GFI Software získává formou strategické akvizice VizualMobile, firmu z oblasti cloudové správy mobilních zařízení

PRAHA – 3. října 2012 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), ohlásila strategickou akvizici britské společnosti VizualMobile, dodavatele cloudového, multiplatformního řešení pro správu mobilních zařízení. (TZ)

Technologie, která v současné době podporuje zařízení postavená na platformě Android, iOS a Blackberry, bude nadále rozvíjena společností GFI a integrována do jejích dvou hlavních produktových platforem, GFI MAX RemoteManagement pro poskytovatele řízených služeb (MSP) a GFI Cloud, webové platformy pro IT administrátory ze segmentu malých a středních firem (SMB). Očekává se, že nová technologie bude dostupná na platformě GFI MAX do konce letošního roku a na platformě GFI Cloud v roce 2013.

„Neustále vyhledáváme nové technologie, které nám mohou pomoci řešit problémy našich zákazníků a zlepšovat naše produkty,“ řekl Alistair Forbes, generální manažer obchodní jednotky GFI MAX ve společnosti GFI Software. Správa mobilních zařízení z cloudu vytváří velký potenciál na trhu, který není zatím dostatečně vstřícný k SMB společnostem, a existující řešení na tomto trhu nejsou navržena s ohledem na potřeby poskytovatelů řízených služeb (MSP). Akvizice nové technologie posílí naše produkty a umožní nám oslovit rychle rostoucí poptávku po funkcionalitách pro správu mobilních zařízení ze strany SMB firem.“

S  trendem rostoucí podnikové mobility potřebují poskytovatelé řízených služeb nástroje, kterými by vedle serverů, pracovních stanic a laptotů dokázali monitorovat a spravovat také mobilní zařízení. Součástí řešení GFI by pak měly být následující funkce:

  • Vzdálené uzamčení či vymazání mobilního zařízení
  • Určování polohy a „geofencing“ (upozorňování na opuštění definované lokality)
  • Informace o využívání služeb volání, SMS a datových služeb (včetně historie surfování na webu) v daném zařízení
  • Seznam aplikací a možnost instalace na dálku
  • Správa profilů, podnikové politiky a Wi-Fi připojení na zařízeních iOS, Android a Blackberry

„Rozvoj cloudových služeb pro malé společnosti vidíme z pohledu GFI jako strategický směr a podpora mobilních zařízení je jednou z priorit. Akvizice doplňuje naše existující technologie ochrany proti malwaru  a vzdálené správy zařízení Android, přičemž kombinace všech tří technologií nám dává komplexní sadu funkcionalit pro tuto oblast. Budeme pokračovat v investicích do technologie VizualMobile a dodávat nové funkcionality do řešení, které je efektivní, uživatelsky přívětivé a postavené na cloudových technologiích,“ dodal Forbes.

„Naší ambicí bylo vždy oslovit co nejširší okruh zákazníků a dosáhnout úspěchu na trhu a já jsem velmi potěšen tím, že společnost GFI zvolila naší technologii jako strategické řešení pro správu mobilních zařízení,“ řekl k akvizici Tim Lloyd, zakladatel firmy VizualMobil. „Hledali jsme partnera, který má vizi, schopnosti a zdroje k tomu, aby posunul naší technologii na novou úroveň, a z tohoto pohledu se GFI ukázala jako ideální partner.“

O VizualMobile

VizualMobile využívá cloudových technologií k poskytování funkčně bohatého a přitom dostupného řešení pro správu chytrých telefonů a dalších mobilních přístrojů, které pomáhá malým a středně velkým podnikům zabezpečovat, sledovat a reportovat informace o využívaném portfoliu mobilních zařízení.

O GFI Česká republika a Slovensko

GFI je na českém a slovenském trhu zastoupena pobočkou GFI Česká republika a Slovensko se sídlem v Hradci Králové, jež dodává produkty a řešení GFI prostřednictvím rozsáhlé sítě svých autorizovaných prodejců. Vedle nabídky on-premise řešení koncovým zákazníkům dodává také infrastrukturu poskytovatelům řízených služeb umožňující zvýšit jejich obrat a koncovým zákazníkům využívat výhod cloudových řešení. GFI Česká republika a Slovensko poskytuje také servisní služby a služby technické podpory. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.cz.

O GFI

GFI Software je předním softwarovým vývojářem. Malým a středním podnikům nabízí jednotný zdroj řešení pro oblast webové a emailové bezpečnosti, archivace, zálohování a faxování, síťového a bezpečnostního softwaru i hostovaných technologií. Produkty GFI jsou dostupné formou softwaru, v rámci cloud architektury (model SaaS) nebo jako hybridní řešení nabízející to nejlepší z obou těchto modelů. Díky technologiím s řadou ocenění, vstřícné cenové politice a silnému zaměření na požadavky SMB sektoru uspokojuje GFI potřeby produktivity a kontinuity vyžadované podniky po celém světě. Společnost má pobočky v USA, Velké Británii (Londýn a Dundee), Rakousku, České republice, Austrálii, Filipínách, na Maltě a dalších částech světa, které se starají o stovky tisíc instalací. Obchodní model společnosti GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající celosvětově tisíce partnerů. Společnost je také Microsoft Gold Certified Partnerem. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.com.