Microsoft představil Windows Phone 8

Společnost Microsoft včera odhalila nejnovější verzi svého operačního systému pro smartphony, Windows Phone 8. Nový Windows Phone 8 nabízí skutečně personalizovaný způsob používání, který uživatele udržuje v kontaktu s lidmi a informacemi, na kterých jim záleží nejvíce. Současně byly odhaleny nové funkce, jako je Dětský koutek nebo Prostory, včetně podrobností  o specifických vlastnostech a cenách celé řady povedených smartphonů od společností Nokia, Samsung a HTC, každý s unikátním designem, barvami a funkcemi. Nová zařízení se systémem Windows Phone 8 se na českém trhu objeví již od tohoto týdne a postupně se představená nabídka bude rozrůstat až do konce tohoto roku. (TZ)

„Nemůžeme se dočkat, až si uživatelé vyzkoušejí Windows Phone 8, nejvíce přizpůsobitelný systém na trhu,“ řekl René Keyzlar, vedoucí operátorského prodeje ve společnosti Microsoft. „Windows Phone 8 přichází na různorodé spektrum telefonů, které potěší svým jedinečným designem, barvami i funkcemi.“

Nejvíce přizpůsobitelný smartphone

Tělem i duší Windows Phone jsou Live Tiles („živé dlaždice“), které nemá žádný jiný telefon. Uživatelé si mohou poskládat domovskou obrazovku Start jakkoli chtějí a připnout si své oblíbené kontakty, aplikace, hudbu, hry, fotky a další obsah přesně podle svých představ. Tři velikosti živých dlaždic spolu s dvaceti pestrými barvami včetně kobaltové, karmínové a limetkové zase zaručí, že obrazovka Start bude skutečně přizpůsobená na míru každému uživateli. Kromě živých dlaždic nabízí Windows Phone ještě celou řadu nových funkcí, které užívání chytrého telefonu ještě více přizpůsobí:

Jediný telefon s Live Apps. Live Apps přináší přímo na domovskou obrazovku Start informace jako je například nabídka dne ze slevového portálu, informace o letech letadel nebo titulky zpráv. Některé živé aplikace, jako například Facebook přinášejí informace v reálném čase přímo na zamykací obrazovku s aktualizovanou tapetou.

Nejlepší aplikace. V obchodě Windows Phone Store si můžete vybrat ze 120 000 aplikací, kdy každý den přibývají stovky nových včetně očekávaných hitů těchto Vánoc jako jsou Angry Birds, Star Wars, Cut the Rope Experiments, Disney’s Where’s My Water, LivingSocial, Temple Run, Urbanspoon a mnoho dalších. Microsoft také oznámil, že na začátku roku 2013 se na Windows Phone objeví Pandora, přední služba internetových rádií, s jedním rokem hudby bez reklam.

Dětský koutek. Tato exkluzivní funkce Windows Phone 8 umožňuje rodičům bez obav svěřit telefon svým dětem bez obav ze smazání fotografií, nechtěně odeslaných e-mailů, nežádoucích nákupů, či nechtěného volání nadřízenému. S pomocí jednoduchého nastavení tak mohou nastavit zvláštní místo v telefonu, kde si děti mohou hrát, včetně jejich vlastní obrazovky Start, odkud mají přístup pouze k těm aplikacím, hrám, hudbě a videím, které pro ně rodiče vyberou.

Prostory. Někdy uživatelé chtějí sdílet informace a komunikovat pouze s jednou skupinou
a nikoli s celou svou sociální sítí. Prostory jim umožní vytvořit privátní skupiny kontaktů, které využívají Windows Phone 8 – jako jsou členové rodiny, nebo třeba sportovní tým – a snadno se spojit pouze s nimi. Ke zprávám, sdíleným kalendářům, nákupním seznamům nebo fotografiím budou mít přístup pouze ti, které jste přizvali. Některé funkce Prostor můžete sdílet dokonce i s uživateli jiných smartphonů.

