Statistiky štědrovečerního provozu: Vodafone

„Letos o Vánocích vzrostlo volání do ciziny a to zejména díky nově uvedeným volným minutám do zahraničí. Nejvíce se o Štědrém dnu volalo na Slovensko, Ukrajinu a do Německa. Zatímco objem volání a SMS se oproti loňsku víceméně nezměnil, významně letos vzrostla spotřeba dat. To lze přičítat rostoucímu počtu chytrých telefonů v populaci.

Detailnější statistiky:

HOVORY:

Hovorů jsme spojili téměř  7,3 miliónů, což je o 7 % méně než loni. Špička nastala kolem 10. hodiny. (Lidé si zřejmě vyřídili vše potřebné během předcházejícího víkendu, proto si o Štědrém dnu spíše dopřávali soukromí.)

SMS:

Lidé si letos o Vánocích vzájemně v naší síti (z telefonů i z aplikací) poslali celkem – 17,2 milionu SMS, což je o 1 % více, než loni.  Špička co se týčeSMS nastala kolem 13:05.

MMS:
Lidé si letos o Vánocích vzájemně z mobilů poslali téměř 170 000  MMS, což je o 30 % více, než loni. Špička co se týče MMS nastala kolem 13:00.

DATOVÝ PROVOZ:

Letos lidé o Štědrém dnu i bez marketingové podpory datových služeb přenesli o 6 % více dat, než loni. Špička nastala kolem osmé hodiny.

DALŠÍ STATISTIKY:

  • Hovory do ciziny: na Slovensko, Ukrajinu, do Německa, Ruska a Velké Británie.
  • Cizinci přihlášení o Štědrém večeru do sítě Vodafone: nejvíce u nás bylo Němců, Holanďanů a Britů.