Předvánoční prodeje v CZC.cz tento týden vrcholí

Takzvané zelené pondělí, které především v zahraničí označuje vrchol prosincové nákupní sezóny, odstartovalo v internetovém obchodě CZC.cz týden největších tržeb v roce. Výrazně se to projevilo na hodnotě pondělních objednávek. Cena objednaného zboží stoupla oproti minulému týdnu o 35 %. Zákazníci CZC.cz však i před Vánoci převážně nakupují za hotové. Podíl splátkového prodeje se stále pohybuje okolo 2 %. (TZ)

Termínem zelené pondělí (green Monday) se především v Severní Americe označuje druhé prosincové pondělí, které by mělo být pro internetové obchody jedním z nejvýdělečnějších dnů v roce. Prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz letos v tento den zaznamenal výrazný skok hodnoty objednaného zboží. Doposud totiž zákazníci kupovali více levnějšího zboží jako je příslušenství k počítačům a fotoaparátům.

Nejúspěšnější týden internetového obchodu CZC.cz odstartoval nárůstem zájmu o zboží ve vyšší cenové hladině. „Naši zákazníci si v pondělí objednali zboží v hodnotě o 35 % vyšší, než tomu bylo minulý týden. Kromě potřeby kupovat dárky na Vánoce za tím určitě stojí i příchod listopadových výplat na účty Čechů,“ uvedl marketingový ředitel CZC.cz Marek Šalanda. Dodal, že nastává období koupě hlavních letošních vánočních hitů jako tablety, notebooky, herní konzole, chytré telefony a fotoaparáty.

Splátek nejvíce využívají Pražané

Zákazníci CZC.cz se zároveň vyznačují zodpovědným přístupem k nakupování, podíl splátkového prodeje je dlouhodobě poměrně nízký. „Pouhá dvě procenta nakupujících využívá možnosti koupit elektroniku na splátky a dokonce ani před Vánoci se tyto údaje výrazněji nemění,“ řekl Šalanda. Podle něj dlouhodobě tvoří největší část nákupů na splátky notebooky. „Je to přes čtyřicet procent,“ dodal.

Zhruba polovina všech prodejů na splátky se uskuteční v Praze a ve středních Čechách, asi 10 % tvoří Karlovarský a Ústecký kraj. Samotní Pražané mají na splátkovém obchodování v CZC.cz podíl 30 %, oproti tomu například Brňané se podílí jen 5 %.

Vánoce zvyšují tržby až o 40 %

Dosavadní prosinec je obchodně znatelně úspěšnější než loňský. „Tržby oproti loňskému prosinci zatím vyskočily o 31 %. A vzhledem k tomu, že největší aktivitu zákazníků zaznamenáváme tento týden, očekáváme celkem až čtyřicetiprocentní nárůst předvánočních tržeb,“ informoval Šalanda.

Vrchol sezóny je znát především v kamenných pobočkách CZC.cz. „Z celkového počtu objednávek tvoří osobní odběr 70 %, proto jsme zavedli speciální prodlouženou otevírací dobu na všech jednadvaceti pobočkách,“ dodal Šalanda.

O společnosti CZC.cz:

CZC.cz s.r.o. patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s počítači a elektronikou v České republice, což dokazuje i úspěch v hlasování o nejoblíbenější e-shop ShopRoku 2012. Za 14 let své existence prodal 8 mil. produktů více než 1,8 mil. zákazníkům. CZC.cz je držitelem mnoha ocenění a certifikátů, od Křišťálové lupy 2006 a 2007, certifikátů Gold Partner Microsoft či HP až po certifikát výjimečnosti společnosti TÜV SUD Czech či loga SOAP Sdružení na ochranu spotřebitelů.  CZC.cz je ryze česká firma a zaměstnává přes 100 zaměstnanců (více na www.czc.cz). Posláním firmy je pomáhat lidem bezstarostně objevovat a pořizovat si nové technologie.