Data Sense. Tato nová funkce vám pomůže surfovat déle a udělat více bez obav
o překročení datového limitu. Funkce Data Sense šetří čerpání datových prostředků tím, že komprimuje obrázky z webu, pozdržením datových úloh na bezplatné wi-fi sítě
a automatickou úpravou používání připojení, když se blížíte k vyčerpání svého datového limitu. Nástroj Data Sense také ukazuje, kolik dat užívá každá aplikace a upozorní v případě blížícího se vyčerpání datového limitu, abyste mohli zbylá volná data maximálně využít. Data Sense bude zpřístupněn vybraným mobilním operátorům o letošních svátcích a pro zbylé partnery v průběhu příštího roku.

Peněženka a NFC. Windows Phone 8 přinese to nejlepší z technologií elektronických peněženek včetně plateb s využitím technologie NFC (near-field communications).# Funkce Peněženka také v telefonu uchovává informace o vašich debetních, kreditních, věrnostních
a členských kartách.

Stále on-line díky Skype. S novou aplikací Skype, která bude brzy uvedena na Windows Phone 8, bude možné uskutečňovat a přijímat Skype hovory podobně jako běžné telefonické hovory. Jednoduše ťuknete na kartu kontaktu v centru Lidé, nebo prostě zvednete telefon, když zazvoní. Skype je stále aktivní a k dispozici, takže si můžete vybrat, jakým způsobem se s vašimi kontakty spojíte.

Nové a zajímavé telefony

V době před včerejším odhalením výrobci telefonů Nokia, Samsung a HTC oznámili celou řadu zařízení s Windows Phone 8, která se mohou pochlubit velkými a živými displeji, inovacemi ve fotoaparátech, možnostmi NFC a rozmanitými barvami jako je červená, žlutá, modrá, černá a bílá.# Každý telefon přináší unikátní funkce a přichází v různých cenových nabídkách.

Nokia. Nokia Lumia 920 nabízí znamenité možnosti fotografování, které se vejdou do kapsy
a je jediným telefonem, který nabízí funkci optické stabilizace obrazu. Nokia Lumia 820 nabízí displej ClearBlack a vyměnitelné zadní kryty v mnoha pestrých barvách.# Jak Nokia Lumia 920, tak 820 umožňují bezdrátové nabíjení.

HTC. Telefon označený Windows Phone 8X by HTC se může pochlubit elegantními liniemi
a zářivými barvami, které odpovídají novým živým dlaždicím systému Windows Phone. Udává také nový standard fotoaparátů v mobilu možností nahrávání videa v rozlišení 1080p, světelností f2.0 a speciálním obrazovým procesorem HTC ImageChip. Přední kamerka zase využívá ultra-širokoúhlý objektiv, který v záběru pojme až čtyři lidi a umožní tak zcela jedinečné Skype videohovory. HTC 8X a jeho menší sourozenec 8S se také oba mohou pochlubit skvělou zvukovou výbavou od Beats Audio a zabudovanými zesilovači, které výborně doplňují hudební službu Xbox Music.

Samsung. Samsung ATIV S přináší k systému Windows Phone největší displej s jasným 4.8palcovým dotykovým displejem a velkokapacitní baterií pro prodlouženou dobu výdrže na baterii. To vše v elegantním hliníkovém šasi, kdy ATIV S vyvažuje prvotřídní materiály
a technologii s tenkým designem a nízkou hmotností.

Dokonalý doplněk vašich zařízení Windows

Díky podobnému vzhledu a pocitu z používání, identickému technologickému jádru a stejné vestavěné cloudové službě SkyDrive je Windows Phone 8 předurčen k bezproblémové spolupráci s počítači a tablety s Windows 8 a konzolí Xbox 360. Uživatelé mohou s Windows Phone 8 například upravovat v kancelářském balíku Microsoft Office dokumenty na cestách a pokračovat v práci na stolním počítači po příchodu domů.

Další informace

Více podrobností o Windows Phone 8 můžete najít na oficiálním blogu www.windowsteamblog.com/windowsphone . Webcast z tiskové konference celosvětového uvedení na trh si přehrajete na adrese http://www.microsoft.com/en-us/news/presskits/windowsphone .

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.