World Usability Day 2012 bude o hravém designu

Praha, 31. října 2012 – Prague ACM SIGCHI, občanské sdružení zájemců o User Experience a Human Computer Interaction. Osmý ročník konference World Usability Day se uskuteční 8. 11. 2012 v pražském kině Atlas. Letošním tématem je Hravost v designu. Smyslem tématu je podívat se na design z různých per (TZ)

Z pestrého programu konference jmenujme například přednášku Ondřeje Války ze společnosti GoodData, který prozradí, jak vhodně pomocí metafor vysvětlit tematiku user experience klientovi. Adam Fendrych z ExperiencU promluví o interakci s dotykovými rozhraními. O tom, jak motivovat člověka ke zdravému životnímu stylu používáním aplikace promluví Tomáš Pekárek z Media Factory. Využití technologií ve prospěch uživatele budou řešit především přednášky Jana Šedivého z ČVUT a Vratislava Fabiána z Medicton Group. Jan Šedivý, který působil více než 20 let v zahraničí ve firmách Google či IBM, bude přednášet o vývoji aplikací založených na rozpoznávání řeči. Vratislav Fabián pak o eye trackingu. Kompletní program najdete na webu www.wud.cz.

Předseda pořádající organizace Prague ACM SIGCHI Luboš Plotěný upozorňuje, že: „Použitelnost se netýká pouze webového prostředí, ale i průmyslových produktů, s nimiž přicházejí lidé dennodenně do styku. To například dokáže tým architektů z pražského studia edit! v přednášce na téma humanizace firemních sídel.“

Pražský den použitelnosti pořádá Prague ACM SIGCHI zdarma. Konference je tak snadno dostupná široké skupině zájemců o tuto tematiku. Letos se přednášející s posluchači podělí o zkušenosti a poučení z reálných projektů i o praktické rady vedoucí ke zvýšení použitelnosti produktů.

Mediálními partnery konference jsou Lupa.cz, Design portál a Tyinternety. Věcnými cenami akci podporují společnosti ExperienceU, Geek World, Geek Shop a nakladatelství IDG.

O World Usability Day

World Usability Day (WUD) je součástí série celosvětových konferencí a ČR tak patří mezi více než 40 zemí, v nichž se akce koná. WUD vznikl pod záštitou mezinárodní organizace User Experience Professional Association s cílem začlenit odbornou veřejnost do debaty o problematice User Experience a poukazovat na skutečnost, že design služeb a produktů má jít především vstříc lidskému vnímání a schopnostem.
Více informací naleznete na www.wud.cz

O Prague ACM SIGCHI

Hlavní činností Prague ACM SIGCHI je směřovat, rozvíjet a formovat lokální UX trh s ohledem na zahraniční trendy a zkušenosti a zvyšovat povědomí veřejnosti o problematice HCI, UX. Občanské sdružení bylo založeno v roce 1998. Do roku 2006 organizovalo zejména specializované odborné akce a přednášky. Po velkém úspěchu první veřejné akce z této oblasti (Prague World Usability Day 2005), Katedra počítačů FEL ČVUT, Sun Microsystems a projekt Dobrý Web začali pořádat pravidelná veřejná setkání odborníků a zájemců o user experience.