Stylus – „pisátko“ pro chytrý telefon

Praha, 7. února 2012 – Pokud máte někdy pocit, že by se váš dotykový smartphone dal ovládat ještě lépe, zkuste si přizvat na pomoc kapacitní stylus. Slovo „stillus“ pochází původně z latiny, v níž znamenalo pisátko, psaní nebo sloh. „Dnes jsou stylusy ’tužkou‘ pro ovládání dotykového dipleje. Většinou bývají vyrobeny z plastu a zakončeny kulovitým hrotem. Jejich nabídka je již dostatečně široká, aby si každý mohl vybrat dle libosti. Můžete zvolit třeba stylus, který má z druhé starny propisku. Mnohé funkce, grafické aplikace, poznámky či webové stránky, jejichž ovládání bylo na omezeném prostoru displeje složitější, díky tomu náhle ožijí novými možnostmi,“ líčí Michael Horejsek ze Sunnysoftu. (TZ)

Stylusem lze ovládat displej telefonu, iPhonu, iPadu či jiného tabletu ještě lépe a přesněji než pouhým prstem. Podstatnou výhodou jeho použití je také skutečnost, že na rozdíl od výběru ikon prstem se vám displej neznečistí mastnotou, tudíž bude  i na denním světle bude stále dobře čitelný.  Navíc není nutné při manupulaci s telefonem svlékat rukavice, což oceníte obzvlášť v období, kdy se venkovní teploty pohybují velmi nízko.

Některé modely mají stylus přímo v základním vybavení. Patří mezi ně například smartphone / tablet Samsung Galaxy Note, jehož pokročilé funkce kreslení nebo psaní rukou můžete pohodlně a přesně ovládat právě pomocí stylusu pro kapacitní displej. Galaxy Note má ve své paletě pro stylus celou galerii štětců a v závislosti na tom, jak silně přitlačíte, ovlivňujete tloušťku čáry.

Tak tedy příjemnou práci se stylusem.

Ceny na Sunnysoft.cz jsou:

Kapacitní stylus SJ1 – 330 Kč
Kapacitní stylus SJ2 – 399 Kč
Kapacitní stylus SJ3 – 199 Kč
Kapacitní stylus SJ4 – 199 Kč