MasterCard vyhlašuje soutěž o nejlepší aplikace mobilního nakupování

Praha, 4. prosince 2012 – MasterCard odstartoval novou soutěž MasterCard Mobile Shopping Application Awards, která má ocenit nejlepší dostupné aplikace mobilního nakupování v devíti zemích střední a východní Evropy včetně České republiky. Tato unikátní iniciativa chce pomoci najít nejlepší aplikace, které přináší inovace pro mobilní nakupování. (TZ)

První ročník soutěže MasterCard Mobile Shopping Application Awards se odehraje v devíti zemích: v České republice, Chorvatsku, Maďarsku, Polsku, Slovensku, Slovinsku, Rumunsku, Rusku a Turecku. Ocenění bude uděleno nejlepším mobilním aplikacím, které uživatelům umožňují prohlížet a v případě zájmu i koupit různé produkty a služby. Do soutěže mohou být přihlášeny ty mobilní aplikace, které jsou již veřejně dostupné v oficiálních jazycích alespoň jedné z devíti soutěžních zemí a zároveň jsou k dispozici alespoň pro jednu z těchto platforem: iOs, Android, Windows Phone.

Od 5. prosince 2012 do 10. ledna 2013 mohou majitelé aplikací na e-mailovou adresu organizátorů soutěže mmsaa@localtime.hu posílat vyplněný přihlašovací formulář. Více informací a celé znění podmínek soutěže naleznou na internetové stránce soutěže: http://mmsaa.mastercard.com/.

Uchazeči budou posuzováni a hodnoceni nezávislou mezinárodní porotou uznávaných technologických expertů z účastnících se zemí. Českou republiku a Slovensko zastupují v porotě Jan Láska z MobilMania.cz, Jan Matura z Mobil.cz a Luboš Srb z Mobilizujeme.cz.

Tři nejlepší aplikace ze všech devíti účastnících se zemí a tři nejlepší z každé země získají titul ‘Vítěz ocenění MasterCard Nejlepší aplikace mobilního nakupování 2013’. Vítězové budou vyhlášeni v prvním čtvrtletí roku 2013.

„Trhy střední a východní Evropy vynikají v zavádění nových technologií a inovací. Ocenění MasterCard Mobile Shopping Application Awards je výborný způsob, jakým MasterCard může ocenit práci, která pomáhá usnadnit mobilní nakupování. Těší mě, že se v roce 2013 bude soutěž konat v devíti zajímavých a různorodých zemích, a ráda bych vyzvala všechny autory aplikací, aby se účastnili této soutěže, která poskytne unikátní pohled jak pro spotřebitele, tak i odvětví plateb a obchodu,“ uvedla Bella Stavchansky, prezidentka pro rychle rostoucí evropské trhy, MasterCard Europe.

Více podrobností o soutěži naleznete na internetové stránce http://mmsaa.mastercard.com/.

O společnosti MasterCard

MasterCard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je globální platební a technologická společnost. Zajišťuje fungování nejrychlejší procesní sítě platebních transakcí na světě. Propojuje uživatele, finanční instituce, firmy, vlády a společnosti ve vice než 210 zemích a územích. Produkty a řešení MasterCard dělají každodenní obchodní aktivity – jako nakupování, cestování, řízení byznysu a financí – jednodušší, bezpečnější a efektivnější pro každého. Následujte nás na Twitteru @mastercardnews, diskutujte s námi na The Heart of Commerce Blog a odebírejte naše novinky.