektrické zásuvky. Nový univerzální router DHP-1565, adaptér DHP-P500AV a také sada se dvěma adaptéry DHP-P501AV jsou k dostání od ledna 2012.

Dva v jednom: Router D-Link DHP-1565

DHP-1565 je bezdrátový gigabitový router a Powerline adaptér v jednom zařízení. Lze jej používat jako router i jako bezdrátový přístupový bod. V režimu routeru zajišťuje připojení k internetu a jeho sdílení se všemi zařízeními v sítí přes ethernetový kabel, Wi-Fi nebo elektrickou síť. V režimu přístupového bodu dokáže DHP-1565 bezdrátově připojit libovolné koncové zařízení, například notebooky, herní konzole i tiskárny.

Vestavěný mediální server perfektně spolupracuje s přehrávači médií, PC a herními konzolemi a zajišťuje plynulé streamování HD filmů nebo on-line hraní. Funkce SharePort™ Plus umožňuje přes USB port připojit externí pevný disk a sdílet společná data, například hudbu, fotografie nebo dokumenty, anebo sdílet další připojená zařízení, jako například tiskárny.

Zabezpečení jedním tlačítkem

Zabezpečovací funkce na DHP-1565 lze aktivovat pouhým stisknutím tlačítka. Komunikace po elektrické síti je chráněna šifrováním AES, což znemožňuje neoprávněný přístup jiným osobám pomocí připojení přes jiný adaptér. O ochranu Wi-Fi přenosu se starají standardní šifrovací funkce, jako jsou WEP, WPA a WPA2 a zabezpečovací funkce pro jednoduché nastavení WPS. Potenciální útoky ze strany internetu pak odvrací integrované aktivní firewally (SPI a NAT).

Adaptér pro vysokorychlostní síť po elektrickém vedení

Instalace adaptéru DHP-P500AV je snadná. Stačí jej zapojit do libovolné elektrické zásuvky. Uživatelé sítě přitom nepřijdou o možnost napájet z této zásuvky jiné elektrické zařízení. Na čele adaptéru je umístěna další elektrická zásuvka, a proto lze připojované zařízení, například notebook, napájet přímo přes něj.

Kompatibilita a ochrana životního prostředí

Bezdrátový router DHP-1565 i adaptér DHP P500AV jsou zpětně kompatibilní s jinými Powerline adaptéry a podporují velmi využívaný standard HomePlug AV. Zároveň jsou navrženy tak, aby byly energeticky úsporné. To je zajištěno vyzkoušenými a osvědčenými technologiemi D-Link Green, jako je například časový rozvrh provozu Wi-Fi sítě, který umožňuje zapínat a vypínat bezdrátovou síť v nastavených časech. Úsporná funkce PCL (Power Line Communication) zase šetří energii tím, že deaktivuje spojení na elektrickém vedení, když není u LAN nebo Wi-Fi zaznamenána žádná aktivita. Do klidového režimu jsou automaticky přepínány i nepoužívané LAN porty.

Router DHP-1565 – přehled hlavních vlastností:

 • Bezdrátový přenos rychlostí až 300 Mb/s
 • Přenos rychlostí až 500 Mb/s přes elektrický rozvod, kompatibilní se všemi standardními HomePlug AV Powerline adaptéry
 • Dva provozní režimy: router nebo přístupový bod (AP)
 • Rozhraní: 4x gigabit LAN port, 1x gigabit Mb/s WAN port a 1x USB 2.0 port
 • Snadné zabezpečení přenosu dat pomocí WPS (stisknutím tlačítka a zadáním PIN kódu)
 • Snadné sdílení připojených zařízení díky funkci SharePort™ Plus
 • IPv6 Ready

Adaptér DHP-P500AV a sada adaptérů DHP-P501AV – přehled hlavních vlastností:

 • Rychlost přenosu dat až 500 Mb/s přes domovní elektrický rozvod (síť Powerline)
 • Možnost napájení jiných zařízení díky vestavěné elektrické zásuvce (v případě průchozího adaptéru)
 • Řízení šířky pásma podle priority dat: Funkce QoS pro perfektní streamování videa
 • Kompatibilita se standardem IEEE 1901 a dalšími adaptéry podle standardu HomePlug AV

Dostupnost a cena

Bezdrátový N Powerline router DHP-1565 je k dostání od ledna a stojí 3 640 Kč (bez DPH). Powerline adaptér DHP-P500AV a sada dvou adaptérů DHP-P501AV jsou k dostání za cenu 1 700 Kč, respektive sada za 3 210 (bez DPH).

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.

O společnosti D-Link

D-Link je jedním z předních světových poskytovatelů síťové infrastruktury, který dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro podniky i spotřebitele. Již 25 let D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí síťová a bezdrátová řešení, síťová úložiště dat a zařízení pro IP dohled, které získaly několik ocenění. D-Link nabízí své rozsáhlé řady síťových produktů pro organizace a spotřebitele, globální sítě partnerů a poskytovatele služeb. D-Link si uvědomuje význam přístupu, správy, zabezpečení, sdílení dat a tvorby digitálního obsahu. Je průkopníkem mnoha IP technologií dodávaných do plně integrovaných digitálních domácností a přináší cenné zkušenosti do podnikových sítí. Pro více informací navštivte www.dlink.cz a stránku na sociální síti Facebook www.facebook.cz/dlinkcz.