Canon získal ocenění BLI 2013 za energetickou účinnost a inovace

PRAHA, 7. prosince 2012 – Canon Europe, lídr ve zpracování obrazu, získal šest zimních ocenění BLI 2013 od nezávislé organizace Buyers Laboratory Inc. (BLI) v kategorii „Výjimečný” a označení „Produktová řada roku” za energetickou účinnost produktů. (TZ)
Ocenění „Výjimečný” za energetickou účinnost

Šest zařízení Canon obstálo v přísných testech a získalo ocenění nezávislé organizace BLI za vynikající energetickou účinnost. V reálných testech zařízení spotřebovala o 37 až 62 % energie méně než jejich konkurenti. Oceněné produkty disponují řadou ekologicky šetrných funkcí, jako jsou například režimy pro revizi a náhledy či pro úsporu tonerů, automatický oboustranný tisk a schopnost faxovat nebo skenovat bez potřeby plného zahřátí přístroje. Ocenění obdržely následující produkty Canon:

Ocenění „Produktová řada roku” za energetickou účinnost

Řada multifunkčních tiskáren A3, která zahrnuje zařízení imageRUNNER ADVANCE C2020i, 4025i, C2030i, C5035i, 4051i, řadu C5255, C5051i, řadu 6075 a iR 3245i, byla oceněna za svou energetickou účinnost. V testech tyto produkty spotřebovaly o 37 až 62 % méně energie než konkurence.

„Společnost Canon vyrábí energeticky úsporné produkty již několik let, ale dosud nebyla oceněna kompletní produktová řada,” řekl Pete Emory, BLI manažer laboratorního testování. „Celá produktová A3 řada, do které patří černobílá a barevná zařízení pracující při rychlostech 20 až 75 stran za minutu, má výražně nižší energetickou spotřebu než je běžné.”

„Jsme odhodláni poskytovat našim zákazníkům nejnovější a nejpokročilejší technologie, které jsou šetrné k životnímu prostředí,” uvedl Paul Rowntree, Product Sales Marketing Director společnosti Canon.

„Jsme potěšeni, že přísné detailní testy organizace BLI ukázaly naši schopnost vyhovět potřebám zákazníků a nabízet jim ekologicky účinné produkty. Během posledních čtyř let jsem získali celkem 18 BLI ocenění  „Výjimečný“ za energetickou účinnost. Je to úžasný úspěch, že naše produktové A3 a A4 řady obdržely ocenění za svoji šetrnost k životnímu prostředí včetně ocenění „Produktová řada roku“.

O společnosti Buyers Lab LLC.

Společnost Buyers Lab LLC (BLI) je již 49 let přední nezávislou institucí pro testování kancelářských strojů. Kromě svých komplexních a přesných hodnocení kancelářských produktů pro práci s dokumenty, které jsou výsledkem několikaměsíčního pečlivého testování v laboratořích v USA a Velké Británii, disponuje BLI také rozsáhlou databázi nejrůznějších informací o kopírkách, tiskárnách, faxech, skenerech, duplikátorech, velkoformátových tiskárnách a multifunkčních zařízeních. Celkem dnes databáze BLI obsahuje informace o více než 15 000 produktech z celého světa. Současně se BLI těší pověsti neobyčejně důvěryhodného zdroje specifikací pro podrobné srovnávání produktů.

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.