Letošní Vánoce byly ve znamení technických „vychytávek“, nyní začínají velké slevové akce

Praha, 26. prosince 2012 – Letošní Vánoce našli lidé pod stromečkem řadu technických „vychytávek“, hitem byly především tablety, ultrabooky nebo čtečky knih, vyplývá to z interních zdrojů společnosti Electro World. (TZ)

Před Vánoci se v Electro Worldu také nejčastěji kupovaly drobné domácí spotřebiče, jako jsou kávovary nebo holicí strojky. Velký zájem byl i o nejnovější modely televizí s lepšími parametry, například s větší úhlopříčkou, či chytré neboli smart TV. Do povánočního období vstupuje Electro World s velkými slevovými akcemi, od 26. prosince bude možné nakupovat stovky položek za bezkonkurenční výprodejové ceny.

Vánoce byly v Electro Worldu i navzdory nepříznivému vývoji na trhu elektroniky rekordní. „Opět jsme v České republice zaznamenali nárůst předvánočních tržeb, a to o desítky procent. Tradičně nejrušnější byl poslední předvánoční víkend, tedy 22. a 23. prosince,“ říká Jan Bosák marketingový a PR manažer ze společnosti Electro World. Na Slovensku je situace ještě optimističtější, zejména díky tomu, že tam Electro World otevřel další, v pořadí již čtvrtou, prodejnu a zvyšují se i tržby z e-shopu, který byl spuštěn v květnu 2011. „Tento trend si v České republice i na Slovensku vysvětlujeme zejména tím, že na obou trzích neustále zvyšujeme tržní podíl na úkor konkurence, která má problémy,“ dodává Bosák.

Lednové výprodeje

Od 26. prosince probíhají v prodejnách Electro Worldu velké povánoční slevy u více než stovek položek zboží. Konkrétní výše slevy se bude lišit u jednotlivých spotřebičů i značek. V Electro Worldu neznamenají výprodeje pouze doprodání skladových zásob, které zbyly z Vánoc. „V Electro Worldu nejde o výprodeje v pravém slova smyslu. Pro zákazníky, kteří dostali pod stromeček hotovost nebo pro nakupující, jež pořízení nové elektroniky odkládají až na povánoční období, jsme objednali další zboží, které budeme prodávat za speciální výprodejové ceny,“ vysvětluje Jan Bosák. V Electro Worldu tak bude možné pořídit LED televizor Samsung UE40EH5000WXB s úhlopříčkou 102 centimetrů za 9 444 Kč, Notebook HP COMPAQ CQ58-211EC za 7 999 Kč, automatickou pračku Indesit IWSC4105 za 4 444 Kč, digitální fotoaparát Nikon za 2 999 Kč a mnoho dalších výrobků za bezkonkurenční ceny.

Díky silnému nákupu v rámci nadnárodní skupiny Dixons, které je Electro World součástí, má velmi dobré nákupní ceny, a může tak zákazníkům nabídnout výhodnou nabídku širokého portfolia značkových výrobků i mimo sezónu výprodejů.

O Electro Worldu

Electro World je jedním z největších evropských a lokálních řetězců zaměřených na prodej elektroniky a elektrospotřebičů. Na domácí trh vstoupil v roce 2002 a v současnosti je pod touto značkou otevřeno v Čechách a na Slovensku 24 prodejen. Electro World je od začátku vstupu na náš trh jedním z lídrů maloobchodu s elektrem a ročně v jeho obchodech nakupují milióny zákazníků.

Electro World patří do nadnárodní skupiny Dixons Retail, světově známé společnosti specializované na elektrické spotřebiče. Vedle značky Electro World patří do Dixons také tradiční prodejny jako PC World, Currys a Dixons.co.uk ve Velké Británii a Irsku, Elkjøp v severní Evropě, UniEuro v Itálii, Kotsovolos a Electro World v Řecku, Electro World v Turecku, PC City ve Francii a Itálii nebo internetový obchod Pixmania.com po celé Evropě. V současné době provozuje Dixons Retail ve 28 zemích více než 1.300 klasických či internetových obchodů a zaměstnává téměř 40.000 osob. V obchodech patřících do skupiny Dixons Retail každoročně nakupuje přes 100 miliónů zákazníků.