Špičkové zařízení pro výrobu Blu-ray disků od společnosti Epson

10. prosince 2012 – Na základě svých bohatých zkušeností v této oblasti společnost Epson uvádí PP-100IIBD, vrcholný model zařízení pro výrobu Blu-ray disků. Nejnovější přírůstek řady Discproducer je vybaven špičkovými archivačními Blu-ray jednotkami. Specifikace těchto jednotek (Pioneer řady PR1) převyšují průmyslový standard a nabízejí extrémně přesnou výrobu disků s mimořádně nízkou chybovostí. (TZ)

Kromě nejmodernější technologie diskových jednotek nabízí PP-100IIBD také vysokorychlostní rozhraní SuperSpeed USB 3.0, které umožňuje vypálit a potisknout minimálně osm disků Blu-ray za hodinu. Výrobní kapacita zařízení PP-100IIBD činí až 100 disků BD-R s kapacitou 50 GB nebo více než 4 TB dat v jedné sérii, jedná se proto o ideální zařízení pro organizace, které digitalizují a archivují velké objemy dat, včetně organizací ze státního a zdravotního sektoru, reportérů a kreativních agentur.

Společnost Epson je rovněž jediným výrobcem, který má zkušenosti jak s robotikou, tak s tiskárnami. Vyvinula plně automatizované patentované robotické rameno AcuGrip BD, které zajišťuje, že je pokaždé uchopen pouze jediný disk – dokonce i v případě, že jsou disky slepené dohromady. Díky tomu se pracovníci mohou věnovat ostatním činnostem, zatímco proces výroby lze ponechat zcela bez dozoru.

Zařízení PP-100IIBD umožňuje vysoce kvalitní a přesný potisk povrchu disků. Tisková hlava Epson Micro Piezo je zárukou ostrého textu, dokonce i v případě velmi drobného písma. Náklady na vyrobený disk jsou velmi nízké díky systému šesti samostatných zásobníků inkoustu. LED displej umístněný na přední straně umožňuje snadné monitorování hladiny inkoustu pro každou barvu.

Obsluha zařízení PP-100IIBD je nesmírně jednoduchá. Software Total Disc Maker 5.0, který je součástí balení, je intuitivní a snadno se používá. V řadě pokročilých funkcí nechybí např. funkce „read back“ pro rychlé vyhledání souboru ve stohu disků nebo funkce „merge print“ pro tisk individuálního obsahu na každý z disků během sériové výroby.

Leonard Beckmann, produktový manažer společnosti Epson Europe, dodává: „Společnost Epson již dokázala, že je díky přesnosti a spolehlivosti zařízení řady Discproducer absolutní jedničkou na trhu. Proto si více než 50 procent evropských nemocnic, které se rozhodly instalovat zařízení pro výrobu disků CD/DVD pro účely archivace údajů o pacientech, vybralo právě společnost Epson1.“

Zařízení Discproducer PP-100IIBD bude možné zakoupit od ledna 2013. Doporučená cena je 193.213,44 Kč včetně DPH.

Funkce

 

Vysoce přesné archivační Blu-ray mechaniky (Pioneer řady PR1)

 

Vysokorychlostní rozhraní SuperSpeed USB 3.0

 

Rychlá výroba disků – možnost vypálit až 8,5 disku Blu-ray s kapacitou 25 GB za hodinu

 

Vysoká kapacita – výroba až 100 disků Blu-ray, více než 4 TB, v jedné sérii a bez dozoru

 

Životnost dat – data budou čitelná i po více než 50 letech, ideální pro dostupnou a dlouhodobou archivaci

 

Vypalování jednovrstvých i dvouvrstvých disků Blu-ray, DVD a CD

 

Uživatelem vyměnitelné BD jednotky a údržbová kazeta pro dlouhodobé/velké vytížení

 

Nejnižší náklady na dlouhodobě archivovaný gigabajt ve srovnání s ostatními metodami ukládání dat

 

Vysoce kvalitní potisk povrchu disků a více než 1 000 disků na jednu sadu inkoustů

 

Úsporný tisk se samostatnými zásobníky inkoustu – měníte pouze tu barvu, která se spotřebuje

 

Unikátní systém diod LED umožňuje snadné sledování hladiny inkoustu každé z barev

 

Patentované robotické rameno AcuGrip BD minimalizuje ztráty – s disky se vždy manipuluje po jednom

 

Pohodlná obsluha zepředu, kompaktní stohovatelné provedení, malé rozměry

 

Snadno použitelný software i hardware

 

Aplikace Total Disc Maker 5.0 s funkcemi „read back“ a „merge print“

 

Robustní zpracování, prachuvzdorné pouzdro a minimální počet pohyblivých částí

O společnosti Epson Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů a její portfolio sahá od inkoustových tiskáren a 3LCD projektorů až po senzory a další mikrozařízení. Společnost Epson je odhodlaná překonávat očekávání svých zákazníků po celém světě, kterým přináší výhody založené na kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologiích. Společnost operuje na podnikových, domácích, obchodních i průmyslových trzích.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 81 000 lidí v 97 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí.

http://global.epson.com/

O společnosti Epson Europe Epson Europe B.V. se sídlem v Amsterdamu je centrálou skupiny pro region Evropy,

Středního východu, Ruska a Afriky. Společnost Epson Europe zaměstnává 1 757 lidí a ve fiskálním roce 2011 zaznamenala obrat 1.546 milionů eur. http://www.epson.cz

Environmentální vize 2050   http://eco.epson.com/