SSŠVT pořádá dny otevřených dveří. Přijďte se podívat na prezentaci IT oborů

Praha, 5. prosinec – Přestože mají žáci posledních ročníků základních škol na podání přihlášky na střední školu relativně čas, možnost seznámit se s nabídkou dalšího studia mohou na dnech otevřených dveří. Soukromá střední škola výpočetní techniky (SSŠVT), která patří mezi nejvyhledávanější IT školy v Česku, je pořádá ve dnech 12. prosince. Příští rok pak 10. ledna a 4. února. Žáci i rodiče si tak na nich mohou udělat o studiu na škole nejlepší obrázek. (TZ)

Střední škole výpočetní techniky v Praze na Proseku pořádá letos dny otevřených dveří, a to v termínech 12. prosince. Dále začátkem roku 2013, a to 10. ledna a 4. února vždy od 17.00. Pro mimopražské studenty škola nabízí ubytovací kapacity.

O IT obor je podle zástupců SSŠVT stále zájem. Vede je k tomu nejen touha pracovat v IT oboru, pokračovat na vysoké škole a vydělávat nadstandardní mzdu, ale mnohdy i nastartování vlastního podnikání ihned po škole. „Zveme na naše netradiční dny otevřených dveří. Kde si mohou zájemci prohlédnout celou školu, od učeben doslova nabitých výpočetní technikou po vlastní posilovnu,“ láká ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze Martin Vodička.

Soukromá střední škola výpočetní techniky je podle mnohých současných studentů ta pravá škola pro „ajťáky“ s dlouholetou tradicí, kvalitními učiteli a špičkovým technickým vybavením a moderními vyučovacími metodami. Na základě toho studenti získají i perspektivu studia na vysoké škole a bezproblémového karierního uplatnění. Nutno podotknout, že na škole se pořádají i nejrůznější sportovní a kulturní akce.

Kvalita vybavení i pedagogů stále vede

Ve škole je nejmodernější softwarové a hardwarové vybavení od společností Dell a Cisco, které každým rokem škola upgraduje a rozšiřuje. Software pro virtualizaci, kdy pomocí virtuálních stanic a serverů na operačních systémech Windows a Linux student simuluje problémy z praxe. Dále grafické programy pro zpracování fotografií, videa a tvorbu animací od společnosti Adobe. Navíc letos SSŠVT opět nakoupila novou počítačovou učebnu plnou špičkové výpočetní techniky a škola investovala loni 500 tisíc korun do vybavení fyziky. Výrazným kladem školy je kvalita pedagogů, kteří jsou ve svých oborech fundovanými profesionály.

Studenti jsou připraveni od teoretických poznatků z oblasti IT přes širokou škálu praktických dovedností pro práci v nejrůznějších sférách výpočetní techniky až po úzce zaměřené specializace. Mohou při studiu složit prestižní mezinárodní kurzy týkající se informačních technologií Cisco Academy a Autodesk Academia.

Perspektiva vysokých mezd v oboru láká

Platy v oborech informačních technologií se dlouhodobě pohybují kolem 37 tisíc korun. U těch nejlepších nejsou neobvyklé ani 150tisícové platy. Z dlouhodobého hlediska mají šanci na uplatnění právě absolventi škol informačních technologií. Naprostá většina absolventů škol informačních technologií nekončí na úřadu práce a z dlouhodobého hlediska mají velmi dobrou šanci na uplatnění. Doposud naprostá většina studentů školy neskončila na úřadu práce. Nejlépe s obsazováním do pracovních pozic na tom jsou absolventi technických oborů a IT specialisté či strojní inženýři. Přestože roste počet absolventů technických škol, jejich počet nestačí pokrývat rychle se zvyšující poptávku firem.