Jehlu v kupce sena pomůže najít mobilní telefon

(Praha, 21. 6. 2012) – Čeští vývojáři ve studiu Inmite testují novinku, mobilní navigaci usnadňující orientaci uvnitř velkých budov, skladů a kancelářských komplexů. V praxi se díky ní ulehčí hledání obchodu v rozlehlém nákupním centru, auta na víceposchoďových parkovištích nebo exponátu v muzeu. Zjednodušit se může i orientace ve velkých skladech při hledání uloženého zboží nebo pošty. (TZ)

Indoor navigace funguje v místech, kde jsou klasické GPS nevyužitelné.

“Podle studie společnosti Cisco pracují lidé z 80 % s mobilními daty v kanceláři či doma. Jen ve 20 % případů lze tedy využít pro přesné zaměření pozice opravdové GPS,“ popsal technický ředitel Inmite, Pavel Petřek a dodal: “V ostatních případech jsme dosud používali mobilní sítě, což je nepřesné a i v největších městech se lze dostat maximálně na přesnost desítek metrů. Navíc, nelze určit, ve kterém patře budovy se předmět nebo osoba nalézá.”

Tady vidí vývojáři prostor pro indoor navigaci, s jejímž testováním jsou ve velmi pokročilé fázi.

Indoor navigaci, tak jak ji Inmite připravuje, mohou využít ve vlastních aplikacích velké obchodní domy, logistická centra či letištní komplexy. Hlavní výhodou je pro ně možnost použít tento orientační systém bez poskytování citlivých nebo soukromých informací jako jsou data o pohybu či detailní mapové plány třetím stranám.

Studio Inmite je česká jednička ve vývoji aplikací pro chytré mobilní telefony a tablety – ať už jde o Android, iOS, Windows Phone 7 nebo mobilní web. Od roku 2008 vytvořilo přes 60 aplikací. Patrně nejznámější projekt je aplikace pro živé vysílání zpravodajského kanálu ČT24 i sportovní ČT4. Vývojáři z Inmite jsou pyšní také na sérii aplikací pro Google, Vodafone, Lagardère Active nebo na uživateli velmi oblíbenou SMS Jízdenku. Na světovém trhu zaznamenala velký úspěch aplikace avast! Mobile Security, bezpečnostní aplikace, která vznikla ve spolupráci se známou společností Avast Software. Se společností Cleverlance spolupracuje na bankovních aplikacích pro Komerční banku a Českou spořiteln