Podle analytické společnosti IDC je Check Point první v celosvětovém přehledu trhu kombinovaných hardwarových firewallů a UTM

Praha, 23. října 2012 – Check Point Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil, že dle posledního průzkumu společnosti IDC Security Appliance Tracker je světovým dodavatelem číslo jedna v oblasti kombinovaných hardwarových firewallů a UTM ve druhém čtvrtletí 2012. Check Point se tak stal největším prodejcem a předčil všechny ostatní společnosti, zabývající se síťovým hardwarem, díky čemuž překročil významný milník. (TZ)

Společnost Check Point je lídrem v oblasti firewallu již 18 let, na trh bezpečnostních zařízení ale vstoupila až v roce 2006. Hardwarová část podniku agresivně rostla jak organicky, tak i díky klíčovým akvizicím, jako byla koupě divize bezpečnostních zařízení společnosti Nokia v roce 2009. Dnes bezpečnostní zařízení Check Point poskytují na míru šité výkonné systémy pro nasazení a správu oceněných Check Point Software Blades, které splňují bezpečnostní potřeby společností všech velikostí.

Dle údajů poslední celosvětové zprávy IDC „Security Appliance Tracker” pro druhé čtvrtletí 2012:

Check Point vede se svou kombinací hardwarového firewallu a UTM globální trh, kde má 20,9 % podíl

Check Point je lídrem v oblasti firewallů a UTM, tovární tržby v USA činily 22,1 % a západní Evropě 29,8 %

Check Point je lídrem v oblasti firewallů a UTM, tovární příjmy se pohybovaly v cenových pásmech 25 tisíc až 50 tisíc USD a 50 tisíc až 100 tisíc USD

Check Point je celkový lídr v příjmech za druhé čtvrtletí 2012 v oblasti firewallů a UTM

„Jsme velmi potěšeni výsledky posledního průzkumu trhu společnosti IDC, které ukazují, že jsme jedničkou na trhu. Celý tým Check Point tvrdě pracuje, aby vždy dodával nejlepší řešení pro zákazníky. Stále častěji vidíme naše bezpečnostní zařízení jako preferovanou platformu pro konsolidaci bezpečnosti,“ uvedl Amnon Bar-Lev, prezident společnosti Check Point. „Náš kontinuální růst ukazuje, že jsme schopni fungovat a nadále inovovat v tomto náročné odvětví.“

IDC definuje firewall jako zařízení, jehož hlavní funkcí je základní filtrování síťového provozu přes filtrování paketů, stateful inspection nebo proxy. UTM zařízení kombinují minimální síťový firewall, detekci a prevenci narušení a antivirus na bráně v jednom zařízení. UTM může mít ale i další funkce.

Bezpečnostní zařízení Check Point mají sedm modelů, od základního typu 2200 až po bezpečnostní systém 61000, který je nejrychlejším existujícím firewallem. Všechna zařízení jsou navržena tak, aby optimalizovala oceněnou Software Blade Architecture společnosti Check Point a podpořila vizi 3D Security, kombinaci bezpečnostních politik, lidského faktoru a metodologie na jejich prosazení. Zařízení obsahují FirewallVPNIntrusion PreventionApplication ControlMobile AccessData Loss PreventionIdentity AwarenessURL FilteringAnti-spamAntivirusAdvanced Networking, Acceleration a unikátní Anti-Bot Software Blade. Společnosti všech velikostí mají díky bezpečnosti sjednocené do jediného integrovaného řešení potřebnou flexibilitu pro přizpůsobení bezpečnostní infrastruktury, která odpovídá jejich potřebám a prostředí, a to pro současný stav i s ohledem na další růst.

Sledujte Check Point online:  Twitter: www.twitter.com/checkpointsw; Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware; YouTube : http://www.youtube.com/user/CPGlobal.

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, přináší svým zákazníkům bezkonkureční zabezpečení proti všem typům počítačových hrozeb, klade důraz na jednoduchost nasazení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „statefulinspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace. Check Point jako jediný dodavatel nabízí řešení, které jde nad rámec technologií a definuje bezpečnost jako obchodní proces. Check Point 3D Securitykombinuje bezpečnostní politiky, uživatele a metodologii na prosazování bezpečnosti. Díky 3D Security mohou firmy vytvořit bezpečnostní plán, který je v souladu s firemními potřebami a zároveň posílí informační bezpečnost. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.

O IDC

 

International Data Corporation (IDC) je přední světový poskytovatel poradenských služeb, informací o trzích a organizátor akcí pro zákazníky z oblasti IT, telekomunikací a spotřebitelských technologií. IDC pomáhá odborníků z IT, obchodním manažerům a investiční komunitě přijímat správná rozhodnutí týkající se nákupu technologií a byznys strategií. Více jak 1000 IDC analytiků poskytuje celosvětové, regionální a lokální odborné informace o technologiích a podmínkách na místních trzích ve více jak 110 zemích. Již 43 let pomáhá zákazníkům kvalifikovaně rozhodovat o investicích do IT a vytvářet úspěšné obchodní strategie. Společnost IDC je součástí mezinárodní skupiny IDG, která se zabývá publikační činností, výzkumem trhu a organizováním odborných konferencí v oblasti informačních technologií. Více informací naleznete na www.idc.com.

IDC celosvětová čtvrtletní zpráva Security Appliance Tracker Q2 2012, 28. září, 2012