LinkedIn je nyní dostupný v češtině

PRAHA, 31. ledna 2012 – LinkedIn, největší profesní síť spojující více než 135 milionů uživatelů z celého světa, je od dnešního dne dostupná v češtině. Bezmála 250 tisíc profesionálů z České republiky může nyní zvolit českou verzi přímo v nastavení svého profilu. (TZ)

Tato lokalizace umožní stále rostoucímu počtu uživatelů z České republiky snadnější vzájemnou komunikaci, spolupráci a sdílení informací snadnějším způsobem a v rodném jazyce.

„Uživatelé z České republiky jsou společně s dalšími ze zemí střední a východní Evropy bráni jako jedni z nejaktivnějších v rámci celé evropské sítě. Předpokládáme, že dostupnost české lokalizované verze LinkedIn usnadní zdejším uživatelům spojení s největší světovou profesní sítí a umožní jim získat přístup k lokálním i mezinárodním znalostem a zkušenostem,“ uvedl Ariel Eckstein, výkonný ředitel LinkedIn pro Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA).

Některé z významných společností působících na českém trhu (například RWE, Epson nebo HP) používají marketingové nástroje LinkedIn k vyhledávání a následnému oslovování konkrétních klientů prostřednictvím cílené reklamní kampaně.

Obory v České republice s největším počtem uživatelů sítě LinkedIn:

– IT a softwarové služby

– telekomunikace

– bankovnictví

Česká lokalizace, která přichází několik dní po nizozemské, svědčí o pokračujících investicích sítě LinkedIn do evropského trhu. Celkově je tato síť dostupná již v šestnácti jazycích.

O LinkedIn

LinkedIn od svého založení v roce 2003 spojuje profesionály z celého světa a pomáhá jim v jejich snaze o vyšší produktivitu a úspěšnost. S více než 135 miliony uživateli z celého světa, včetně zástupců 500 největších amerických společností podle magazínu Fortune, je LinkedIn největší sítí spojující profesionály z celého světa. V rámci diverzifikovaného obchodního modelu LinkedIn získává příjmy z členských příspěvků, marketingových a náborových řešení. Společnost sídlí v Silicon Valley, jednotlivá zastoupení se nachází v Severní Americe, Evropě, Asii a Austrálii.

Další informace

http://www.linkedin.com/cestina – Česká úvodní stránka s instruktážním videem je určena těm uživatelům, kteří si chtějí změnit jazyk na češtinu

http://linkd.in/changelanguage – Okno pro volbu jazyka v nastavení účtu, odkud si uživatelé mohou zvolit kterýkoliv z nabízených jazyků pro své webové rozhraní