Ericsson a Telefónica Česká republika podepsali smlouvu na dodávku rozšíření systému IMS (IP Multimedia Subsystem) pro IP komunikaci

Původní systém IMS byl ve firmě Telefónica nasazen před pěti lety. Díky úspěchu a popularitě služeb O2 Neomezená linka a O2 Virtuální ústředna začala Telefónica připravovat v roce 2011 projekt na jeho významné rozšíření. Klíčem k úspěšnému získání zakázky na rozšíření stávajícího IMS řešení byla skutečnost, že Ericsson mohl plně využít zkušeností s implementací podobných řešení jak v rámci skupiny Telefónica tak i v celém regionu střední a západní Evropy. (TZ)

Modernizace a rozšíření IMS systému přinese zákazníkům společnosti Telefonica Czech Republic tyto výhody:

  • rozšíření stávajících úspěšných služeb O2 Neomezená linka a O2 Virtuální ústředna o další zajímavé služby jako je:
  • recepční
  • call centrum
  • vytáčení hovoru z počítače, z adresáře poštovního klienta Microsoft Outlook
  • zvýšení dostupnosti služby hlasového volání přes internet (VoIP)

Realizace tohoto projektu rovněž do budoucna umožňuje vybudování jednotné fixně-mobilní sítě a případné nasazení hlasových služeb i nad mobilní sítí čtvrté generace (VoLTE) a obohacení nabídky o další multimediální služby pro fixní i mobilní zákazníky. Celý projekt bude realizován v několika fázích od poloviny letošního roku do konce roku 2013.

 

Poznámky pro redaktory:
www.ericsson.com/broadcast_room

O společnosti Telefónica Czech Republic

Telefónica Czech Republic je předním integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozuje téměř osm milionů mobilních a pevných linek, což z ní činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb na světě. Nabízí nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice. Mimořádnou pozornost věnuje využití růstového potenciálu především v datové a internetové oblasti. Společnost provozuje nejrozsáhlejší pevnou a mobilní síť včetně sítí 3. generace – datovou síť CDMA a síť UMTS, která umožňuje přenos dat, hlasu, obrazu a videa. Jak první operátor v České Republice spustila LTE (Long Term Evolution), síť 4. generace mobilní komunikace, která umožňuje nejrychlejší mobilní internet současnosti. Telefónica Czech Republic je také předním poskytovatelem ICT služeb v zemi.

O společnosti Telefónica

Společnost Telefónica je z hlediska tržní kapitalizace jednou z největších telekomunikačních firem na světě. Své obchodní aktivity zaměřuje především na služby pevné a mobilní telefonie, přičemž za klíčový nástroj k rozvoji obojího považuje širokopásmové připojení. Společnost ve významném rozsahu působí celkem v 25 zemích světa a počet jejích zákazníků dosahuje 312 milionů. Její zastoupení se soustřeďuje na Španělsko, Evropu a země Latinské Ameriky, kde realizuje svou růstovou strategii. Telefónica je 100% soukromá společnost, akcie společnosti jsou kotované na burze v Madridu a dalších burzách a dělí se o ně více než 1,5 miliónu přímých akcionářů.

O společnosti Ericsson:
Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě.

Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliard švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress