Electro World představí zákazníkům nový Windows 8

Praha, 17. října 2012 – Electro World nabídne od 26. října několik desítek přístrojů s operačním systémem Windows 8. Aby se zákazníci osobně přesvědčili o kvalitách nového OS, umožní Electro World testování Windows 8 přímo ve všech 23 prodejnách Electro World České republice a na Slovensku. (TZ)

„V Electro Worldu očekáváme velkou poptávku po tomto novém operačním systému, a proto zákazníkům nabídneme v našich prodejnách možnost vyzkoušet si veškeré funkce Windows 8, který bude nainstalovaný do širokého sortimentu různých zařízení. Vedle toho budou na místě k dispozici speciálně proškolení prodejci, jež zodpoví veškeré dotazy a poradí, jak systém ovládat,“ říká Tomáš Kučera, Head of PC and Accessories Category ze společnosti Electro World a dodává: „Již od prvního dne uvedení Windows 8 na český trh nabídneme rozsáhlé portfolio produktů a technologických novinek s novým operačním systémem, abychom uspokojili co nejširší spektrum uživatelů. Uvedení Windows 8 bude pro zákazníky znamenat další prodejní impuls, a tak předpokládáme, že dojde ke vzrůstu poptávky zejména po laptopech a tabletech.“

Nový operační systém staví na základních parametrech předchozího Windows 7, který se u spotřebitelů i odborníků těší vysoké oblibě. Nabídne však řadu významných zlepšení, jež pomohou s rozvojem a šířením nových technologií na trhu.

„Windows 8 vychází ze solidních základů systému Windows 7 a přidává několik novinek, zejména optimalizované ovládání pro dotyk, rychlejší systém a delší výdrž na baterie. S tím souvisí nová nabídka velmi zajímavých zařízení, která se budou objevovat v nabídce Electro Worldu. Druhou významnou novinkou jsou nové typy aplikací, jednoduše dostupných všem uživatelům přes Windows Store,“ říká Lukáš Křovák, ředitel divize Windows, Microsoft Česká republika.

O Electro Worldu

Electro World je jedním z největších evropských a lokálních řetězců zaměřených na prodej elektroniky a elektrospotřebičů. Na domácí trh vstoupil v roce 2002 a v současnosti je pod touto značkou otevřeno v Čechách a na Slovensku 23 prodejen. Electro World je od začátku vstupu na náš trh jedním z lídrů maloobchodu s elektrem a ročně v jeho obchodech nakupují milióny zákazníků.

Electro World patří do nadnárodní skupiny Dixons Retail, světově známé společnosti specializované na elektrické spotřebiče. Vedle značky Electro World patří do Dixons také tradiční prodejny jako PC World, Currys a Dixons.co.uk ve Velké Británii a Irsku, Elkjøp v severní Evropě, UniEuro v Itálii, Kotsovolos a Electro World v Řecku, Electro World v Turecku, PC City ve Francii a Itálii nebo internetový obchod Pixmania.com po celé Evropě. V současné době provozuje Dixons Retail ve 28 zemích více než 1.300 klasických či internetových obchodů a zaměstnává téměř 40.000 osob. V obchodech patřících do skupiny Dixons Retail každoročně nakupuje přes 100 miliónů zákazníků.