Sophos kompletně pokrývá problematiku jednotné správy hrozeb

Praha – 18. října 2012 – Společnost Sophos oznámila dostupnost produktu UTM 9, prvního uceleného řešení jednotné správy hrozeb integrující zabezpečení bran a koncových bodů do jednoho hardwarového zařízení nebo virtuálního stroje. Firmy již nadále nemusejí ztrácet energii a čas s konfigurací více samostatných řešení určených pro zajištění bezpečnosti celé infrastruktury. Sophos UTM 9 umožňuje komplexní zabezpečení bez ohledu na lokalitu a  spojuje výhody firemní sférou oceňovaného řešení na zabezpečení koncových bodůjednotné správy hrozeb do jediné administrátorské konzole. (TZ)

„Když jsem se poprvé setkal s problematikou jednotné správy hrozeb, uvědomil jsem si, že ideální řešení je ve spojení všech prvků zajištujících ochranu před různorodými hrozbami,“ říká Charles Kolodgy, viceprezident společnosti IDC. „Správa zabezpečení koncových bodů byla často zanedbávána a nezřídka také delegována do samostatných produktů. Společnost Sophos správně identifikovala, že mobilní zařízení významně komplikují správu koncových bodů a  integrovala podporu správy bezpečnostních politik pro všechna koncová zařízení do svého řešení pro správu hrozeb. A to bez ohledu na typ koncového zařízení či používané sítové infrastruktury.“

Vzhledem k tomu, že složitost zabezpečení sítí narůstá, zesložiťuje se také výběr vhodného bezpečnostního řešení. I z tohoto důvodu představuje jednotná správa hrozeb stále oblíbenější cestu vyřešení tohoto problému, ale až doposud nešlo o řešení ucelené. Společnost Sophos začleněním podpory zavádění a správy zabezpečení koncových bodů tuto problematiku velmi usnadňuje a významně ulehčuje IT týmům zajištění potřebné úrovně zabezpečení.

Dle zprávy Worldwide Quarterly Security Appliance Tracker společnosti IDC z prvního čtvrtletí letošního roku představuje jednotná správa hrozeb 28,5 procent trhu s bezpečnostními řešeními s aktuálním meziročním nárůstem ve výši 12,2 procenta. Tento vývoj představuje obrovské obchodní příležitosti pro prodejce i distributory.

Osvědčená ochrana koncových bodů

Nové řešení Sophos UTM 9 umožňuje díky podpoře cloudů a rozšířeného zabezpečení bran chránit i sledovat koncové body a jejich uživatele bez ohledu na to, kde se aktuálně nacházejí. Obdobně mohou uživatelé svá zařízení spravovat, opět bez ohledu na lokalitu či způsob připojení. Jednotlivé počítače jsou udržovány v aktualizovaném stavu, mají k dispozici antivirovou ochranu a navíc je možné kdykoli aplikovat nová bezpečnostní pravidla.

HTML5 VPN: Zabezpečený přístup odkudkoli a nezávisle na zařízení

Nové řešení společnosti Sophos podporuje vzdálený zabezpečený přístup k aplikacím bez nutnosti instalovat na desktopu jakýkoli program. Webový portál HTML5 VPN využívající v souladu se svým názvem technologii HTML verze 5 umožňuje uživatelům připojení ke vzdáleným zdrojům – odkudkoli a bez ohledu na to, jaké zařízení využívají. Přístup lze zajistit například prostřednictvím VNC, vzdálené plochy, SSH apod.

Podpora bezdrátových hotspotů

V nové verzi řešení pro jednotnou správu hrozeb je zapracována podpora správy přístupu k internetu pro neregistrované uživatele a návštěvníky. O zajištění tohoto přístupu se firmy snaží zejména vzhledem ke stále oblíbenějšímu využívání koncových zařízení vlastněných uživateli. Na přizpůsobitelných bezdrátových hotspotech lze nicméně nejen zajistit přístup pro neregistrované uživatele, ale také aplikovat potřebná bezpečnostní pravidla nebo omezit přístup jak časovým limitem, tak i dostupnou šířkou pásma připojení.

Integrovaný antivir

Nové řešení Sophos UTM 9 podporuje kontrolu elektronické pošty i webových stránek, a to prostřednictvím vlastní antivirové technologie i komerčního antiviru Avira. Jednotlivé prvky jsou kontrolovány na přítomnost virů, nežádoucích i obtěžujících programů, červů a trojských koňů. Podstatné je, že kontrola na všechny typy uvedených hrozeb probíhá v rámci jednoho průchodu a zajišťována je také ochrana proti neznámým útokům.

„S naším řešením je možné připojit zaměstnance odkudkoli a s jakýmkoli zařízením. A to bez obav o kompatibilitu či bezpečnost,“ říká viceprezident John Shaw zodpovídající ve společnosti Sophos za řízení produktů. „Díky integraci zabezpečení koncových bodů do brány a zajištění jednoduché správy můžeme ochránit sítě před hackerskými útoky a udržet vysokou produktivitu zaměstnanců.“

Bližší informace o řešení pro jednotnou správu hrozeb od společnosti Sophos jsou k dispozici na adrese www.sophos.com/networksecurity.

O společnosti Sophos

Již více než 100 miliónů uživatelů ze 150 zemí se spoléhá na komplexní bezpečnostní řešení společnosti Sophos jako na nejlepší možnou ochranu před pokročilými hrozbami i ztrátou dat. Společnost Sophos nabízí jednoduše implementovatelné, spravovatelné a použitelné služby síťové bezpečnosti, zabezpečení koncových bodů, webových prezentací, elektronické pošty i  mobilních telefonů. To vše za podpory globální sítě pro zkoumání hrozeb SophosLabs.

Společnost Sophos sídlí v americkém Bostonu a v britském Oxfordu. Více informací o  společnosti naleznete na adrese www.sophos.com.