NETGEAR rozšiřuje řadu prémiových Wi-Fi routerů pro domácnosti a kanceláře

Praha, 19. prosince 2012 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, uvádí na trh bezdrátový gigabitový dvoupásmový Wireless-N750 router WNDR4300 Premium Edition. (TZ)

Kombinuje bohatou sadu funkcí s vysokou rychlostí dvoupásmové Wi-Fi sítě 750 Mb/s (300 Mb/s + 450 Mb/s), podporou privátního cloudu NETGEAR ReadySHARE Cloud, zálohováním Mac počítačů Apple Time Machine, bezdrátovým tiskem a snadnou instalací bez CD prostřednictvím rozhraní NETGEAR Genie. Model WNDR4300 představuje cenově efektivní router s českým a slovenským rozhraním včetně lokalizované nápovědy, umožňující vytvářet rychlejší, spolehlivější a snáze spravovatelnou síť v různorodém prostředí od menších bytů až po velké domy či kanceláře.

Router NETGEAR WNDR4300 spojuje nejlepší funkce dříve uvedených modelů WNDR3700, WNDR3800 a WNDR4000 a zjednodušuje tak výběr novým uživatelům. Mezi jeho stěžejní funkce patří:

 • ReadySHARE Cloud – možnost vytvořit z pevného nebo flash disku připojeného do USB portu privátní cloud pro bezpečný přístup, editaci či sdílení souborů v rámci domácí sítě či kdekoli v dosahu internetu.

 • ReadySHARE Printer – USB tiskárny a multifunkce připojené k routeru mohou být zpřístupněny z jakéhokoli počítače připojeného k domácí síti. Pro bezdrátový tisk tedy není nutné kupovat tiskárnu se zabudovaným Wi-Fi rozhraním.

 • Jednoduchá a rychlá instalace pro počítače i mobilní zařízení typu Apple iPad či dalších tabletů a smartphonů prostřednictvím utility NETGEAR Genie (bez nutnosti použití CD). Utilita Genie je dostupná zdarma a dokáže rovněž odhalit spoustu informací o domácí síti i okolních Wi-Fi sítích. Funguje s routery všech značek, pomůže zvýšit bezpečnost a dosáhnout nejlepšího pokrytí Wi-Fi sítě.

 • NETGEAR MyMedia – funkce pro rychlé nalezení a přehrávání multimediálních souborů dostupných kdekoli v domácí síti.

 • Rodičovská kontrola Live Parental Controls – centralizovaná, flexibilní a spolehlivá cesta, jak mohou rodiče (nebo firemní administrátoři) určit, které webové stránky mají pro jejich děti (či zaměstnance) nevhodný obsah a nebudou se k nim moci připojit, případně v jakých hodinách se vůbec půjde připojit k internetu. Spolupracuje se všemi zařízeními v síti, včetně počítačů s Windows, Mac, chytrých telefonů nebo třeba tabletů.

 • Síť pro neautorizované (tzv. guest) uživatele – umožňuje návštěvníkům připojit se k vybraným počítačům, tiskárnám, úložištím nebo jiným zařízením domácí sítě bez přiděleného síťového hesla; majitel routeru má samozřejmě možnost nastavení úrovně omezení přístupu.

 • Certifikace DLNA – router podporuje standard DLNA zaručující bezproblémové streamování multimédií do DLNA kompatibilních televizorů, Blu-ray™ přehrávačů či herních konzol.

 • Automatická kvalita služby (QoS) – zaručuje nejlepší možné podmínky např. pro sledování videa na internetu díky upřednostnění odpovídajícího síťového provozu před jinými přenosy v rámci domácí sítě.

 • Rychlá Wi-Fi síť – dvoupásmová bezdrátová Wi-Fi síť nabízí souběžnou přenosovou rychlost dosahující až na hranici 750 Mb/s, rozdělenou na max. 300 Mb/s ve 2,4GHz, resp. 450 Mb/s v 5GHz frekvenčním pásmu.

 • Rychlé kabelové připojení – router obsahuje čtyři gigabitové ethernetové porty.

 • Automatické zabezpečení Wi-Fi sítě – router již ve výchozím továrním nastavení využívá zabezpečené bezdrátové přenosy, takže je domácí Wi-Fi síť chráněna od prvního okamžiku.

 • Maximální bezpečnost přenášených dat – router podporuje bezpečnostní protokoly WEP, WPA, WPA2 včetně PSK, rychlé nastavení zabezpečení Wi-Fi Protected Setup (WPS), nabízí SPI a NAT firewall a ochranu proti útokům DoS (Denial-of-service).

