MasterCard představuje pracoviště MasterCard Labs v Dublinu

Praha 11. října 2012 – Společnost MasterCard dnes představila nejnovější pobočku své divize MasterCard Labs v irském Dublinu. Toto nové výzkumné pracoviště povede vývoj inovací a technologií pro MasterCard Worldwide. Dublinské centrum MasterCard Labs je první takovou pobočkou společnosti v Evropě a novou součástí průběžně se rozrůstající globální sítě center technického rozvoje. Ty tvoří laboratoře ve městě Purchase ve státě New York, v Singapuru a ve městě Saint Louis ve státě Missouri. (TZ)

První akcí, která se na půdě centra MasterCard Labs v Dublinu konala, byla přehlídka inovačních řešení společnosti MasterCard. Byla na ní představena celá řada produktů a služeb dokládajících, jak společnost pomocí technologií a inovací rozvíjí svoje podnikání, rozšiřuje svoji působnost z hlediska teritoriálního i kategorií zákazníků a získává nové zakázky.

„Společnost MasterCard je dlouhodobě známa tím, že vytváří řadu špičkových inovací na celém světě. Tým MasterCard Labs bude tento odkaz rozvíjet, posouvat hranice inovací a techniky, a vytvářet tak prostředí zaměřené na realizaci produktů a řešení, jež budou lidem usnadňovat život kdekoli na světě,“ uvedl Garry Lyons, ředitel výzkumu a vývoje společnosti MasterCard Worldwide.

Společnost MasterCard představila soubor nových i dosavadních výsledků výzkumu a vývoje, který se zaměřil na tyto globální trendy:
Personalizace a důkladné porozumění cílovým skupinám na celém světě:

využití elektronických plateb k výplatě dávek sociálního zabezpečení v Jihoafrické republice,

společný podnik Wanda v Latinské Americe, díky němuž mohou spotřebitelé platit obchodníkům v prodejních místech pomocí mobilních platebních řešení implementovaných v obyčejném vyklápěcím mobilním telefonu,

akceptace plateb pomocí mobilních zařízení v místech prodeje (MPOS) jako např. iZettle.

Proměna procesu nakupování: nákup se stává zážitkem, který předčí veškerá očekávání. K příkladům tohoto přístupu patří:

služby elektronické peněženky PayPass Wallet Services pro širokou škálu zařízení – od notebooků přes chytré telefony až po televizory,

způsoby, jimiž mohou obchodníci akceptovat platby prostřednictvím služeb PayPass Wallet Services v kamenných prodejnách,

nové řešení nazvané Shoppable, umožňující jednoduché a bezpečné platby za nákupy přímo ze všech forem digitálního obsahu.

Víc než jen platby:

kupónová aplikace pro sociální média KOY, nabízející výhody pro spotřebitele i obchodníky,

inzertní platforma pro sociální média EVNTS, poskytující funkce pro platby a věrnostní programy příští generace velkým i malým obchodníkům.

Využívání síly technologií: základem všech těchto inovací jsou služby MasterCard Network and Advisors, které poskytují bezpečná, jednoduchá a chytrá platební řešení.

Tyto nové a moderní produkty a služby rozvíjejí základní myšlenku, že placení již není jen jednosměrnou transakcí. Společnost MasterCard umožňuje spotřebitelům a obchodníkům vést dialog umožňující oběma stranám sdílet informace a navzájem si poskytovat přidanou hodnotu.

Víc informací najdete zde:

http://newsroom.mastercard.com/digital-press-kits/mastercard-innovation-showcase/

 

O společnosti MasterCard

MasterCard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je globální platební a technologická společnost. Zajišťuje fungování nejrychlejší procesní sítě platebních transakcí na světě. Propojuje uživatele, finanční instituce, firmy, vlády a společnosti ve vice než 210 zemích a územích. Produkty a řešení MasterCard dělají každodenní obchodní aktivity – jako nakupování, cestování, řízení byznysu a financí – jednodušší, bezpečnější a efektivnější pro každého. Následujte nás na Twitteru @mastercardnews, diskutujte s námi na The Heart of Commerce Blog a odebírejte naše novinky.