Synology představuje špičkový čtyřšachtový NAS server DiskStation DS413

Praha, 18. 9. 2012 – Společnost Synology, přední světový výrobce serverů a storage, uvádí na trh novinku, která byla již oceněna na veletrhu Computex 2012 jako „Nejlepší volba“ v kategorii diskových úložišť.  Je jí špičkový čtyřšachtový NAS server DiskStation DS413. (TZ)

Server je vybaven nejnovějšími technologiemi, jež snižují příkon elektrické energie. Je jako stvořený pro malé a střední podniky, které potřebují centralizovat zálohování dat synchronizovat soubory z různých platforem s minimálním úsilím a v co nejkratším čase.

„Synology DS413 splňuje vysoké požadavky na ekologicky šetrný design a využívání nejnovějších technologií, ale zároveň splňují veškeré nároky na efektivní řešení data managementu,“ říká Jones Tsai, ředitel oddělení Hardware Design společnosti Synology.

DS413 využívá jedinečný mód systémové hibernace, který ve své třídě nemá na světě konkurenci – v tomto režimu činí spotřeba energie pouze 3,3 wattu. Přitom se k plnému výkonu vrátí během pouhých několika vteřin, a to i formou webového přístupu. V režimu hibernace jsou ventilátory a pevné disky ztlumeny a celé zařízení tak pracuje prakticky bez jakéhokoli zvuku. Dalším důkazem jedinečného energeticky šetrného designu je skutečnost, že DS413 potřebuje ke svému výkonu pouze 13 wattů při hibernaci pevných disků a 35,6 wattu při plné zátěži.

NAS server Diskstation DS413 je jedním z prvních NAS serverů, který obsahuje procesor Freescale QorIQ®. Ten se svými 1 GB RAM operační paměti dosahuje nejlepšího výkonu ve své třídě, šetrnosti v režimu tzv. hlubokého spánku a vylepšeného prostředí pro práci celé skupiny.

„Jde o výjimečný produkt, který ještě zvýrazňuje pozici Synology v roli lídra trhu s NAS servery, nepřekonatelného v kombinaci skvělého výkonu a minimální spotřeby energie,“ říká Bernd Lienhard, viceprezident a generální manažer divize Freescale Networking Processor. „Freescale je díky technologii QorIQ ještě ekologičtější než kdy předtím,“ dodává Lienhard.

DS413 poskytuje díky hardwarovému šifrování a upgradované platformě vysoký šifrovací výkon s rychlostí čtení 46,81 MB za vteřinu a rychlostí zápisu 23,46 MB/s při 256bitovém šifrovacím klíči. Nešifrovaný výkon je také mimořádný – rychlost čtení je 111,12MB/s a 80,86 MB/s v konfiguraci RAID 5. Aby bylo možné dosáhnout ještě lepšího servisu, je součástí DS413 pokročilý systém stability, včetně pasivního chlazení procesoru a dvou tichých 92mm systémových ventilátorů a vyměnitelných disků.

Synology DS413 se dá ovládat pomocí operačního sytému DiskStation Manager 4.1 (DSM 4.1), který je součástí každé DiskStation i RackStation společnosti Synology. Ten obsahuje už nové moduly, které zvyšují produktivitu práce a zjednodušují operace. Má také příjemné uživatelské rozhraní, kdy můžete zároveň ovládat více věcí. Synology DiskStation DS413 získala mnoho ocenění, včetně Computex 2012 Best Choice Award.

Pro více informací: http://www.synology.com/products/product.php?product_name=DS413&lang=csy.

Prohlédněte si Synology DS413 na obrázcích: http://ukdl.synology.com/download/marketing/product_photos/DS413_72dpi.rar

Více o společnosti Synology

Společnost Synology využívá všech výhod nejnovějších technologií a nabízí firemním i domácím uživatelům spolehlivý a cenově dostupný způsob centralizovaného ukládání dat, jednodušší zálohování dat, sdílení a synchronizaci souborů napříč nejrůznějšími platformami a okamžitý a snadný přístup k těmto datům. Společnost Synology si klade za cíl dodávat produkty s pokročilými funkcemi a zajišťovat špičkové služby zákazníkům. Oficiální internetové stránky společnosti jsou www.synology.com.