BenQ sponzorem expedice Transtrabant napříč Jižní Amerikou

Praha, Česká republika, 26. 11. 2012 – Společnost BenQ, mezinárodní dodavatel inovací v oblasti digitálního životního stylu, se ve spolupráci s Nadací Zdeňka Milera a Nadací Inka stala sponzorem expedice Transtrabant napříč Jižní Amerikou. Díky této spolupráci mohli učastníci expedice navštívit peruánské školy, kde dětem promítli pohádky o Krtečkovi a předali jim spoustu dárků – hraček s motivem Krtečka. Promítání zprostředkoval přenosný projektor Joybee GP2, který společnost BenQ expedici věnovala.    (TZ)

Promítání i dárky s radostí uvítala více než stovka dětí v Peru, kde se tak většině místních obyvatel naskytla prvně v životě možnost zažít atmosféru kina. „Děti přijaly promítání s opravdovým nadšením a soustředěně sledovaly pohádkové příběhy, které se odehrávaly před jejich očima, jak je vidět i na našich fotografiích. Potvrdilo se, že obraz je univerzálním jazykem, kterému rozumí lidé na celém světě,“ říká Dan Přibáň, vůdčí osobnost expedice Transtrabant. Doplňuje jej Olga Vilímková z nadace Inka, která prostřednictvím stipendií pomáhá talentovaným dětem na školách v Peru: „Jsme velmi rádi, že společnost BenQ tuto spolupráci iniciovala. Pro rozvoj dětí je vždy důležitý jakýkoliv kontakt s jinými kulturami, obzvláště když jim umožní nejen něco poznat, ale zároveň se i bavit.“

Velké poděkování patří také Nadaci Zdeňka Milera, která věnovala hračky s motivem Krtečka jako dárky pro děti a s jejímž laskavým svolením proběhlo promítání filmů.

Pro příznivce našeho facebookového profilu jsme připravili ve dnech 26.11. – 10. 12. 2012 soutěž o 4 x fotoaparát G1. Podrobnosti naleznete na https://www.facebook.com/BenQCeskaRepublika.

O expedici Transtrabant

Tým expedice Transtrabant tvoří parta dobrodruhů za volanty a řídítky vozidel Trabant, Fiat 126p „Maluch“ a Jawa 250. Svoji cestu odstartovali začátkem října v Georgetownu, hlavním městě Guyany. Postupně pojedou přes Amazonii a Andy do nejjižnějšího města světa – Ushuaia. Více informací o projektu najdete na http://amerika.transtrabant.cz/ nebo se můžete stát fanoušky na Facebooku a sledovat aktuální zprávy a fotografie z cesty.

O projektoru BenQ Joybee GP2

Joybee GP2 představuje ultra přenosný mini projektor, navržený pro audiovizuální zábavu na cestách. Svůj telefon iPhone nebo tablet iPod můžete připojit do doku, kompatibilního s iPhone/iPod, a můžete sdílet videosekvence, fotografie, grafiku a hry se svou rodinou a přáteli všude tam, kam se vydáte. Projektor GP2 podporuje rovněž další typy smartphonů, tabletů a přehrávačů médií.

Fotografie z návštěvy peruánských škol naleznete zde.

Fotografie projektoru BenQ GP2 naleznete zde.

O společnosti BenQ Europe

BenQ Europe, regionální zastoupení společnosti BenQ Corporation s centrálou v Nizozemí, působí na hlavních evropských trzích včetně Rakouska, zemí Beneluxu, střední a východní Evropy, Francie, Německa, Itálie, severských zemí, Ruska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie. V duchu hesla této značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“ nabízí BenQ Europe širokou škálu produktů s integrovanými technologiemi: digitální projektory, LCD monitory, LCD TV a digitální fotoaparáty. Díky spojení nadšení a profesionality, dokonalosti a realizace, péče a příspěvků je BenQ jedničkou na světovém trhu DLP® projektorů a patří mezi 3 firmy s největším podílem na trhu projektorů ve více než 22 zemích Evropy. Kromě toho je společnost BenQ Europe specialistou na LED monitory a patří mezi 5 firem s největším podílem na trhu monitorů v různých zemích, jako je například Rakousko, Rusko a Švédsko.

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední dodavatel síťových lifestyle digitálních zařízení, je všestranná společnost, která vyniká zejména v oblasti designu produktů, zobrazovacích technologií a mobilních technologií. BenQ nabízí bezkonkurenční šíři a hloubku lifestyle produktů a integrovaných technologií napříč platformami v duchu hesla značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“, včetně digitálních projektorů, LCD monitorů, notebooků, netbooků, All-in-One PC, LCD displejů, digitálních fotoaparátů, paměťových zařízení, čteček e-knih, mobilních telefonů, paměťových médií a zařízení standardu HID, jako jsou například myši a klávesnice.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je v současnosti složena z nezávisle fungujících společností, které sdílejí zdroje a využívají vzájemných synergických efektů. Mezi společnosti skupiny BenQ Group patří BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (patří mezi 3 nejlepší světové výrobce velkorozměrových TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp. a Wellypower Corp.