Rozšířenou řadu Ultra HD televizorů představí LG na veletrhu CES 2013 v Las Vegas

Praha, 3. ledna 2013 – Nové modely Ultra HD televizí představí na letošním veletrhu Consumer Electronics Show 2013 (CES) v Las Vegas společnost LG. Stávající 84palcovou Ultra HD televizi doplní ještě obrazovky o uhlopříčkách 55 a 65 palců. (TZ)

Nové modely nabídnou stejně vynikající rozlišení a ohromující zážitek jako největší z nich, 84palcová Ultra HD televize, jež získala ocenění „Best of Innovations“ v kategorii Video Display na veletrhu CES 2013. Společnost LG byla první společností, které se podařilo úspěšně komercializovat technologii Ultra HD, když v srpnu loňského roku začala tyto obrazovky nabízet spotřebitelům.

„LG nadále drží vedoucí pozici v segmentu Ultra HD TV,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics. „V reakci na očekávanou poptávku po různých velikostech obrazovek jsme řadu Ultra HD televizí rozšířili o 55 a 65palcové modely. Jsme mimořádně pyšní na celou tuto řadu a především na ocenění „Best of Innovations“ pro 84palcový model.“

Všechny tři modely se mohou pochlubit pokročilým systémem Triple XD Engine. Tato výjimečná technologie zpracování obrazu vytváří úžasně živý obraz s 8 miliony pixely na jeden snímek a s rozlišením čtyřikrát vyšším (3840 x 2160) než u Full HD TV panelů. Navíc díky funkci Resolution Upscaler Plus dokáže obsah v menší kvalitě vyrenderovat do vysokých detailů.

Nejnovější ovladač Magic Remote umožňuje intuitivně procházet uživatelské rozhraní. Ke Smart TV je v současnosti celosvětově k dispozici přes 1400 aplikací a samotný systém Smart TV umožňuje přístup k rychle rostoucí kolekci prémiového obsahu a služeb, jako jsou „3D World“ a „Game World“. Funkce SmartShare Plus dává uživateli možnost připojit se k více médiím a zároveň nabízí více možností zábavy jako Wi-Fi a WiDi (Wireless Display), jež umožňují na obrazovku přenést obsah z notebooků, mobilních telefonů, tabletů a dalších zařízení.

Ultra HD televizory jsou rovněž vybaveny technologií LG CINEMA 3D. Ohromující rozlišení obrazovek v kombinaci s 3D efekty poskytuje dech beroucí zážitek. Funkce 3D Depth Control dokresluje virtuální vzdálenost mezi zobrazovanými objekty tak, aby 3D obraz působil co možná nejreálněji. Funkce 3D Sound Zooming pak analyzuje pohyb a vzdálenost objektů na obrazovce a přizpůsobuje tomu intenzitu jimi tvořeného zvuku.  V neposlední řadě je tu funkce Dual Play, posouvající co-op herní režim na novou úroveň. Hráči mohou sedět vedle sebe, sledovat stejnou obrazovku, a přitom díky brýlím pozorovat jiný obraz. Rozdělená obrazovka při hraní je minulostí.

Zvuk zajišťuje 2.2 systém, skládající se z dvou 10W reproduktorů a dvou 15W basových reproduktorů. Mimořádný vizuální zážitek tak doplňuje svěžím zvukem a společně vytváří dojem, že byl divák v kině.

Na veletrhu CES 2013 budou na obrazovkách Ultra HD televizorů k vidění práce Romera Britta, brazilského malíře a představitele pop-artu. Jeho obrazy zanechávají povznášející dojem a jsou vizuálním projevem štěstí a naděje pro lidstvo. Nová generace technologie promítání obrazů dovoluje zprostředkovat umělcovu dynamickou vizi s naprostou věrností.  Zároveň tak LG dokáže návštěvníkům veletrhu CES, jak vážně to myslí se zdokonalováním kvality zobrazování. Společnost už rovněž učinila dohodu o Ultra HD obsahu s přední korejskou televizní společností KBS (Korea Broadcasting System) a aktivně vyjednává o partnerství s dalšími globálními poskytovateli obsahu a dalšími společnostmi.

O LG Electronics CZ

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. Ve skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2011 získala společnost LG ocenění asociace EISA za „Nejlepší řešení 3D domácího kina“ a „Nejlepší přehrávač kombinovaný se systémem prostorového zvuku“. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award, iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). V letošním roce se společnost LG Electronics CZ stala v České republice generálním partnerem Digital 3D filmu Avengers.