Techniku pro Kozí příběh se sýrem dodalo CZC.cz

Internetový obchod s počítači a elektronikou CZC.cz je technologickým partnerem animovaného filmu Kozí příběh se sýrem. Ten je pohádkovým pokračováním filmu Kozí příběh – Pověsti staré Prahy z roku 2008. Hardware pro výrobu složitých počítačových animací obou filmů režiséra Jana Tománka dodalo  CZC.cz. Kozí příběh se sýrem zamíří do kin ve formátu 2D i 3D už 25. října 2012. (TZ)

Autor filmu slibuje pohádkový příběh ze sýrového království pro celou rodinu. Nebudou chybět tradiční hrdinové z prvního dílu – Koza, Kuba, Máca ale i nové postavy jako Dlouhý, Široký a Bystrozraký nebo čerti a čertova babička. Film vznikl v koprodukci AAA Studio, Bontonfilmu a České televize.

Specialista na počítače a elektroniku CZC.cz autorům poskytl cenné rady, doporučení a samozřejmě i potřebné vybavení. „Spolu s tvůrci filmu z AAA studia jsme navrhnuli sestavy nejvhodnější pro složité animace a navíc jsme doporučili komponenty pro takzvanou rendrovací farmu. Ta díky speciálnímu programu tvoří z počítačového modelu animace,“ vysvětlil majitel CZC.cz Josef Matějka.

Výroba druhého Kozího příběhu byla o to náročnější, že vznikl i ve 3D verzi. Bylo tedy nutné udělat dvakrát tolik práce, protože film se tvoří zvlášť pro levé a zvlášť pro pravé oko. „Komponenty CZC.cz tak prošly těžkou zkouškou. Ale jak grafické karty nVidia, tak harddisky Seagate či procesory Intel obstály,“ uvedl příklady hardwaru Matějka.

Nový program výrobu urychlil

První film Kozí příběh: Pověsti staré Prahy byl vytvořen ve své době špičkovou technologií, ale od té doby uplynuly čtyři roky, což je v digitálním světě dlouhá doba. „Proto naše studio vyvinulo nový renderovací program FurryBall. Právě ten je určen k přeměně hrubé počítačové 3D sítě bez barev do finálního obrazu se všemi detaily, světly, texturami a atmosférou,“ informoval režisér a majitel Art And Animation Studia Jan Tománek.

Program FurryBall výrazně urychlil práci animátorů. „Dříve nám jedno okénko trvalo 20 až 40 minut na opravdu silném počítači. Nový program však dokáže udělat obrázek v daleko lepší kvalitě za desetinu času,“ zdůraznil Tománek. Dodal, že dvě filmová okénka teď mohou animátoři vyrobit za 3 až 10 minut.

FurryBall, který vyvinulo AAA studio spolu s programátory z ČVUT, se pomalu stává slavným v celém animátorském světě. Testuje ho studio Disney a studio Halon Entertainment ho využívá k vizualizaci pokračování filmu Avatar.

O společnosti CZC.cz:

CZC.cz s.r.o. patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s počítači a elektronikou v České republice, což dokazuje i úspěch v hlasování o nejoblíbenější e-shop ShopRoku 2012. Za 13 let své existence prodal 8 mil. produktů více než 1,8 mil. zákazníkům. CZC.cz je držitelem mnoha ocenění a certifikátů, od Křišťálové lupy 2006 a 2007, certifikátů Gold Partner Microsoft či HP až po certifikát výjimečnosti společnosti TÜV SUD Czech či loga SOAP Sdružení na ochranu spotřebitelů.  CZC.cz je ryze česká firma a zaměstnává přes 100 zaměstnanců (více na www.czc.cz). Posláním firmy je pomáhat lidem bezstarostně objevovat a pořizovat si nové technologie.