Centrum Holdings a Mall.cz zrealizovali první private exchange v ČR

Praha, 18. prosince 2012 – Automatizovaný nákup reklamních prostor dospěl v České republice k dalšímu milníku: spuštění první private exchange, tedy nákupu inzerce pomocí technologie RTB pro omezený okruh klientů. Centrum Holdings zpřístupnilo první českou private exchange pro společnost Mall.cz, která nakupuje reklamní prostor pomocí DSP Adform. (TZ)
Pomocí private exchange může Mall.cz nakupovat v rámci reklamního prostoru pouze ty imprese, o které má zájem. Private exchange je založena na technologii RTB, kdy se každá reklamní imprese draží v reálném čase, ale přístup do private exchange je omezen jen pro vybrané inzerenty. Ti si mohou imprese koupit předtím, než se draží v otevřené aukci. Předkupní právo jim zaručuje lepší přístup k těm reklamním impresím, které pro ně mají nejvyšší hodnotu. Inzerenti také mohou v private exchange Centrum Holdings kupovat plochy, které nejsou v otevřené aukci k dispozici.

Centrum Holdings v současné době pracuje na rozšíření private auction na všechny standardní displejové formáty. Výsledky spolupráce hodnotí všechny zúčastněné strany velmi pozitivně.“Rádi testujeme nejnovější technologické trendy a Private Exchange se nám zatím jeví jako velmi slibné řešení. Díky přesnému zacílení jde z našeho pohledu o znatelně efektivnější formu reklamy než klasicky nakupované bannery, se zajímavých konverzním poměrem,“ říká Marek Liška, generální ředitel Mall.cz.

Ve světě jsou private exchanges jednoznačným trendem, což potvrzuje i Martin Švarc ze společnosti Adform, která má s touto službou celosvětově výborné zkušenosti. “Private Exchange je z našeho pohledu zajímavým řešením, které dává možnost VIP klientele Centrum Holdings využít jejich reklamní budget jěště efektivněji než prostřednictvím RTB. Doufáme, že v roce 2013 se tímto krokem povede nastartovat celý trh a nejen klienti ale i další média objeví potenciál Private Exchange,” uzavírá Švarc.

O Centrum Holdings:

Centrum Holdings je internetová společnost působící ve střední a východní Evropě, s celkovou návštěvností 6,4 milionů uživatelů. V ČR osloví měsíčně více jak 3,7 milionu návštěvníků. Provozuje například tyto produkty a služby:
Portály: Centrum.cz, Atlas.cz, Centrum.cz Mail

  • Obsahové weby: Aktuálně.cz, Žena.cz, Bleskově.cz, Crazycafe.cz, Deník Insider
  • Transakční weby: Amplión.cz, Jiskření.cz, SW.cz, dovolena.centrum.cz
  • Oborové a specializované weby: Cars.cz, RealityMix.cz, Stahuj.cz, Najisto.cz, Amapy.cz
  • Full servisová agentura pro malé a střední podniky: Agentura Najisto