Synology uvádí na trh RackStation RS10613xs+ a RX1213sas: špičková síťová úložiště s rozhraním SAS a SATA 6G

Praha, 13. 11. 2012 – Společnost Synology představila nový RackStation RS10613xs+, špičkový NAS server s ultravysokým výkonem čtení 400 000 IOPS a mimořádnou škálovatelností až pro 106 jednotek. Je výjimečný zejména mnoha kontrolními mechanismy, jež přinášejí dokonalou spolehlivost a nepřerušování služeb. (TZ)

RackStation RS10613xs+ podporuje rozhraní SAS/SATA 6G a SSD disky. Je škálovatelný až na kapacitu 424 TB při propojení s osmi expanzními jednotkami RX1213sas.

Nový model RackStation od Synology je vybaven procesorem Xeon Quad core 3.3 GHz a 8 GB ECC RAM, již je možné upgradovat na 32 GB. RS 10613xs+ dosahuje rychlosti propustnosti vyšší než 2000 MB/s při konfiguraci RAID 5 a podporuje 10GbE duální připojení. Navíc, zavedení technologie mezipaměti SSD optimalizuje výkon pomocí náhodného čtení náročných úloh, což zvyšuje čtení IOPS o více než 50 %. K dalšímu urychlení šifrovacího výkonu a lepšímu zabezpečení dat dochází i díky funkci AES New Instructions.

„Možnost mimořádného rozšíření dělají spolu s fantastickým výkonem RackStation RS10613xs+ ideálním úložištěm pro rostoucí firmy, které preferují dobře vynaložené investice,“ říká Rosiel Lee, produktový manažer společnosti Synology. „Naše řešení přitom dosahuje jen polovinu ceny oproti srovnatelným konkurentům. Ve své třídě je svým výkonem a spolehlivostí naprosto výjimečná,“ dodává Rosiel Lee.

Služba Synology High Availability (SHA) nabízí jednoduché přenesení služby nedostupného serveru do dalších plně funkčních disků v clusteru bez jakéhokoli přerušení dostupnosti. RAID skupiny a proaktivní funkce „hot spare“ chrání data před selháním disku. Pro zajištění optimální doby provozuschopnosti jsou RS10613xs+ i expanzní jednotky RX1213sas dodávány s redundantními zdroji napájení a větráčky, jejichž vzájemné propojení umožňuje dvojitou ochranu přenosu dat.

Redundantní mechanismy fungují s plnou podporou Synology Replacement Service Europe (SRSE) – novou službou Synology. V případě neočekávaných poruch součástí, SRSE poskytuje okamžité služby, které pomohou udržet systém v běhu. Náhradní komponenty jsou dodávány nejpozději druhý pracovní den.

Model RS10613xs+ nabízí řešení pro ukládání dat na velkých virtualizačních serverech. Získal certifikaci Microsoft Windows Serveru 2012 s technologií Hyper-V a VMware vSphere 5 VAAI. Stejně tak podporuje prostředí Citrix XenServer.

Synology RS10613xs+ využívá DiskStation Manager (DSM 4.1) – operační systém každé DiskStation a RackStation od společnosti Synology. DSM nabízí mnoho užitečných funkcí pro zvýšení produktivity a zjednodušení systému úkolů, všechny v úhledném rozhraní optimalizovaném pro multitasking.

Předchozí verze RackStation získala mnoho ocenění od odborných médií. RS3412(RP)xs získala „Recommended“ od serveru Noticias3D.com nebo „NVR Excellent“ na výstavě Secutech.

Pro více informací o produktu, navštivte:

www.synology.com/products/product.php?product_name=RS10613xs%2B&lang=csy

Dostupnost:

RackStation RS10613xs+ i expanzní jednotka RX1213sas jsou již dostupné.

Více o společnosti Synology

Společnost Synology využívá všech výhod nejnovějších technologií a nabízí firemním i domácím uživatelům spolehlivý a cenově dostupný způsob centralizovaného ukládání dat, jednodušší zálohování dat, sdílení a synchronizaci souborů napříč nejrůznějšími platformami a okamžitý a snadný přístup k těmto datům. Společnost Synology si klade za cíl dodávat produkty s pokročilými funkcemi a zajišťovat špičkové služby zákazníkům. Oficiální internetové stránky společnosti jsou www.synology.com.