Vítejte do světa full-frame: Canon představil svou nejmenší a nejlehčí digitální full-frame zrcadlovku – EOS 6D

Praha, 17. září 2012 – Canon představil svou nejnovější digitální zrcadlovku EOS
pro vášnivé fotografy – EOS 6D. EOS 6D je nejlehčí# digitální zrcadlovka na světě
s full-frame CMOS snímačem, takže je ideální pro cestování a fotografování portrétů
i krajiny. Novinka je novou bránou do světa full-frame a je ideální pro každého,
kdo chce větší kontrolu nad hloubkou ostrosti nebo chce ukázat své kreativní schopnosti s širokoúhlými EF objektivy. (TZ)


EOS 6D kombinuje výkonný full-frame zobrazovací systém a vynikající výkon
při nízkém osvětlení s kompaktním, lehkým a přitom robustním designem. Vůbec poprvé má model EOS vestavěné Wi-Fi# a GPS# funkce, takže fotografové mohou ke svým úchvatným fotografiím doplnit informace o místě a čase pořízení
a zároveň snímky bezdrátově přenášet do počítače, cloudu nebo chytrého telefonu.

Nádherné snímky za všech podmínek
Canon využil svých 25 let zkušeností s vývojem systému EOS a zrcadlovka EOS 6D  je vybavena novým 20,2MPx full-frame CMOS snímačem, který umožňuje z výtisků tisknout i plakáty nebo vyříznout jen části snímku v kvalitě bez kompromisů. Nativní ISO 100-25600 (s možností rozšíření až na 50-102400) usnadňuje zachycení ostrých a přirozených snímků i v tmavém prostředí.

Nový 11bodový AF systém nabízí dosud nejsilnější výkon při nízkém osvětlení
u systému Canon AF. Se zaostřováním při až EV-3, což je ekvivalent měsíčního svitu, zůstávají objekty zaostřené i v těch nejnáročnějších světelných podmínkách – nabízí svobodu při nočním fotografování krajiny nebo portrétů s atmosférou
a minimálním šumem.

Prozkoumejte svou kreativitu
Full-frame snímač nabízí u portrétů větší kontrolu nad hloubkou ostrosti a umožňuje fotografům zvýraznit objekty pomocí rozostřeného pozadí. Prozkoumat celkový potenciál EOS 6D lze pomocí širokoúhlých EF objektivů, od 8 mm do 800 mm. Navíc výkonný procesor DIGIC 5+ nabízí celou řadu automatických režimů a kreativních fotografických funkcí i plně manuální ovládání pro maximální flexibilitu a potřeby každého fotografa.

EOS 6D obsahuje řadu pokročilých funkcí, které pomáhají fotografům zachytit krajinu a vytvořit portréty ve vynikající kvalitě. HDR režim umožňuje fotografování v přesvětlených i tmavých prostředích, zatímco režim vícenásobné expozice umožňuje fotografům kombinovat až devět samostatných expozic do jednoho obrazu a vytvářet tak dramatický efekt ve výsledném snímku. Tichý režim neruší
při fotografování na svatbách nebo v kostele a elektronická vodováha prostřednictvím hledáčku nebo pomocí LCD monitoru pomáhá zajistit během kompozice vyrovnaný horizont.

Stvořen pro sdílení
Vůbec poprvé fotoaparát EOS obsahuje integrovanou Wi-Fi, takže se fotografové mohou podělit o výsledky své práce ihned po ukončení focení. Snímky lze bezdrátově přenést do externích paměťových zařízení, nahrát na Facebook a YouTube nebo vytisknout bezdrátově pomocí tiskáren Canon s Wi-Fi. Pro větší efekt lze videa
a fotografie prohlížet na DLNA HDTV. Bezdrátové připojení k chytrým telefonům umožňuje rovněž vzdálené ovládání fotoaparátu, upravování nastavení a zaostření během fotografování ještě před vzdáleným stiskem spouště a prohlížení snímků.

Pomocí integrované GPS je v EOS 6D možné ke snímkům přiřadit informace o místě a čase pořízení. Uživatelé mohou také vytvořit úplnější záznam o svých cestách pomocí funkce GPS logger, která zobrazí celou trasu cesty pomocí dodávaného softwaru Map Utility.

Robustní a intuitivní design
EOS 6D je nejkompaktnější full-frame digitální zrcadlovka EOS, jaká kdy byla vyrobena, a měří pouhých 144,5 x 110,5 x 71,2 mm a váží jen 770 g#. Tělo robustní konstrukce je z části vyrobeno z hořčíkové slitiny, nabízí vyšší odolnost před prachem a kapající vodou a intuitivní rozložení tlačítek, usnadňujícíovládání. Fotografové mohou prohlížet své záběry na detailním LCD displeji Clear View s úhlopříčkou 7,7 cm (3,0“). Displej má antireflexní vrstvu, takže snímky jsou krásně viditelné i při jasném slunečním světle a prohlížení z extrémních úhlů.

Nový bateriový grip BG-E13 ocení fotografové při delším fotografování. Grip zároveň usnadňuje fotografování vertikálně i horizontálně. Při použití se dvěma bateriemi LP-E6 nabízí bateriový grip dvojnásobný počet snímků. Pro větší pohodlí a flexibilitu lze použít i s AA bateriemi.

EOS 6D – základní charakteristika:

  • Full-frame 20,2 MPx snímač
  • Odolná a lehká konstrukce
  • Max ISO 25600 (s možností rozšíření až na ISO 102400)
  • 11bodový AF s citlivostí až do -3EV
  • Možnost ukládat GPS3 souřadnice
  • Wi-Fi2 přenos souborů a vzdálené ovládání
  • Full-HD video

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.
Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.