Heureka.cz varuje před problémovými e-shopy

Uživatelé nákupního rádce Heureka.cz varují před nákupem v několika podezřelých internetových obchodech. Jedná se o obchody www.stavebniny-levne.cz, www.ebyliny.cz a www.partybryle.cz. Podle uživatelských recenzí tyto e-shopy nereagují na e-maily a nezvedají telefony, i když zákazníci zaplatili za své zboží a teď na ně i několik týdnů čekají. (TZ)
Pravděpodobně nejzávažnější stížnosti jsou v současnosti na e-shop www.stavebniny-levne.cz. Po uhrazení záloh i plných plateb e-shop se zákazníky přestává komunikovat, nereaguje na e-maily a nezvedá telefony. Zákazníci tak marně čekají na své zboží. „Protože jde o nákladný stavební materiál, jedná se v některých případech i o částky v řádech 10 000,- Kč,“ objasňuje situaci Kamil Demuth z nákupního rádce Heureka.cz.

Nejvíce stížností mezi kupujícími je na e-shop www.ebyliny.cz. „V posledním měsíci se na Heurece v rámci programu Ověřeno zákazníky, ve kterém daný e-shop hodnotí jeho skuteční zákazníci, hromadí negativní zkušenosti s tímto e-shopem. Ačkoliv je zboží zákazníkem uhrazeno, nebylo dodáno v dané časové lhůtě a na dotazy zákazníků nikdo z e-shopu nereaguje,“ vysvětluje problémy s e-shopem Demuth.

Posledním problémovým je obchod www.partybryle.cz, ve kterém je situace obdobná. Také zde po zaplacení zákazníci své zboží neobdrželi včas a při pokusech o spojení s provozovateli e-shopu nedostali žádnou odpověď a nikdo s nimi nekomunikuje.

V uvedených internetových obchodech nereagoval nikdo na emailové výzvy Heureky.cz k vysvětlení situace, později zástupcům nákupního rádce nikdo nezvedal telefon.

„Doporučujeme pozorně číst recenze opravdových zákazníků daného e-shopu. Podle toho snadno poznáte, jestli obchodu můžete důvěřovat. Dalším vodítkem může být také logo Ověřeno zákazníky. Projekt Ověřeno zákazníky zajišťuje nezávislé hodnocení obchodů pouze od reálných zákazníků a tím dává nakupujícím informace o tom, jak kvalitní jsou služby daného obchodu. Zapojení do programu je pro e-shopy zdarma,“ doplňuje Demuth. Recenze uvedených podezřelých e-shopů na stránkách Heureky zůstanou, aby byly dostupné i v budoucnu. Jejich zboží se však již na Heurece zobrazovat nebude.

Všechny recenze na jednotlivé e-shopy naleznete zde:
http://obchody.heureka.cz/stavebniny-levne-cz
http://obchody.heureka.cz/ebyliny-cz
http://obchody.heureka.cz/partybryle-cz

O webu Heureka.cz:

Nezávislý nákupní rádce Heureka.cz patří do rodiny webů společnosti Allegro Group CZ. Web byl spuštěn v říjnu 2007 a jeho návštěvnost se pohybuje kolem 1 917 040# RU měsíčně. Na jednom místě porovnává výrobky z více než 21 000 internetových obchodů. Na webu Heureka.cz naleznou nakupující recenze produktů a e-shopů, zkušenosti a hodnocení ostatních uživatelů. Heureka.cz pořádá ankety Shop roku, ve které na základě zkušeností nakupujících oceňuje nejspolehlivější e-shopy, a Produkt roku, ve které vybírá nejpopulárnější produkty roku dle zájmu uživatelů. Dále provozuje projekt Ověřeno.heureka.cz, který zajišťuje nezávislé hodnocení obchodů pouze od reálných zákazníků a tím dává nakupujícím informaci o tom, jak kvalitní jsou služby daného obchodu.