Privátní cloud pro každého uživatele

Stěžejní funkcí nového routeru WNDR4300 je možnost aktivně využívat výhod moderního cloudu. Prostřednictvím funkce ReadySHARE Cloud lze vytvořit z pevného nebo flash disku připojeného do USB portu routeru WNDR4300 privátní cloud pro bezpečný přístup, editaci či sdílení souborů v rámci domácí sítě či kdekoli v dosahu internetu. Není třeba zdlouhavě vybírat veřejné úložiště a nahrávat jednotlivé soubory, stejně tak odpadají obavy o nastavení soukromí nebo nenadálý výpadek dané veřejné služby. ReadySHARE Cloud pracuje v intuitivním režimu „drag and drop“ a umožňuje snadno určit, které soubory a složky na USB disku mohou být sdíleny; tyto sdílené soubory jsou poté dostupné z kteréhokoli počítače připojeného k internetu, stejně jako prostřednictvím stejnojmenné aplikace společnosti NETGEAR určené pro iPhone, iPad, iPod Touch a chytré telefony či tablety se systémem Android.

Do USB rozhraní routeru lze kromě externích USB disků připojit i tiskárnu či multifunkci (MFP) a díky funkci NETGEAR ReadySHARE Printer pohodlně bezdrátově tisknout z každého počítače připojeného v domácí síti. Navíc je podporována i funkce Apple AirPrint, takže bezdrátový tisk není zapovězen ani zařízením Apple iPad či iPhone.

Pro majitele počítačů Mac nabízí router WNDR4300 kompatibilitu s nástrojem Apple Time Machine, který umožňuje automatické bezdrátové zálohování jejich obsahu na připojený externí USB pevný disk. Simultánní dvoupásmový provoz v pásmech 2,4 GHz a 5,0 GHz zajistí spolehlivé souběžné stahování dat, streamování videa a hudby, hraní on-line her či třeba VoIP komunikaci v nejvyšší kvalitě.

Rychlá, výkonná i maximálně bezpečná síť

Integrovaný čtyřportový přepínač gigabitového ethernetu eliminuje omezenou neprůchodnost sítě při přenosu dat mezi 1000Mbit/s kabelovým připojením a bezdrátovým připojením 802.11n, častou u levnějších modelů směrovačů, takže všechny prováděné operace jsou rychlejší, efektivnější a uživatelé mohou sdílet velké soubory (typu např. HD videa) maximální možnou rychlostí. Připojení k internetu lze realizovat pomocí gigabitového WAN portu.

Router nabízí komplexní výbavu i v oblasti bezpečnosti přenášených dat; ve výčtu bezpečnostních protokolů nechybí WEP, WPA ani WPA2 včetně PSK. Zařízení podporuje funkci rychlého nastavení zabezpečení Wi-Fi Protected Setup (WPS), díky níž stačí pouhé stisknutí jediného tlačítka pro okamžité a automatické nastavení zabezpečeného bezdrátového připojení. Model WNDR4300 zabezpečí domácí síť i proti útokům z internetu – díky SPI a NAT firewallu a ochraně proti útokům DoS (Denial-of-service).

První kroky s routerem zvládne bez problému každý uživatel prostřednictvím NETGEAR Genie instalace bez CD, která automaticky provede veškeré potřebné konfigurační procesy – WNDR4300 tedy jednoduše stačí pouze zapojit a začít používat. Není třeba používat instalační CD, protože router může být konfigurován pomocí jednoduchého rozhraní přímo ve webovém prohlížeči na platformách PC, Mac, v chytrých telefonech, tabletech iPad a dalších zařízeních.

Rodiče nebo třeba IT administrátoři mohou využívat užitečnou funkci Live Parental Controls pro blokování zvoleného internetového obsahu či aplikací a získání přehledu o aktivitách dětí nebo zaměstnanců na internetu. Nechybí ani zajištění kvality služeb QoS či možnost vypnutí bezdrátové části zařízení i celého přístroje samostatným tlačítkem. Router je připraven i pro nové možnosti adresování díky podpoře IPv6.

Prémiový model WNDR4300 obsahuje výkonný 680MHz procesor společně se 128 MB flash paměti a 128 MB RAM.

„Router WNDR4300 Premium Edition nabízí domácím sítím nadprůměrnou porci funkcí za dostupnou cenu,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Důraz na bezpečnostní funkce tohoto pokročilého routeru činí bezdrátové připojení ještě více spolehlivé, maximálně zjednodušuje sdílení souborů v cloudu a nabízí mnohem více – přitom lze router velmi snadno zprovoznit a spravovat prostřednictvím utility Genie.“

Cena a dostupnost

Router WNDR4300 je v prodeji v síti autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou cenu 3 200 Kč vč. DPH.

Více informací o routeru NETGEAR WNDR4300 je k dispozici na webových stránkách www.netgear.com/wndr4300.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 28 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 37 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.