Cígler Software na WiFi infrastruktuře od ZyXELu

Výrobce ekonomických informačních systémů Money, společnost CÍGLER SOFTWARE, a.s., datuje svoji existenci od počátku roku 1990. Společnost se zaměřuje na vývoj kvalitních informačních systémů, zajištění technické a poradenské podpory na úrovni světových standardů a ve čtyřech pobočkách v České republice (Praha, Brno, Plzeň, Liberec) zaměstnává přes 100 kmenových IT odborníků. Vzhledem k rostoucím požadavkům na technické zázemí pro zaměstnance a spolupracovníky, společnost nedávno řešila potřebu modernizace bezdrátové sítě ve své centrále v Brně. (TZ)

Tuto zakázku společnost svěřila brněnské firmě VYSCO plus s.r.o., která na regionálním trhu informačních technologií působí také již řadu let. Historie firmy VYSCO plus sahá až do roku 1991, kdy se specializovala na opravy dnes již muzejních počítačů Consul a dodávky výpočetní techniky do zemědělských podniků na Moravě. V současné době se tato firma zaměřuje na dodávky IT řešení pro firemní segment.

Hlavním požadavkem bylo zjednodušení a zefektivnění provozu stávající sítě, zajištění možnosti centrální správy a monitoringu této sítě. Projektový manažer firmy VYSCO plus, Jindřich Beránek, k projektu řekl: „Stávající síť byla nevyhovující a zbytečně složitá hlavně po stránce hardwarového vybavení, kdy jednotlivé přístupové body byly od různých výrobců a bylo velmi obtížné tuto síť konfigurovat podle potřeb zákazníka. Z toho důvodu jsme navrhli nové kompletní řešení a postavili ho na produktech od jednoho výrobce. Díky tomu jsou všechna zařízení plně kompatibilní, zároveň bylo možné snížit celkový počet vysílačů pro různé bezdrátové sítě a uvolnit tak kanálové rozložení. Výsledkem je vysoce kvalitní a efektivní bezdrátová síť.  Při výběru přístupových bodů jsme záměrně vybrali ZyXEL NWA3160-N, protože tento access point je možné provozovat i jako tzv. controler, tedy umožňuje spravovat ostatní přístupové body z jednoho místa. Není nutné konfigurovat každý přístupový bod zvlášť. Tato vlastnost z něj v kombinaci s možností PoE napájení, a zejména s cenou běžného AP, dělá favorita na trhu access pointů“.

Celková topologie sítě se skládá z těchto zařízení:
6x přístupový bod ZyXEL NWA3160-N Wireless N

1x Switch ZyXEL ES-2024PWR

„Hlavní přínos pro nás je v tom, že máme zajištěné stabilní připojení pro všechny zaměstnance a zároveň na oddělené síti můžeme poskytnout stejně kvalitní připojení všem spolupracovníkům a partnerům, kteří k nám přijdou na jednání. Důležitá je pro nás absolutní kontrola nad provozem obou sítí. Nedávno jsme také instalovali jeden přístupový bod v naší pražské pobočce a i ten můžeme díky technologii VPN konfigurovat vzdáleně z brněnské centrály“, řekl k projektu Miroslav Wilda, správce IT společnosti CÍGLER SOFTWARE.

O společnosti ZyXEL Communications

ZyXEL Communications Corp. má sídlo na Tajwanu (Hsinchu) a je předním světovým dodavatelem kompletních síťových řešení. Rozsáhlá nabídka IP síťových řešení společnosti ZyXEL zahrnuje přístupové multiplexery, zařízení pro instalaci u zákazníka (CPE), bezpečnostní zařízení a bezdrátová zařízení. Společnost ZyXEL pomáhá malým a středním organizacím a poskytovatelům služeb k zajištění výkonné a spolehlivé sítě. ZyXEL úzce spolupracuje s prodejci síťových zařízení, telekomunikačními společnostmi, poskytovateli služeb a dalšími velkými organizacemi po celém světě.

Více informací o společnosti ZyXEL naleznete na stránkách www.zyxel.cz nebo www.zyxel.com.