HP představuje elegantní a cenově dostupné osobní počítače pro domácí i firemní uživatele

PRAHA, 8. října 2012 — Společnost HP dnes představila nové řady osobních počítačů určené pro domácnosti i firemní uživatele. Notebooky i stolní stanice jsou optimalizovány pro operační systém Microsoft® Windows 8 a představují ideální volbu pro ty, kteří chtějí výkon v kombinaci se stylovým designem, ale záleží jim i na ceně. (TZ)

Společnost HP zároveň rozšiřuje své špičkové portfolio o jeden nový stolní počítač a jeden notebook pro firemní uživatele. Oba tyto přístroje jsou osazeny nejmodernějším procesorem AMD. Nové APU série A od AMD nabízí ve srovnání s předchozí řadou procesorů zejména výrazně vyšší grafický výkon(1), výjimečné možnosti správy a přijatelné celkové pořizovací náklady.

Elegantní a kompaktní notebook pro domácí uživatele

HP Pavilion Sleekbook 15 nabízí jednoduchost, styl a produktivitu v jednom. Tenký, lehký a třpytivě černý notebook se nabízí ve variantách s HD displejem o velikosti 15,6“(2) a s pamětí až 1 TB(3) pro ukládání filmů, hudby a fotografií. Vyjímatelná baterie vystačí až na šest hodin provozu(4), přičemž uživatel může být připojen k mobilním zařízením a periferiím přes HDMI, USB 3.0 a USB 2.0. Model HP Pavilion Sleekbook 15 je rovněž vybaven numerickou klávesnicí pro vyšší produktivitu práce.

HP Pavilion Sleekbook 15 je vybaven webkamerou HP TrueVision HD(5), zvukem Dolby Advanced Audio a volitelně i diskrétní grafikou NVIDIA, což z něj činí ideální volbu pro práci či zábavu na sociálních sítích, video chat, tvorbu i prohlížení multimédií. Výbava zahrnuje i inovované technologie od HP, například HP CoolSense, která výrazně omezuje přehřívání, a HP ProtectSmart pro vyšší ochranu diskové jednotky. Aplikace HP Connected Photo(6) uživatelům dává přístup ke všem uloženým fotografiím jednoduše přes jedno komfortní rozhraní.

HP představuje cenově dostupné řešení pro kancelář ve stolním i mobilním provedení

Stolní počítačová sestava HP Compaq Pro 6305 nabízí vysoký výkon pro maximální produktivitu malých i velkých firem s životními cykly dlouhými až 15 měsíců. Vylepšená architektura x86 zajišťuje rychlost a výkon potřebné pro práci. Nové procesory AMD A10, A8, A6 a A4 dávají modelu HP Compaq Pro 6305 až o 21 procent vyšší výkon ve srovnání s předchozími generacemi a vylepšenou grafiku.(1) Pomocí technologie AMD Turbo Core 3.0 se výkon počítače automaticky navyšuje v době, kdy přístroj musí zvládat více aplikací najednou. U modelu 6305 je navíc díky aplikaci AMD Accelerated File Converter zajištěna plynulejší práce s internetem, webcasty a videem, takže  videokonference jsou takto daleko efektivnější. Model HP Compaq Pro 6305 také díky funkci HP Client Security pomáhá chránit vaše firemní data na všech úrovních a pomocí řešení HP Client Management je zjednodušeno nasazení a údržba celého systému.

Notebook HP ProBook 4545s je vybaven procesorem série A od AMD a výkonnou technologií VISION Pro, která zvládne i náročné pracovní úkoly. Diskrétní grafika AMD Dynamic Switchable Graphics vytváří skvělé vizuály a umožňuje počítači, aby se automaticky přepnul do úsporného režimu v okamžiku, kdy počítač zpracovává běžné a nenáročné aplikace.(7) K notebookům ProBook s-series si zákazníci mohou zvolit také AMD Radeon Dual Graphics s vyšším výkonem při renderování.

Cena a dostupnost

  • HP Pavilion Sleekbook 15 bude na českém trhu dostupný od října 2012 za cenu od 12 290 Kč včetně DPH.
  • HP Compaq Pro 6305 bude na českém trhu dostupný od října 2012 za cenu od 13 125 Kč včetně DPH.
  • HP ProBook 4545s bude na českém trhu dostupný od října 2012 za cenu od 12 290 Kč včetně DPH.

O společnosti HP

HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

  1. Zdroj: Test SYSMark z roku 2007, který srovnával procesorový výkon procesorů AMD A-series (A10-5800B) a procesoru B99 u předchozího modelu HP 6005 Pro.
  2. Pro prohlížení obsahu v HD kvalitě je nutné, aby snímky či záznam byly pořízeny v HD kvalitě.
  3. Pro pevné disky platí: TB = 1 trilionů bytů. Skutečná formátovaná kapacita je nižší. Až 35 GB kapacity pevného disku je vyhrazeno pro software pro obnovu chodu počítače a jeho dat.
  4. Životnost baterie závisí na konkrétním modelu, jeho konfiguraci, programovém vybavení, funkcích, využívání, bezdrátové kapacitě a nastavení schémat napájení. Maximální kapacita baterie se časem a užíváním počítače snižuje. Více informací ve srovnávacím testu baterií MobileMark07 zde: www.bapco.com/products/mobilemark2007/index.php.
  5. Vyžaduje připojení k internetu, které není součástí produktu.
  6. Vyžaduje stažení a registraci aplikace Snapfish by HP. Vyžaduje připojení k internetu, které není součástí produktu.
  7. Technologie AMD Dynamic Switchable Graphics vyžaduje AMD „A“ series APU nebo procesor Intel plus diskrétní grafiku AMD Radeon™; kompatibilní s operačními systémy Windows® 7 Professional, Home Premium, a/nebo Home Basic OS. Technologie AMD Dynamic Switchable Graphics nezajišťuje plnou aktivaci všech funkcí diskrétní grafiky v případě všech systémů (například aplikace OpenGL poběží na integrovaném GPU nebo APU dle situace).

 

Tagged