TRANSCEND uvádí SSD disky pro zvětšení výkonu starších systémů

V Brně, 05. března 2012 – TRANSCEND zařadí do své nabídky SSD disků nový model, 2,5 palcový SSD disk – PSD320. Disky, vybavené rozhraním IDE ATA/133, jsou vhodným řešením pro uživatele starších notebooků a průmyslových zařízení a umožňují podstatně zvětšit jejich výkon bez nutnosti jejich výměny. (TZ)

Model PSD320 je nabízen ve třech provedeních: 32, 64 a 128GB. Použití tohoto disku ve starším zařízení zásadně zlepší jeho výkon ve srovnání se systémem na klasickém HDD a to díky přenosové rychlosti až 104MB/s při čtení a až 93MB/s při zápisu. Disky podporují širokou řádu režimů Ultra DMA, PIO a multi-word DMA a díky tomu jsou kompatibilní s téměř každým zařízením, vybaveným rozhraním IDE 2,5”.
PSD320 lze použit v počítačích, průmyslových strojích, POS terminálech nebo ve zdravotnických zařízeních.

Představené nosiče jsou vybaveny flash paměti typ MLC. Kromě lepších výkonu, se vyznačují větší trvanlivostí a menší spotřebou energie ve srovnání se standardním HDD. Toto se projevuje delší životností baterie v mobilních zařízeních s nainstalovaným SSD diskem.
Disky jsou navíc vybaveny korekcí chyb při přenosu dat ECC a technologií Advanced Power Shield, která umožňuje zabránit ztrátě souborů při neočekávaném výpadku napájení.

Specifikace:

Model PSD320
Rozhraní IDE 2,5” – PATA
Typ paměti MLC NAND Flash
Kapacita 32GB, 64GB a 128GB
Rozměry (d. x š. x v.) 100.3mm × 69.85mm × 7.4mm
Hmotnost 55g
Rychlost přenosu dat Čtení: do 104MB/s, zápis: do 93MB/s

Dostupnost a cena:  Představené produkty jsou dostupné na objednávku.
Záruka:  Na SSD disky – PSD320 od firmy TRANSCEND se vztahuje tříletá záruka výrobce.

Více informací:
www.transcend-info.com

Kontakt pro novináře:

Jan Štefánek
PR consultant
SAROTA PR
Schwaigrova 25
Brno 61700, Czech Rep.
E-mail: jan.stefanek@sarota.cz

O společnosti TRANSCEND

Společnost TRANSCEND je ve světě známá jako výrobce pamětí a počítačových příslušenství. Společnost, založena v roce 1988, nabízí kompletní řadu paměťových modulů, USB pamětí, mobilní pevné disky, pevné disky, MP3, paměťové flash karty, čtečky karet a multimediální výrobky. Výrobní závody TRANSCEND se nachází na Taiwanu a v Čině; firma má své pobočky v Spojených státech, Velké Británie, Německu, Holandsku, Japonsku, Korei a Čině.